Alu profil na zasuvku

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa milan.za » 09 Mar 2022, 12:20

Dobrý deň viete mi poradiť kde by zohnal alu profil na výrobu zasuvky ake trebas bývajú na týchto rack zasuvkach. Na vrch by použil panelové zasuvky ako je v rozvádzačov len celé by to potreboval do alu profilu a každú zasuvku prepojiť s arduino rele
Prílohy
maxresdefault.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Mar 2022, 13:51

Nestačilo by to povkladať do elektrikárskej lišty?Vyrezať otvory na zásuvky vykružovákom a víčko by bolo zospodu.Ak nezoženieš Al , tak by sa to dalo aj pozohýnať z plechu .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa Sani1 » 09 Mar 2022, 14:42

Niečo takéto:
https://www.zasuvka.eu/sk/p/zakladna-of ... isto-biela
https://www.syva.sk/index.php?route=pro ... &path=1760
https://aququ.cz/product-cze-6646-Ofibl ... =101871103
Ale asi by bolo jednoduchšie a aj lacnejšie kúpiť hotovú rackovú napájaciu lištu a prispôsobiť ju svojim potrebám. Ak oželieš hliník, tak 5ko dal alternatívu.
0

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa milan.za » 09 Mar 2022, 19:35

Pre mna by boli najlepsie tie rack zasuvky len ked som kupil 2 na skusku a po rozobraty som zistil ze jednotlive zasuvky su medzi sebou prepojene standartne ako u klasickych predlzovaciek ideale by bolo keby bolo pospajane kablamu na skrutkovy spoj. skor by sa priklonil k ALU verzii ale nakonic sa mi zhoda nahod poradilo najst taketo profily kdesi viem vyrobit aky kolvek pozadovany rozmer krabicky. Tak otvory by skusil dat niekym vyfrezovat na CNC
Prílohy
eg1-seitenteilprofil_144705236340_062.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2022, 21:45

Pokial nepotrebuješ pevnosť ako má hliník , tak ten plastový žlab čo som navrhol je ovela lacnejší, ale vieš si aj dlžku upraviť podla svojich potrieb.Diery vypáliš aj trafopajkou, ak nemáš vykružovák a nepotebuješ žiadne náradie. Do lišty 80-100 x 40 mm sa vmestia osadiť bežné zásuvky a dovnútra sa iste vmestí aj to tvoje relé, alebo čo tam chceš pripojiť.Konce tiež vieš zatvoriť tým plastom, alebo plieškami, ak bude treba....
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa Hop377 » 11 Mar 2022, 02:24

Nemusi ani do listy nic vypalovat, vyrabaju sa predsa DLP zlaby do ktorych sa da priamo vlozit zasuvka, dokonca sa tieto zlaby robia aj v prevedeni hlinik.
Napriklad: https://profesional.legrand.sk/produkt/ ... kanaly-dlp
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Alu profil na zasuvku

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Mar 2022, 20:17

To je už fakt neskutočné, čo sa dnes dá zohnať, len treba vedieť, pod čím to hladať,inak to trvá hodiny, kým sa k niečomu dopátrame.Preto som rád, že tu na fore sa vždy najde niekto, kto sa pohybuje v danej oblasti a vie kde ,, šiahnuť,, pre tú správnu informáciu, či link a nasmerovať tam kam treba podla správneho klúčového slova.. :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď