Epoxy na opravu DPS

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Epoxy na opravu DPS

Príspevok od používateľa Victorio » 01 Mar 2024, 10:03

Aké lepidlo, alebo živica by sa hodila na opravu DPS , mechanické alebo tepelné poškodenie, kedy je treba vyfrézovať časť DPS a zaliať novou hmotou ?

Mal som super dvojzložkové lepidlo 3m, ktoré na to bolo ideálne, vysoká pevnosť, priľnavosť a tiež tepelná odolnosť. Predávalo sa s takým semaforom na obrázku, tj. po namiešaní bola farba žltá, postupne sa menila z oranžovej až na finálnu zelenú, takže skoro ako DPS originál farba.
Niekto mi tu radil Araldit, ale nepoznám ho, a najlacnejšie nie je a je ich viac typov.

Ide mi o tú priľnavosť k rôznym povrchom, ktorá u toho 3m bola najlepšia asi z 20tich iných ktoré som skúšal, pevnosť po vytvrdnutí aj dostatočná pružnosť a tepelná odolnosť do 150stupňov. A nezanedbateľné bolo aj to, že po x rokoch ešte mám pár gramov v tube a dá sa spracovať, nie ako dvojzložkové akryláty, ktoré po pol roku môžem zahodiť , buď stuhnú v tube, alebo ostávajú po namiešaní gumové.

Zaujímalo by ma, aký je originál materiál z ktorého sú plošné spoje, teda okrem sklených vlákien.
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok