Regulator napatia pre varnu dosku

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa budvar10 » 12 Nov 2023, 09:42

Teda variť polievku niekoľko dní, to rozvaríš aj kosti a výsledok bude mydlo, nie polievka alebo dokonca asfalt.
Nie som síce expert v oblasti varenia ale tak dlho sa nevarí ani lekvár. Mohol by si ozrejmiť recept?

Máme doma Electrolux varnú dosku už asi 22 rokov starú. Samozrejme zapína sa pulzne, ale nikdy sme s tým nemali problém. Vypne sa 6h po poslednom použití ovládania, alebo po 2h, ak sú šetky platne naplno.
Existujú panvice a hrnce s hrubým dnom, ktoré eliminujú kolísanie teploty - odskúšané. Rovnako funguje aj veľký objem varenej substancie.

Akákoľvek "doma-robenzis" regulácia ti pravdepodobne spôsobí skôr poruchu alebo poškodenie varnej dosky. O dopadoch napr. na postenie budovy a domácnosti nehovoriac.
Skôr by som investoval do kvalitnejšieho výrobku, možno to bude problém.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa rudko » 12 Nov 2023, 09:54

Pani osobne si myslim ze tu je kazda rada zbytocna.
Ked mu naozaj ide o to varit na presnej teplote su na to existujuce zariadenia. Sestra ma varnu dosku ktora udrzuje nastavenu teplotu na +/-3° bez akehokolvek externeho senzoru. Ja mam doma dva rozne suis-vide varice ktore su priamo urcene na extra dlhe a pomale varenie. Jeden vkladaci, druhy ako komplet hrniec.
Na druhej strane netvrdim ze som profi kuchar, ale uz mam co to odvarene a tieto, ako by bratia emerikanci povedali "use-cases", mi na toto nejak vobec nepasuju. Ja mam jednoduchu varnu dosku so strymi rozne velkymi platnami, dve z toho dvojite, a 9 stupnov regulacie a nikdy sa mi nestalo ze by som nevedel nastavit polievku od 1l do 12l tak aby kludne pomaly bublala. A to robievam hovadzi vyvar tiez cez noc cca 8-10hod.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa lh » 12 Nov 2023, 11:18

Viem, že Ti neponúkam odpoveď na Tvoju otázku, ale na ultra dlhé varenie mäsových vývarov si manželka vypýtala tzv. pomalý hrniec. Je určený presne na tento účel. Ten náš má max. dobu varenia 24h. Google je plný rôznych druhov, možno Ti niečo bude vyhovovať.
1
Obrázok 1

ergo123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 14:22

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa ergo123 » 12 Nov 2023, 12:25

Ten mame, sice len 16h (co ale staci), ale pokazil sa. Po asi mesiaci.
On tam ma 2 vyhrevne jednotky, 1 sa pokazila, musim ho zobrat na reklamaciu :)
Ale ano, pomaly hrniec je super vec, bol som proti, ale potom som si uvedomil, ze je dobry, sice bubloti dost aj na "low" mode ale je to fakt bezstarostne.. Hold ucim sa cely zivot.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Nov 2023, 15:55

Máš elktrickú rúru?
Keď ti už tak vadí bublanie a potrebuješ dlhú dobu varenia,
dal by som do rúry liatinovú platňu,/ ten krúžok býva vo výbave/na ňu postavím hrniec, nastavím termostat a varím dokedy chcem. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ergo123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 14:22

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa ergo123 » 12 Nov 2023, 20:25

Mam el ruru, jej problem je ale iny - huci, je tam ventilator, ktory huci aj ked je to len na 30C, to nemozem pocuvat cely den a noc :)
Pred tym, nez som tuto temu zalozil, som nad tymto problemom spekuloval naozaj dlho a vycerpavajuco :)
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa enigma » 12 Nov 2023, 21:42

a rúru nemôžeš zapnúť bez ventilátora ? mal som dve (vstavané ) a obe mali vyhrievanie aj bez ventilátora
0

ergo123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 14:22

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa ergo123 » 13 Nov 2023, 07:39

Uz ked zapnem ziarovku bez teploty, tak sa zapne ventilator - nie ten vstavany, ale ten na chladenie, kedze je vstavana, tak nutne potrebuje chladit tj fukat vzduch von spoza vstavanej skrine.. Je to Bosch, cize ziadny shit, aspon som si (si) myslim..
Predtym som mal starsiu ruru a ta toto nemala, nechladila sa, ak som zapol len ten jeden "teplovzdusny" ventilator.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa Amaterr » 13 Nov 2023, 10:01

Nuz ja keby som do toho siel , tak ziadny indukcny varic , ale klasika ..pozrel doma , u kamaratov , rodiny stary klasicky varic , napr viem ze mam v pivnici jeden pre "istotu" , pretoze plyn uz nemam vyse 20 rokov a na dedine este stare tazke dvojplatiny , mozno aj porozmyslat ci unesie hrniec , podla toho aky velky tam planujem , potom pohladat snimac , mechanicky ho upevnit na platnu , asi by sa hodil , tie spice co sa pichaju na meranie teploty , urcite je dolezite aby snimac bol mechanicky a tepelne spojeny s platnou , to je jedno , ci by to bol PT100 alebo nejaky termistor , popr nejaky dvojkov , hlavne aby bol kovovom puzdre .. nuz potom k tomu regulaciu , co mam doma , bud 436 alebo 2117 , a samozrejme bezpecna konstrukcia , oska poti z plastu a pod.. Co som robil regulacie , napr na vyhrievanie chloridu , ohrievace do akvaria , atd .., alebo sa stretol v praci , vzdy musi byt hlavne kvalitny snimac teploty a spojeny s telesom . Teda elektroniku prisposobit k tomu co mam resp . Co najdem :) , spravit z toho jednoucelove zariadenie . V praci som sa stretaval hlavne s firmou JUMO , tie boli aj teplomermi , nuz odchadzalo hlavne napanie 230VAC , riesili to pomocou SMD , by som povedal "kurvitka" , vydrzalo to par rokov a napajacia cast zhorela , na mostik ked sa dalo 24DC ,tak to fungovalo :)
1
Obrázok 1

ergo123
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 14:22

Re: Regulator napatia pre varnu dosku

Príspevok od používateľa ergo123 » 13 Nov 2023, 16:17

No, tesim sa na liaheň, alebo mozno kupim hotovy kus, kedze to na max 10-15 vajicok :D
Len este nemam kurin, tolko prace..
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok