Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Príspevok od používateľa po4433 » 14 Mar 2022, 07:40

Ahojte, stretol sa uz niekto s hotovym ovladacom, ktory po zapnuti, aktivuje animaciu digitalneho LED pásu beziace svetlo? . Ze sa nezapne naraz cely, ale ako keby postupne, jedna za druhou. Pas som nasiel tu na SK ehope. Ovladac predava jeden typek z ameriky, vyhradne pre tento ucel. Vidim ze tam ma nejaky plosacik, ktory to spušťa.

pás
https://www.smdledziarovky.sk/5m-digita ... p20-ws2811

ovladac
https://www.amartofficial.co/collection ... 3758410970
10_1800x1800.jpg
Video (od 4:20). Lenze on tam na to ma nejaky hnusny velky ovladac. Pravdepodobne na viac ucelov.
https://www.youtube.com/watch?v=-G7s9pUGseY
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Mar 2022, 08:26

To nie je ziaden zazrak, tie ledky su totiz programovatelne.
Ja som robil nieco podobne, ale na schody a s klasickym led pasom, kde sa mi plynule rozsvecuje schodisko -- tak ako jemu idu plynule ledky, tak mne idu schody.
mam to s obycajnym arduinom a 16-bit pwm controlerom + tranzistory.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Príspevok od používateľa po4433 » 14 Mar 2022, 10:21

okey arduino dokaze divy. Ale na tom druhom odkaze vidno nejaky mini plosak, ktoremu staci iba povel zapni vypni a ten beziaci efekt zaobstarava sam. Neviem ci tam uz nema nejaky procesor s programom. Nieje to dobre vidiet na fotke. Chcel by som to schovat pod vypinac. Tazko tam dam arduino :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Mar 2022, 11:07

lebo na tom plosaku je nejake mcu, ktora komunikuje s tym led pasom. Arduino napchas aj do smd attiny, co je smd 2x 4 piny a na ovladanie tych lediek staci, alebo si to urobis v cistom C. protokol na tie ledky je velmi jednoduchy.

cela finta je v tom, ze tie ledky sa ovladaju tak, ze posles rgb hodnotu farbieb , a oni postupne, ako su v serii, tak si vzdy vezmu len prvy kod, podla neho sa nastavia a zbytok poslu dalej. Takto vies po jednon kabli nastavit farbu x-ledkam.
ked sa do toho pustis, tak zozen si radsej led pas s ws2812, je novsi a lacnejsi. tie ws2811, ked si vsimnes, tak na pase mas led a IO, ws2812 to uz ma integrovane v ledke, a mali by byt lacnejsie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Ovládač pre LED pás - bežiace svetlo

Príspevok od používateľa po4433 » 15 Mar 2022, 06:49

Vedel by niekto navrhnúť plošak a napisat takýto program ? Samozrejme nie zadarmo. Šlo by o LED pásik s diodami WS2812B (poradil kolega "pocitujlasku"). Poprosim SS :agree: Ď.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok