Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa po4433 » 17 Jún 2022, 06:53

OHAJ napísal:
15 Jún 2022, 20:28
s tým zverákom to nieje moc dobrý nápad, teda ak si nechceš prasknúť vykruhovák - myslím , že je to krehké ... ja mám obyčajný kus dosky, v ňej vyhĺbení dieru o malinko väčšiu ako 22,5, aby neprepadol vyhružovák, ale aby do nej vypadol iba ten odpadový plechený krúžok vyrazením zhora šikmo trebárs jamkárom ...
Ono to mozno len tak vyzera ze to je upnute vo zveraku na pevno :D ale vskutocnosti to bolo iba kvoli fotke jemne dotiahnute. Ked som vyberal vylisky tak ten zverak bol jemne pootvoreny, aby sa tam vykruhovak spriečil, nedotahoval som to :P


BTW tu je vysledok ;)
1.jpg
3.jpg
2
Obrázok 2

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa solec » 17 Jún 2022, 09:33

ja som to musel mať vo zveráku stále - aby som mohol povoliť skrutku - postupne mi na nej odchádzal závit. Našťastie sa matrici nič nestalo
po4433- dobrá práca, len tak ďalej
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa Atlan » 18 Jún 2022, 07:11

No vidis ze to islo. Ten stupnovity vrtak ma vyhodu ze nerozhodi umietsnenie dery, narozdiel od toho ked sa vrta obycajnimi vrtakmi a hlavne nevyraba 3uholnikovu dieru. Kludne to islo stromcekom vybrtat na pozadovany priemer.
0

Používateľov profilový obrázok
po4433
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 274
Dátum registrácie: 24 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 31

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa po4433 » 20 Jún 2022, 11:24

Príspevok od používateľa Atlan » 18 Jún 2022, 06:11

No vidis ze to islo. Ten stupnovity vrtak ma vyhodu ze nerozhodi umietsnenie dery, narozdiel od toho ked sa vrta obycajnimi vrtakmi a hlavne nevyraba 3uholnikovu dieru. Kludne to islo stromcekom vybrtat na pozadovany priemer.
Takto som vrtal 20 priechodiek na boku rozvadzača, stupnovitym (pg9 a pg11) a je to hnuuus, vsade horuce špony, vkuse treba mazat/chladiť, vsetko maastne. Do 10mm stacilo, kvoli skrutke na lise, menej neporiadku.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa josek » 21 Jún 2022, 10:10

Neviem, ale ako som už písal niekde v predchádzajúcom príspevku, mne sa vŕtanie stupňovitým vrtákom darí. Pre pätice noval som ich vyvŕtal tak, že sa ma ten pán ku ktorému som dal panely povrchovo upraviť pýtal, ako som ich vŕtal, že sú také perfektné.
Vŕtal som bez chladenia a mazania, nízkymi otáčkami obyčajnou 3-rýchlostnou stojanovou vŕtačkou.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa Amaterr » 21 Jún 2022, 11:46

tento stromcek ma vyse 30r, je pravda , ze ho nemam kazdy den v rukach , myslím si , ze je dolezite ci je upnuty alebo len tak v ruke.. , v mekkych materialoch dokaze "uhnut" , ak je len v rucnej vrtacke . To su zbytky po hliniku ked som mu dal zabrat :)
Prílohy
stromcek.jpg
0

Ajven_Black
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Máj 2018, 21:12

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa Ajven_Black » 21 Jún 2022, 12:08

Chalani, ten stupňovitý vrták je určený pre vysoké rýchlosti, alebo treba pomalé otáčky dať, aby to robilo pekné nezdeformované otvory?
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa Atlan » 21 Jún 2022, 18:25

Zavidi od priemeru, res obvodovej rychlosti. Cim vecsia diera tym mensie otacky. Na nete bude tabulka pre vrtaky.
0

Používateľov profilový obrázok
LevKamil
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 19 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Vek: 63

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa LevKamil » 21 Jún 2022, 19:16

0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Jún 2022, 22:29

Stromček je dobrý tak do 2mm hrúbky Fe ,a otáčky ,,přiměřene,, ,najlepšie v stojane, ale tam sa nemusí vmestiť väčší rozmer dvierok, takže potom treba vrtať radšej ručne.
No lepšie sa mi pozdáva ten vystrihovací prípravok, len by mohli vymyslieť aj taký, čo má práve ten aretačný výčnelok na zabránenie pootočeniu tlačítka, či prepínača alebo kontrolky čo tam pôjde.
Veď ak by nebol potrebný, nikomu by nevadil, že je tam .
Ale to by si už prihodili na cene najmenej 50%,lebo by to bolo zložitejšie na výrobu. :wink:


PS, vždy sa lahšie vypilnikuje do diery ten výstupok smerom von , ako opačné garde, že do diery ten výstupok zasahuje smerom dovnútra. :mrgreen: Tam sa nedá navrtať diera a potom ho tam ,,dorobiť,, :wink:
To som si užil na zlomenej páčke pojazdu na kosačke,kde som to pidlikal ihlovými pilníkmi dve hodiny. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa Atlan » 24 Jún 2022, 12:00

Do 10mm pasoviny bez problemu ale v stolovej vrtacke a z dvoch stran pac stromcek ma tak 5mm. Ale vrtal som 20mm vrtakom aj skrz 10mm plochac.
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Vykruhovanie otvorov pre prepíače v rozvadzači

Príspevok od používateľa OHAJ » 24 Jún 2022, 20:34

Atlan, v dnešnej dobe už ani tú pásovinu nemusíš prevŕtavať, existujú hydraulické dierovače na princípe lisu "PRESS", kde prosto ten otvor pretlačí ten nadstavec, v robote dierujeme iba medené pásoviny ale sú i na ocel, ale asi na vyšších tlakoch nad 100 barov ...
Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok