Inner Mic - SMD mikrofón

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Inner Mic - SMD mikrofón

Príspevok od používateľa remusator » 12 Dec 2023, 12:40

Ahoj,

vedel by niekto poradiť, kde zohnať interný mikrofón do mobilného telefónu (Samsung Galaxy A12)? Na zahraničných weboch / youtube to označujú ako "inner mic" - interný mikrofón, alebo len mic.

Pripájam obrázok, ako vyzerá originál náhradný diel. Podľa označenia sa mi nedarí nič nájsť. Na ali som našiel podobné mikrofóny pod kľúčovým slovom inner mic for samsung. Napríklad tento tu konfiguráciou plôšok zodpovedá: https://www.aliexpress.com/item/1005001623683449.html

V mikrofónoch sa veľmi nevyznám, ak by výrobca aj uvádzal parametre - neviem čo okrem rozmeru a konfigurácie plôšok pozerať. Radšej by som kúpil overenú/značkovú súčiastku (najmä po nedávnych zážitkoch s fake súčiastkami z ali).

Na našich eshopoch sa mi žiaľ nedarí nič nájsť.

Vyzerá nejako takto:
mic.png
mic.png (13.36 KiB) 617 zobrazení
Konfigurácia plôšok na mikrofóne v A12:
mic2.png
mic2.png (21.15 KiB) 609 zobrazení
Proces výmeny (na inom zariadení): https://www.youtube.com/watch?v=gpWqQftlLq0
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Inner Mic - SMD mikrofón

Príspevok od používateľa mr.dred » 12 Dec 2023, 15:48

remusator napísal:
12 Dec 2023, 12:40
Na našich eshopoch sa mi žiaľ nedarí nič nájsť.
.. na našich eshopoch by si aj tak našiel ten diel určite "len" zakúpený/alebo "len" preposlaný z alíka... Keď to dáš spraviť do nejakého mobil-servisu, bude to síce drahšie, ale spoň so zárukou, že to tam niekto odskúšal a ručí za to nejakú dobu...

To videjko sa mi celkom páči :lol: Ten plošák vyzerá, ako by mobil niekto vylovil z Indického oceána a výmenu nikrofónu robil nejaký "majster Ind " držiac pritom spájkovačku medzi prstami na nohách niekde pred vchodom do garáže :finga: :finga:

..ale ako zábavka sa to dá... veď kúp ich aspoň 10 a niektorí možno pôjde...alebo sa ti to takým spôsobom podarí hneď na prvý raz... Len že keď ti do toho mikrofónu "zatečie" Flux, tak ahoj..citlivosť bude :butthead:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok