zastrcka

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Jan 2023, 05:50

Inak aj mna by zaujimalo o aky kabel sa jedna a naco je pouzity???
Podla popisu si tiez predstavujem, ze bude asi zamurovany a na druhom konci bude nejaka zasuvka, mozno so svetlom v nejakej komore, pivnici a mozno v garazi.... Len to by som potom spajal radsej v instalacnej krabicke zasekanej v stene pod omietkou ako takto zastrckou a zasuvkou...
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 30 Jan 2023, 05:55

Rýchle sipy nepoznám :) čo to je? Nejaká silvestrovska estráda?
Presne. Kábel ide cez ja neviem 80 cm stenu, potom je asi 25 m v zemi.
Akože môžem spojiť pôvodný hrubý kábel s novším tenším a potom nová koncovka už ľahšie pôjde… ale potom to bude vyzerať ako grc.
Musím napísať že 2,5 spojim s dva a polkou a med-med, lebo zase sa tu niekto chytí že to nemôžeš spájať hrubší s tenším :)

Onee, premeriam sublerou ten gum. kabel a napíšem.
Ale urcite pre elektrikárov to nebude cudzie… že taký bol pred 40 rokmi…
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Jan 2023, 08:18

Ako nie v zlom , ale už je tu druhá strana blbostí a furt nevieme že kde je druhá strana káblu a čo je na ňu napojené ( alebo to sám nevieš ) ???
Ešte raz , preboha takú jednoduchú vec tu riešiť na dvoch stranách ?! Buď to spoj v inštalačnej krabičke na svorkovnici a pod omietkou ( krabička tam bude , keď píšeš že je tam aj zásuvka ) , alebo o pol metra vysekaj a osaď do steny ďalšiu krabičku a tam nadpoj ten ,, starý hrubý kábel ,, s novším tenším káblom , čo sa zmestí do hocijakej zastrčky ....
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 12:26

Na druhej strane je taký jednofazovy motor.
Kábel je v kuse po celej dĺžke.
Keď budem mať zameraný ten priemer kablu, tak napíšem. Ale je hrubý než klasická 3x2,5 z bauhausu… ten by som fo zástrčky dal v pohode.


Cool-zool:
Fuseriny jak ty viem tiež robiť :)
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa rudko » 31 Jan 2023, 13:02

Ked to ma byt na trvale pripojenie (kedze to ide za skrinu nepredpokladam ze to vytahujes zo zasuvky 3xdenne) preco tam nedas namiesto zasuvky svorkovnicu a kablovu vyvodku?
A nemusis riesit chujiny
1
Obrázok 1
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa Atlan » 31 Jan 2023, 13:03

V obi maju taku tak sa buchni po verecku a kup alebo aspon pozri ci by nebola ok.
IMG_20230129_184715.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa Edgar » 31 Jan 2023, 16:13

rudko, asi má na to svoje dôvody, ja tiež nemením takéto veci už len z dôvodu že to je zásah do inštalácie a z dôvodu myšlienky že "čo keď niekedy ..... " v budúcnosti by som tam tú zásuvku potreboval tak ako je atď.... Ale uznávam, venček s vývodom prekrytý krytkou s (uhlovou) prechodkou asi najlepšie riešenie.
 
Atlan, obávam sa, že to mu nebude vyhovovať, lebo to veľmi trčí.
 
Inak ABB-čko má tento rozmer presne 15 mm, teraz som to meral... Samozrejme prebytočné veci treba zbrúsiť, ale stavím sa, že to tam vojde. Na ochranu proti vytrhnutiu by som sa v tomto prípade buď vykašľal alebo prevliekol sťahovaciu pásku cez vnútro a diery pôvodného uchytenia kábla.
 
obrázok.png
 
 
Prípadne túto vidlicu a vyrezať do gumy... No tam je cena tiež zaujímavá :D
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 17:39

rudko napísal:
31 Jan 2023, 13:02
Ked to ma byt na trvale pripojenie (kedze to ide za skrinu nepredpokladam ze to vytahujes zo zasuvky 3xdenne) preco tam nedas namiesto zasuvky svorkovnicu a kablovu vyvodku?
A nemusis riesit chujiny
Rudko ty si ale fakt prepáč hovado.
Daj si ty vysávač na pevno.
Keby to nemuselo byt na zástrčku, tak by som tu neriešil problém nájsť zástrčku na hrubší ako štandardný kábel.
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 17:44

Edgar, bingo! To z obi trči, sak jak dám naspäť skriňu? Preboha, čo bude 20 canti od steny?

Tá biela, no take mám, aj 4., ale 15 mm je presne po tu hranu a tam nevmestim ešte aj tu plastovú časť na skrutku….
A s kabel sťahovačkou? Sak to je fuserina jak Brno. Alebo jak Meciar povedal, jak Londýn :)
Hentak to robia Rusi, fakt neni iná?

Tá čierna EMA GA, tak tá sa mi pozdáva. Tá vyzerá dobre, na sume nezáleží, to nič nestojí…
Ale vidno kvalitu, Nemci sú Nemci. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa cool-zool » 31 Jan 2023, 19:12

Ako , prepáč dal som ti v podstate tú istú radu ako ,, Rudko,, a ja som iba fušer a on hovado ??? :) :) :)
Naviac trochu si sám protirečíš , lebo neviem síce ako často tú zástrčku so zásuvkou používaš , ale keď je za skriňou tak asi nie veľmi často a za skriňou ju nevidno . Čo je fušerske na tom keď ti poradím dať do steny druhú inštalačnú krabičku v ktorej by si pod svorkovnicou ukončil ten hrubý gumený kábel a odtiaľ išiel s tenším ??? A naviac ja by som asi aj miesto zásuvky použil vypínač a zopínal ten motor na druhej strane s ním ?! Však asi ani teraz to nebude bohvie aké ,, profesionálne ,, keď ti zo steny ( spod omietky ) visí hrubý gumený kábel .....A naviac ak ten hrubý kábel pripevníš do tej bielej koncovky , cez bielu rýchloupínačku a cez pôvodné dierky pre skrutky ako to uviedol ,, Edgar,, nevidím na tom nič fušerské ... určite lepšie ako by si mal ten kábel totálne spučiť pôvodným plastovým uchytením ....( aj keď som čítal že sa ti tam nezmestí tak to neriešme )
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Jan 2023, 19:41

Nooo .už som tu zažil čokovlek,ale ak niekto hladá riešenie na svoj ,,ťažký problém, ako narvať hrubší kábel do tenšej dierky v zástrčke ,, a nedokáže hneď na začiatku presne definovať podla pravidla číslo ... na fore, o čo mu vlastne ide, potom ,keď sa to z neho po dvoch stranách podarí vyhrabať ako s chlpatej deky, no a nakoniec sa dočkáme ocenenia, že sme hovädo, lebo nevieme čítať myšlienky,tak to je aj na moju diplomatickú povahu trochu cez čiaru. :mrgreen:
Takže asi aj tu platí príslovie, ktorého sa už roky držím:

Múdremu neraď,
silnému nedíhaj,
blbého obíď zďaleka.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 20:09

cool-zool napísal:
31 Jan 2023, 19:12
Ako , prepáč dal som ti v podstate tú istú radu ako ,, Rudko,, a ja som iba fušer a on hovado ??? :) :) :)
Naviac trochu si sám protirečíš , lebo neviem síce ako často tú zástrčku so zásuvkou používaš , ale keď je za skriňou tak asi nie veľmi často a za skriňou ju nevidno . Čo je fušerske na tom keď ti poradím dať do steny druhú inštalačnú krabičku v ktorej by si pod svorkovnicou ukončil ten hrubý gumený kábel a odtiaľ išiel s tenším ??? A naviac ja by som asi aj miesto zásuvky použil vypínač a zopínal ten motor na druhej strane s ním ?! Však asi ani teraz to nebude bohvie aké ,, profesionálne ,, keď ti zo steny ( spod omietky ) visí hrubý gumený kábel .....A naviac ak ten hrubý kábel pripevníš do tej bielej koncovky , cez bielu rýchloupínačku a cez pôvodné dierky pre skrutky ako to uviedol ,, Edgar,, nevidím na tom nič fušerské ... určite lepšie ako by si mal ten kábel totálne spučiť pôvodným plastovým uchytením ....( aj keď som čítal že sa ti tam nezmestí tak to neriešme )
Ty by si robil do panelu dieru, kupoval krabicky, potom nejaké vypinace a kadečo iné… pritom stačí jednu posranu zástrčku za 10 eur. Edgar našiel, ďakujem.

5:prepaac, ale kábel ukončený kvalitnou zastrckou od Edgara je miliooooonkrat lepšie ako:
Robiť dieru do panelu. Vŕtať, použiť sadru, kupovať krabičku, odtiaľ nejaký ďalší kábel alebo vyrezavat do novej zástrčky, kupovať veľkú zástrčku od ktorej vy odstavala skriňa od steny, používať sťahovačky do zástrčky, rezat z izolácie kablu a ďalšie fuseriny? Stale je to aj tak lepšie ako kúpiť zástrčku za 10 eur??? Ale ok.
Prílohy
Zastrcka
Zastrcka
0

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 20:25

Teraz napíše kol-zol, že: a načo sadru, co na tom že bude trochu stena -stierka zoskrabnuta? Ved to nikto neuvidí, bude za skriňou.
No ako fakt, ako jeden typicky Rus :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa mr.dred » 31 Jan 2023, 20:31

dusan949 napísal:
31 Jan 2023, 20:09
kupovať veľkú zástrčku od ktorej vy odstavala skriňa od steny
bol som kedysi u spolupracovníka opraviť TV.. hovorím mu- odpoj TV zo zásuvky a od antény...a on sa zrazu stratil...zmizol za "obývačkovou stenou" - a všetko poodpájal :lol: :lol: :lol: Za skrinky sa v pohode vopchal :lol: :lol: ... to je tých pár centimetrov navyše tak dôležitých ?? - koľko ?? 2 - 3 ???
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 20:34

Ak budeš ženatý, tak ti žena povie, či je 2-3 canti dôležitých :))))
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa mr.dred » 31 Jan 2023, 20:50

dusan949 napísal:
31 Jan 2023, 20:34
Ak budeš ženatý, tak ti žena povie, či je 2-3 canti dôležitých
.. normálny európsky priemer/dĺžka... s prvou manželkou 18 rokov, s druhou cez 20... nesťažovala /nesťažuje sa ani jedna :lol: :lol: :lol:
..ale s mierami má asi problém zadávateľ témy... doteraz ani priemer kábla neodmeral.... :mrgreen: :mrgreen:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Jan 2023, 21:00

Ešte sa nezdržím- kde si napísal, že je to panel?
Kde si napísal na začiatku, že ten kábel ide 80cm v múre? Ktorý panel má 80cm?, A potom napíšeš , že ide niekde dlhé metre zemou... a kopec ďalších podrobností, ktoré bližšie špecifikujú o čo ti vlastne ide.
..
To je taký problém , všetky tieto podrobnosti, ktoré sa tebe zdajú nepodstatné, ale v konečnom dôsledku sú naozaj podstatné, napísať hneď na začiatku a už si to mohol mať vyriešené, a my by sme sa mohli venovať dôležitejším otázkam.
Stačilo napísať :
Chlapi mám v dome jeden kábel, ktorý je potrebné občas,/alebo trvalo/ zapojiť do zásuvky,ktorá je umiestnená za skriňou v ..obyvačke...kuchyni..., a ten prechádza cez múr 80cm hrubý niekde do záhrady a ide v zemi do studne, či domčeka s náradím, a tam je naň pripojený motor čerpadla, či čokolvek iné... je to 2,5mm2 prierez, ale chcem tam dať zástrčku, ktorá mi nezaberie za skriňou viac ako 3..cm, tak mi poraďte, nejakú takú plochú zástrčku, kde sa ten kábel dá pripojiť čo najtesnejšie pod 90°uhlom.
/tolko som s tých dvoch strán vydedukoval/
Stačilo to takto špecifikovať a aj odpovede by boli presnejšie a na pár príspevkov, lebo aj keď je toto fórum viac menej zložené zo zanietených elektrikárov,či elektronikov, každý má svoj čas vyhradený aj na iné činnosti, nielen na riešenie cudzích problémov, a vôbec nemá potrebu dočkať sa za svoje dobre mienené rady urážok a invektív len peto, že niekto nie je schopný čítať s porozumenim alebo lásť zmysluplné otázky.
Ale už si začínam zvykať, na túto dobu titulov získaných systémom : ing. atď... CTRL-C, CTRL -V. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 21:08

mr.dred napísal:
31 Jan 2023, 20:50
dusan949 napísal:
31 Jan 2023, 20:34
Ak budeš ženatý, tak ti žena povie, či je 2-3 canti dôležitých
.. normálny európsky priemer/dĺžka... s prvou manželkou 18 rokov, s druhou cez 20... nesťažovala /nesťažuje sa ani jedna :lol: :lol: :lol:
..ale s mierami má asi problém zadávateľ témy... doteraz ani priemer kábla neodmeral.... :mrgreen: :mrgreen:
Ty mas už toľko rokov? Tak vieš ako sa potom volá tvoj zamestnávateľ.
Ne, lebo som sa na to vyprdol, ale sak premeriam počkaj :) a potom uvidíš :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa mr.dred » 31 Jan 2023, 21:13

dusan949 napísal:
31 Jan 2023, 21:08
ale sak premeriam počkaj
čakáme už 2 stránky :lol: :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

dusan949
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 08 Dec 2022, 08:31

Re: zastrcka

Príspevok od používateľa dusan949 » 31 Jan 2023, 21:17

No tak to prrrrr. Ja viem poďakovať za dobrú radu, odkaz na výrobok čo hladam atd.
Ja som skratka chcel takú zástrčku a nie nápady ako rezať z izolácie kábla, ako vykrajovat kruh do zástrčky.
Ako uchytiť kabel sťahovačkou do zástrčky a podobne hovadiny. Ved tak to vie spraviť kadejaky Maťko.
Ale ak to ma vyzerať jednoducho, veeeelmi jednoducho a pritom odborne, tak to je: kúpit hentu zástrčku, naondit tam tri kábliky a ficim ďalej.
Na čo o tom ešte polemizujes?
0

Napísať odpoveď