Schéma/servisný návod pre Teslu SR 530

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Schéma/servisný návod pre Teslu SR 530

Príspevok od používateľa miroja » 18 Nov 2023, 09:09

Caute.
Podarilo sa mi za slusnu cenu kupit radio Tesla SR530. Este ho nemam doma, no podla predavajuceho ma nejake elektricke vady.
Snazil som sa dopredu dohladat schemu, este lepsie servisny navod, no nepodarilo sa mi. Na Oldradio je sice servisny navod k vezi SM580 kde je taketo radio pouzite, no tento servisny navod je venovany hlavne magnetofonovej casti. Koncak tam sice je, ale schema radiovej tam nie je vobec.

Nema nahodou niekto schemu, priapdne cely servisny navod na Teslu SR 530?

Ilustracny obrazok radia z webu:
SR 530.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Schéma/servisný návod pre Teslu SR 530

Príspevok od používateľa mr.dred » 18 Nov 2023, 09:35

Budeš musieť asi počkať na doručenie a podľa "čreva" potom niečo dohľadať...
Tesláci síce vyrobili pár typov "vychytaných" FM vstupiek, ale súčiastková základňa (v spoľahlivosti) bola na tú dobu chabá - najmä blokovacie keramiky či MF filtre.. Pokiaľ nešvacol blesk do antény, tak je veľká pravdepodobnosť, že sa porúčali spomenuté komponenty...A to sa dá opraviť aj bez SM...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Schéma/servisný návod pre Teslu SR 530

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 19 Nov 2023, 18:28

tento tuner som mal svojho času doma, do istej miery sa vnútrom podobá na sm580. dá sa opravovať bez presnej schémy podľa katalógových listov i.o.
vstupnú jednotku má ladenú otočným kondenzátorom aj na vkv, ak sa dobre pamätám. Tým odpadá problém so zvodom keramík na ladení. V mojom prípade hol problémom odhnitý vývod na LC obvode medzifrekvencie, náhodilo vypadával príjem VKV, častá porucha prijímačov Tesla Přelouč, používali dajaký čertov sopeľ na odstraňovanie laku z vodičov cievok. prejaví sa pobúchaním na cievku alebo zatlačením.
Problematické bývajú aj keramické MF filtre 10.7 MHz a nemecké otočné keramické trimre s červeným spodkom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok