Spojovacia skrutka - Splint nut

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa remusator » 15 Feb 2024, 19:47

Ahoj,
vedel by niekto poradiť, kde zohnať spojovaciu skrutku - najlepšie sa k tomu viem dopátrať anglicky ako "splint nut"?

Potreboval by som ako náhradu za zničenú osku kolieska do starších kolieskových korčúl.
Technológia pokročila, priamo ako náhradný diel, resp. v dostatočnej dĺžke neviem zohnať. Dnes sa už robia korčule s kovovými rámami na kolieska, moje majú plastový - teda sú hrubšie a je potrebné aj dlhšiu osku.

Niečo som našiel na ali, no moc im nedôverujem vzhľadom na "kvalitu" vecí vyrobených z chinesium a fakt, že
by ma to malo niesť (https://www.aliexpress.com/item/1005004989898480.html).

U nás som pozrel viacero železiarstiev, obchodov so stavebninami, zatiaľ bezúspešne.

Pripájam nákres s rozmermi + fotku ako to vyzerá v reáli.
Dôležité sú pre mňa najmä rozmery:
- "vnútorná" - "najmenšia" dĺžka 40mm pri plnom zatočení skrutky(ak by bola o pár mm dlhšia, viem tam dať podložku)
- priemer 6mm (s tým nepohnem - musí prejsť cez ložisko, resp. spacer v ňom)
- priemer hlavičky 14mm (+-mm - aby pekne zapadol do zápustného otvoru, ak by bol väčší/menší toto nie je nevyhnutné). Typ hlavičky neriešim - imbus, torx oba sú dobré.
20240215_192619.jpg
20240213_140800.jpg
20240215_192800.jpg
20240215_192817.jpg
Pre ilustráciu, kam to patrí.
korc.png
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa miroja » 15 Feb 2024, 20:00

Nieco podobne sa pouziva na zoskrutkovanie nabytkovych skriniek. Skus zabehnut do obchodu, kde predavaju kovania na nabytky.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa Amaterr » 15 Feb 2024, 20:10

Presne , ja som ich kupoval Hornbachu , ked som "viazal" skrinky na seba a bolo ich tam
viac velkosti .
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa djwiktor » 15 Feb 2024, 21:17

Hladaj pod tymto
https://www.google.com/search?q=nabytko ... e&ie=UTF-8

pripadne hladaj skrutky marsblade alebo rollerblade
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa enigma » 15 Feb 2024, 23:25

Amaterr napísal:
15 Feb 2024, 20:10
Presne , ja som ich kupoval Hornbachu , ked som "viazal" skrinky na seba a bolo ich tam
viac velkosti .
nevydržia . sú mäkké - obyčajná netolerovaná ( konštrukčná ) oceľ. žiadne termické opracovanie . skorej by som hľadal skrutky M6 x 40 , so závitom max 15mm a limcovú maticu . tie skrutky mávaju tolerovaný priemer a aj tvrdosť
0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa remusator » 16 Feb 2024, 11:34

Dobre, že hovoríte - zopár nábytkových som našiel, našťastie nesedeli rozmery, ak sú, ako hovorí enigma slabé.

@enigma, máš na mysli takéto niečo?
Zo závitu trocha spílim, aby to moc netrčalo. Podložky tam mám pokusne rôzne hrúbky. A maticu dám tú s gumičkou + loctite/lepidlo na závity.

Inak nepísal niekto z Vás, že má doma odložené osky z korčulí? Asi som mal ráno ešte zalepené oči, keď som bol na telefóne - a čítal, idem odpísať a už to tu nevidím.
Prílohy
signal-2024-02-16-112815.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa enigma » 16 Feb 2024, 11:51

áno , presne to mám na mysli . matica môže aj samoistiaca , nie je problém . ktorý Loctite tam plánuješ dať , modrý alebo zelený ? stačí iba jedna kvapôčka na začiatok závitu . ( aby si to mohol aj demontovať )
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 12:13

remusator napísal:
16 Feb 2024, 11:34
Inak nepísal niekto z Vás, že má doma odložené osky z korčulí? Asi som mal ráno ešte zalepené oči, keď som bol na telefóne - a čítal, idem odpísať a už to tu nevidím.
Prepáčte to som písal ja, len ich nemôžem nájsť... ešte predminulý týždeň som ich prekladal - ale neviem si spomenúť kam som ich.... nevyhodil som ich určite, lebo 4 som namontoval na fotelku a 4 ostali do zálohy... večer ich ešte pozriem.
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa remusator » 16 Feb 2024, 12:27

enigma napísal:
16 Feb 2024, 11:51
ktorý Loctite tam plánuješ dať , modrý alebo zelený
Používam ceys (https://ceys.sk/produkty/special-upevnovanie-skrutiek/), Loctite sa mi svojho času nepodarilo zohnať.
Dávam viac, mám pocit že moc to ani nedržalo keď som to rozšroboval po ostatnom raze.

Inak, neviem či to môže tak dobre "tesniť" - do osky som tentokrát dal trocha viac, a ju akoby "vydulo" a skrivilo doboku - a preto vlastne zháňam náhradu. Šróby a osky mám 8ks rovnakých a jedna sa zničila úplne a jedna mierne skrivila.
Moja teória je, že som tam dal toho viac, jak som zatáčal nemalo sa to kam "uhnúť" a tlak toho tmelu roztiahol tú osku. Inak si to neviem vysvetliť.

Zvyšné osky vyčistím, skúsim zohnať loctite a tentokrát menej.

Ak čítam správne, zelený je na permamentné spojenie, modrý rozoberateľný -> asi použijem modrý.
Ktorý odporúčaš?
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa Amaterr » 16 Feb 2024, 14:01

Ved hej , mekke . Ako keby tam boli naozaj vlozene nabytkove , dva roky vydrzia a potom servis , mozno je to zname kurvitko .. ako niekto moze porovnavat co je mekke a co nie , len tak z obrazku :) Potom uz ostava si to dat vysustruzit z nejakej uslachtilej ocele alebo schudnut :)
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa enigma » 16 Feb 2024, 14:04

loctite 2400 medium . modrý


" .... LOCTITE® 2400 je prostriedok na zaisťovanie závitov so strednou pevnosťou navrhnutý tak, aby zaisťoval skrutky, matice a čapy proti uvoľneniu v dôsledku vibrácií. Vhodný na všetky kovy a pasívne materiály. Tolerancia slabého znečistenia priemyselnými olejmi, antikoróznymi olejmi a reznými kvapalinami. "Čistá" Karta bezpečnostných údajov je ďalšou výhodou tohto produktu. LOCTITE 2400 neobsahuje žiadne označenia nebezpečenstva, bezpečnostné alebo rizikové vety, a neobsahuje žiadne deklarovateľné karcinogény, mutagény alebo reprodukčné toxíny.
Schválenie WRAS (BS 6920): 1104507
Zabraňuje uvoľňovaniu na vibrujúcich zostavách, napr. na čerpadlách, prevodovkách alebo lisoch
Umožňuje pravidelnú demontáž "
1
Obrázok 1
Naposledy upravil/-a enigma v 16 Feb 2024, 14:10, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa enigma » 16 Feb 2024, 14:08

to amaterr

- " .... ako niekto moze porovnavat co je mekke a co nie , len tak z obrazku " nerobím to na základe obrázku , ale na základe vlastných skúseností . používal ( skúsil som to použiť ) na niečo iné ako je nábytok . ( šponovák remeňa pri jednej mojej konštrukcii ) a nevydržalo .... pomaly sa ohýnalo až sa zlomilo . preto viem že nie je určené na namáhané spoje . spojiť dve dosky vedľa seba áno , lebo tam nemá skoro žiadne namáhanie . ako oska v koliesku by predsa malo záťažové namáhanie .......
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojovacia skrutka - Splint nut

Príspevok od používateľa Amaterr » 16 Feb 2024, 14:11

Ked myslis :)
0

Napísať odpoveď