Tlacenie znakov , textu

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 13 Aug 2023, 07:30

Pozdravujem
Robil niekto opravu,renovaciu zariadenia ,na ktorom bolo necitatleny text a dal si to potlacit nanovo a bol spokojny s kvalitou vyzorom aj cenou ?

Viete mi prosim poradit kontakt niekoho kto tlaci , robi potlac pismena,cisla.. ? napr na panel alebo tlacidla na radiu, zosilovaci a podobne ?

Vopred dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa enigma » 13 Aug 2023, 07:33

propisot nepomôže ?
0

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 13 Aug 2023, 07:39

co to znamena ?

ci prepisat ?
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa josek » 13 Aug 2023, 08:44

propisot napr.
http://arka.sk/propisot-260

Ale pri vyšších nárokoch pomôže sieťotlač alebo iná technológia podľa tvaru potláčaného predmetu.
Niekedy stačí aj tlač na samolepiacu priehľadnú fóliu,... alebo iné domáce spôsoby.
0

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 13 Aug 2023, 08:53

dakujem za velmi napomocnu odpoved.

Viete mi prosim poradit aj konkretnu osobou na tu tlac ,alebo neviem ake su ine technologie,resp firmu..kludne aj do spravy,aby Ste nerobili reklamu.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa jezevec » 13 Aug 2023, 09:10

1
Obrázok 1

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 13 Aug 2023, 09:31

dakujem za odpoved.. a radu..
a samotne tlacenie vo farbe, tvare pismen znakov ako bolo z vyroby napr vyrobky Technics zlto-zlato-zelena farba,neviete poradit?
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa cs001 » 13 Aug 2023, 12:10

Už som viackrát odporúčal, skús hľadať niekoho kto ma UV tlačiareň. Reklamky ich majú. Da sa namiešať aj Technics farba, voľakedy som sa o to pokúšal....
1
Obrázok 1
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 13 Aug 2023, 15:19

dakujem skusim.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa josek » 14 Aug 2023, 09:15

Áno, UV tlačiareň potlačí aj 3D predmety, má to však obmedzenie v tom, že sa predmet sa musí do tlačiarne vojsť. Najčastejšie sa dávajú potlačiť reklamné predmety (perá, poháre...). Navyše tieto tlačiarne často bývajú v dosť opotrebovanom stave (vlastná skúsenosť), čo žiaľ znižuje presnosť tlače.
Farby sa tlačia vrátane bielej, ktorá sa dokonca používa ako podklad pre ostatné farby. Tlač metalízy (zlatej alebo inej) ponúkne ozaj málokto. Takže hľadaj grafické štúdio vo svojom okolí, pretože pred tlačou pravdepodobne budeš potrebovať osobnú konzultáciu.

Sieťotlač sa zdá byť ako prežitok, ale doteraz sa vo veľkom používa. Aj keď tiež nie je bezproblémová a kusovo pomerne drahá.

zigi, je to asi tak: za málo peňazí málo muziky, s tým sa musíš zmieriť.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa cs001 » 14 Aug 2023, 11:06

...áno všetko čo si napísal je pravda. UV tlačiareň vyžaduje trochu starostlivosť. V reklamkách, sa asi o to veľmi nestarajú. Treba nájsť niekoho, kto sa s tým bude ochotný trochu pohrať.
Videl som tlač, ktorá vyzerala Super. Ešte aj písmenka vystupovali do priestoru. To by sa mi na paneli páčilo...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

zigi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Jan 2022, 14:46

Re: Tlacenie znakov , textu

Príspevok od používateľa zigi » 18 Aug 2023, 13:54

josek napísal:
14 Aug 2023, 09:15
Áno, UV tlačiareň potlačí aj 3D predmety, má to však obmedzenie v tom, že sa predmet sa musí do tlačiarne vojsť. Najčastejšie sa dávajú potlačiť reklamné predmety (perá, poháre...). Navyše tieto tlačiarne často bývajú v dosť opotrebovanom stave (vlastná skúsenosť), čo žiaľ znižuje presnosť tlače.
Farby sa tlačia vrátane bielej, ktorá sa dokonca používa ako podklad pre ostatné farby. Tlač metalízy (zlatej alebo inej) ponúkne ozaj málokto. Takže hľadaj grafické štúdio vo svojom okolí, pretože pred tlačou pravdepodobne budeš potrebovať osobnú konzultáciu.

Sieťotlač sa zdá byť ako prežitok, ale doteraz sa vo veľkom používa. Aj keď tiež nie je bezproblémová a kusovo pomerne drahá.

zigi, je to asi tak: za málo peňazí málo muziky, s tým sa musíš zmieriť.
dakujem za vyborne napomocne informacie.Veru skusil som kontaktovat viac rekl.agentur,ale ani jedna neponuka danu sluzbu. Viete mi odporucit niekoho na zap Slovensku ? kludne i do spravy.. Viete zhruba odhadnut aj ceny?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok