ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 21 Sep 2013, 15:36

Zdravim.Hladal som tu neaku podobnu temu,ale nenasiel som,preto som zalozil novu.Potreboval by som,ci by sa niekto ochotny nepozrel na kod,viz. prilohu.Mam taky problem,ze ked pripojim napajanie,tak mi asi po minute na displeji vypise OVERHEATED,mozog mi nebere,ze kde ,alebo podla coho vie teplotu a vlastne coho teplotu.Programovat neviem,je to v jazyku C, bolo to pisane vo Flowcode.Keby ste vedeli,ze ci sa to da odstranit,alebo co mu vlastne vadi,

https://www.dropbox.com/sh/hc3w12l2v53sy55/L44qophtv9
0
Naposledy upravil/-a bresto100 v 21 Sep 2013, 15:41, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1757
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa pablox » 21 Sep 2013, 15:41

Zabudol si prilohu.
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1539
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 21 Sep 2013, 15:41

No přidej sem ten program. V příloze nic není.
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 21 Sep 2013, 15:43

Dal som to na dropbox,dufam,ze to pojde
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 21 Sep 2013, 16:40

Teplota sa cita z ADC4, co je v pripade ATmega328P PC4 t.j. pin 27; hodnota sa konvertuje vzhladom na AREF.
Lenze podla schemy v 'null-atmega shm.JPG' pouzivas ATmega8-P a navyse je PC4 nezapojene - podklady v Eagle som nepozeral, lebo ho nemam, a teda je mozne ze o cosi podstatne prichadzam :)
Algoritmus som podrobne nestudoval, je zlozitejsi, ale ak nestaci info hore, tak kric.
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 21 Sep 2013, 16:55

Tak som si nainstaloval Eagle a ... to JPG co som pozeral predtym vyzera byt identicke s atmega_board.sch, cize moja vyhrada k inemu µP a nezapojenemu PC4 stale plati.
Asi by to chcelo, pre podobne nezorientovanych ako som ja, postnut priamo linku na schemu ...
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 21 Sep 2013, 17:07

V scheme je atmega 8,ked som sa to pokusal dostat do atmega 8,tak mi pisalo,ze to tam nevojde,tak potom som sledoval video https://www.youtube.com/watch?v=16_OSicBkGs a zistil som,ze je tam atmega 328,tak som tam dal tu a islo to.Ten pin 27 nieje ani v eagle zapojeny.Kam by som ho mal pripojit,aby to nepisalo,keby to dam na U_SET??,,alebo,neda sa to z toho kodu vynechat?
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 21 Sep 2013, 17:11

Ziadne ine podklady k tomu nemam,iba co som sem dal.Ale v zlozke atx original(copied this project) je troska ina schema,ale ani to nepomoze,pretoze ten pin 27 je zapojeny,ale iba ako rezerva..
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 21 Sep 2013, 19:42

Z toho co vidim v kode po zbeznom prezreti sa mi zda ze najjednoduchsie bude zmenit ho tak, ze nahradis:

Kód: Vybrať všetko

   FCV_ADC_TEMP = FCD_ADC3_ReadAsInt();
tymto:

Kód: Vybrať všetko

   FCV_ADC_TEMP = 750;
Je to na dvoch miestach, konkretne riadky 1635 a 6449.

V kode sa overuje ci je prekonvertovana hodnota pod 750, a ak ano, vyhlasi chybu 'OVERHEATED'; chybu ale indikuje aj ak je hodnota nad 1005. Okrem toho sa tam deje akasi filtracia skonvertovanych hodnot, a ine psie kusy - velmi dlho sa do toho teraz nemozem pozerat, ale myslim ze pointa mi neusla (sam mam vyssiu ako beznu prevadzkovu teplotu, a z Litovciny mi teda lepsie nie je :) ).

Toto je ale riesenie na urovni 'boli ma palec tak si necham amputovat ruku'. Idealne by bolo zistit co za senzor tam ma byt (a kde ma fyzicky byt). Senzor zrejme ma fungovat tak, ze pri stupajucej teplote klesa napatie, s tym ze hranica 750 zodpoveda 3.66V, a 1005 zodpoveda 4.907V.
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 22 Sep 2013, 16:49

Az teraz som sa k tomu dostal.Ako prve som skusal upravu programu,ale to mi nejde,pretoze mi tam asi chybaju hlavickove subory(ked dam kompilovat tak hlasi error https://db.tt/1Q5ByBmD ).Tak som vyskusal dat na ten pin napetie(3,7V) a uz to nehlasi.Teraz mi uz len ostava spojazdnit to na ATX.

Chcel by som sa podakovat,hlavne anonymousCoward-ovy :)
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 22 Sep 2013, 20:08

Uz to funguje ako ma,ale esce by som vas poprosil ci by ste mi nevedeli poradit,.Ked zapnem ten zdroj,tak stale piska z pieza,az pokial nenastavim prudove obmedzenie na nulu,pripojim zataz,zacne pipat inym tonom,zvisim prudove obmedzenie,stichne,az pokialnestlacim ecoder,(napr.na zmenu nadstavenia z I na U),a hned zacne zase piskat(smrad :evil: ).Skusal som aj tu zenerku odpojit,nepomohlo.Na pine 17MCU (MOSI) stale nameriam 5V,aj ked nepipa,ale ked zapne tu prudovu ochranu tak je tam 2,5V,potom ked stichne je tam 0V,az pokial nestlacim encoder,a zase 5V.Namiesto tranzistora 2N2222 som tam dal BC547B.Pripada mi to ako keby to funguje naopak,ze by to malo byt ticho ked je tam 5V,a ked je tam 0V tak by to malo piskat.
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 23 Sep 2013, 07:07

To nestastie piska vtedy, ak sa napatie na vstupe ADC1 (t.j. PC1, v kode oznacene FCV_ADC_I_LIMIT) lisi od napatia na vstupe ADC3 (PC3, FCV_ADC_I) o mensiu nez nejaku hodnotu; tento rozdiel je definovany rozne pre rozne hodnoty FCV_ADC_I_LIMIT, od 2 do 5 (cim mensie ADC1, tym mensi kontrolovany rozdiel), co zodpoveda 9.7mV az 24mV.

V scheme problem nevidim; predpokladam ze to co nevidno na Eagle schemach je zapojene ako v 'atx original', hlavne vstupy Sunto A a B.
BC547 je ako nahrada OK, len bez Zenerky (alebo inej flyback diody) riskujes zdravie tranzistora. Tych 2.5V co si nameral je efektivna hodnota, a je to v poriadku - do piezo totiz ide obdlznikovy signal so striedou 50%. 5V uz tak v poriadku nie je, lenze to je odvovodnitelne kodom, a principialne to nevadi.

Bez ohladu na schemu, cakal by som piskanie ak sa ADC1 a ADC3 lisia o vacsiu, a nie o mensiu nez nejaku hodnotu. Velmi pravdepodobne je chyba v kode, co indikuje aj komentar 'Kuria piezo garsa' (po nasom 'vytvori piezo zvuk') v presne opacnych vetvach kodu nez ma byt.

Ak nemozes zmenit kod, ako jedinu realnu moznost vidim amputaciu pieza; to ale nevyriesi vystup BT2, ktory sa v kode mozno tiez prepina v opacnom zmysle nez ma - momentalne je zapnuty pri zapnutom pieze, a naopak. Okrem toho sa na 50ms zapne (log 1) aj pri zapise do EEPROM; tiez by pomohlo vediet co na nom je.
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 23 Sep 2013, 08:31

To je zaujimave,ze to je tak cudne napisane,ten kod..A tie hlavickove subory atd.. to si autor napisal sam,alebo su to neake standartne subory,co sa daju stiahnut z netu,(ale predpokladam,ze nie a neda sa neako bez toho skompilovat,ze? )...a este celkom nechapem,presnu funkciu I_LIMIT a U_LIMIT,sice som to zapijil do toho ATX-ka,ale je dost mozne,ze bude asi problem v tom,tym padom je asi ten rozdiel na ADC1a ADC3,mohlo by to tak byt?.ked pridem z prace dom.vyskusam odmerat ten rozdiel na tych dvoch vstupoch...
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 23 Sep 2013, 15:49

Tie hlavickove subory, ktore Ti nevedelo najst, patria k flowcode. Stiahol som ich, vlozil symboly ktore bolo treba, a nech sa akokolvek snazim, pri kompilacii pre ATmega8 dostavam "region `text' overflowed by 8470 bytes".
Nechcem byt vulgarny, ale pre ten kod neviem najst jedno dobre slovo. Nejde ani tak o algoritmus samotny, ako o ten vygenerovany boilerplate; to je cosi strasne. Veci ako warning, optimalizacia, kompatibilita typov, ich rozsah, aspon zakladne testovanie a podobne su vo firme Matrix Multimedia nezname. Najvtipnejsie su ich funkcie, ktore riesia beznu funkcionalitu, ale nijak raz nepouzivaju standardne veci z platformovych kniznic, ale robia to po svojom, len neefektivne, a s prisernymi chybami. Ak niekto nahodou rozmysla, ze by investoval 79, alebo nebodaj 220 libier do toho ich produktu, think again.

Tolko zle spravy a kritika. Co dalej ? Vies tam dat cosi s vacsou flash, napriklad tu povodne spominanu 328ku ?
Mozem este venovat par hodin optimalizacii, ale vidim to tak, ze to bude treba prepisat (skoro) cele, pretoze tych 'peral' je tam vela. Vzhladom na schemu a algoritmus mi to nepride ako vhodne venovany cas - pretoze ak by som to mal robit 'nanovo', bude to trvat porovnatelne dlho, a verim ze s lepsim vysledkom.

Otazka pomimo - neexistuje cosi lepsie, co by sa funkcne vyrovnalo tomuto, idealne s verejne pristupnymi schemami a kodom, a odskusane ? Co Ta vlastne primelo stavat toto, ak to nie je tajomstvo ?
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 23 Sep 2013, 20:00

Keby som aspom troska tusil,ze ake problemi to bude obnasat,mozes mi verit,ze sa toho ani nechytim a hned to zmazem z disku..Ale ako keby som to tusil a dlho som zvazoval,ci sa do toho pustim,ale hladal som na nete nieco s kompletnymi podkladmi,ale nenasiel som,iba ak,tak bez rotacneho encodera.

Ja tam mam od zaciatku Atmegu 328P (do atmega8 sa to nezmestilo)..Urcite by som nechcel,aby si kvoli tomu stravil svoj cas,kvoli mne,hlavne ak to treba cele prepisat (i ked by ma to velmi potesilo :D a bol by som ti zaviazany,nemozem to od teba chciet. (ja som pred nedavnom zacal studovat programovanie,na zaciatok som si kupil knihu Pavel Herout-Ucebnice jazyka C)),ale velmi si vazim ochotu,pretoze ja nemam nikoho kto by mi poradil,iba ty si jediny co sa obetoval.Chcel by som sa Ti podakovat...
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 23 Sep 2013, 20:58

Ah tak, pomylila ma schema, v nej je ATmega8. Skompilovat to pre 328 uz nie je problem - v prilohe je verzia HEX ktora pouziva ich funkcie, aj s fixom pieza (t.j. prevratena podmienka). S BT2 som nerobil nic, ked tak daj vediet ci to nieje negovane a zmenim aj to.

Pri nahravani nezabudni pouzit povodnu EEPROM, poistky atd. (vsetko okrem samotnej flash, nic ine v HEX nie je). Pisal som to naslepo a nemam to ako overit, takze predtym zazalohuj, a daj vediet, co sa nepodarilo. Ked to pojde, postnem sem aj 'opraveny' zdrojak. Zmeny neboli principialne, ale bolo ich dost, a hlavne mne sa podarilo stiahnut len najnovsiu verziu flowcode (6.0.1), kym zdrojak bol generovany pomocou 4.3.6.61 - par veci sa zmenilo, takze to nemusi ist ani keby ze som sa nikde nepomylil.

Ak to nepojde inak, pouzijem svoje nahrady ich funkcii - medzitym som ich zacal pisat, pretoze tie buffer overflowy a neefektivita tam naozaj je; dalsi problem ale moze byt v tom, ze niektore bugy zvyknu byt 'by design' a moja 'lepsia' verzia moze byt rovnako nepouzitelna ako tie ich novsie funkcie. Uvidime.

Ako to inak vyzera z funkcnej stranky ? Dava to rozumne napatie, vie to obmedzit prud ? Myslim aj povodnu, aj tuto novu verziu :)
Prílohy
maitekas_10v_temp_protect.hex
HEX v1, s funkciami z 6.0.1, fix obrateneho overovania I limit
(40.85 KiB) 27 stiahnutí
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 23 Sep 2013, 21:30

Napalil som to a program sa spusti,pipa stale ako predtym,ale neraguje otacanie encoderom.Stlacanie encodera ide,aj tlacitko 2 (BT2) .V povodnej verzii ide nadstavenie napetia aj obmedzenie prudu tak ako ma.Nepochopil som,ze mam nechat povodnu EPROM.?aj predtym som len pripojil HEX subor do FLASH v AVR Studiu a dal som PROGRAM a nic viac som nerobil,nedaval som zvlast napalovat EPROM,bolo potrebne dat zapisat nieco aj do eprom?,ten isty HEX,lebo nic ine k tomu nieje.Keby si mi to vedel troska polopate vysvetlit...A tie fuses ma zaskocili ako si pisal,dufam,ze ich mam nadstavene dobre,lebo uz som s nimi mal v minulosti dost problemov,tak prikladam Print Scrn https://db.tt/cq5fpv88 musim to davat na Dropbox,lebo esce som neprisiel na to ako sa sem daju pripojit img.
0

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 23 Sep 2013, 23:04

Som slepy, asi - pod tym, co som doteraz oznacoval ako BT2 som myslel LED_+, zapojenu na PD0 t.j. pin 2. Ta sa podla kodu ma rozsvecovat spolu so zvukom pieza; toto som nemenil, takze v predchadzajucej verzii (v1), a aj v novej (v2) by mala byt zapnuta vtedy ked je vypnute piezo, a naopak. S jednou vynimkou - blikne na 50ms po zapise do EEPROM, do ktorej si program uklada nove nastavenia (limit, U, I ...), to nas ale trapit nemusi.

Co sa tyka EEPROM a HEX - pokial si tam nenahraval zpociatku nic (a ak mega bola nova - ozaj, bola ?), tak si ten program pri prvom spusteni do nej zapisal defaultne hodnoty. Inak tam su spominane posledne nastavenia, zjavne kvoli tomu aby prezili vypadok napajania.
Svojim minulym odporucanim som len chcel - mozno matuco - povedat, ze prilozena HEX v sebe ma len obsah flash s kodom, ale nema v sebe hodnoty EEPROM. Totiz, do HEX je mozne pridat aj obsah EEPROM, alebo je mozne pouzit separatny subor s podobnym formatom, ktory bude obsahovat len hodnoty co maju ist do EEPROM. Ten druhy pripad je typickejsi, a zvycajne sa takemu suboru dava pripona 'eep'.
V skratke, staci Ti nahrat len tento jeden HEX. To iste sa tyka dalsich verzii, ktore tu pribudnu, ak nebude povedane inak. Poistky nechaj povodne; ten screenshot vyzera OK - uz to ze to ide aspon takto znamena, ze v nich problem urcite nie je :)

K zaujimavym veciam: Teraz by to uz ale nemalo pipat, resp. malo by to pipat v presne opacnych pripadoch ako v originali na Dropboxe t.j. teraz vtedy a len vtedy, ak je zapnuty limit, a ak namerany vystupny prud nesedi s nastavenym limitom. Skus prosim Ta odmerat napatie na ADC1 a na ADC3, idealne v rovnakom case, a pri roznych nastaveniach prudoveho obmedzenia. Malo by to pipat len ak su od seba viac nez par mV, tak ako som to pisal o par prispevkov vyssie.
Ten enkoder je moja chyba, pri prepise registrov z 328 -> mega8 a naspat som zrusil INT1, co je prave ENK_A :roll: Skus novu verziu; aspon ten enkoder by mal teraz ist. Na to pipanie este pozriem, ale budem potrebovat tie namerane hodnoty.

BTW obrazky by sa mali dat vlozit cez tab 'Pripojit prilohu' - ak si to skusal, a nejde to, tak je mozne ze to nemas povolene, alebo to nieje povolene v tejto teme. Ja som na podobnu zradu prisiel minule, ked som omylom pripojil namiesto HEXu ELF, a potom som sa divil preco ze vraj 'Odoslany subor je prazdny'. Podla FAQ v takom pripade treba obtazovat adminov.
Prílohy
maitekas_10v_temp_protect.hex
HEX v2, oproti v1 pridane EIMSK |= INT1
(40.85 KiB) 25 stiahnutí
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 24 Sep 2013, 07:16

Som to skusal dat do procesora,ale to piskanie sa sprava stale neako cudne,ked sa spusti program,tak to piska stale,ale ked v menu povolim piezo a zacnem nadstavovat obmedzenie prudu,tak sa zmeni ton piskania a ked som sa prepol do nadtavovania napetia tak to stichlo(ale nie vzdy,iba parkrat sa mi to podarilo) az do stlacenia encodera,a ledka fungovala dobre aj predtym.No a asi mi aj odiel zdroj ATX,pretoze prestal regovat,a len sa dost zohrieva jeden chladic.Tato regulacia funguje,takze len to atx-ko umrelo.Budem si musiet zohnat iny,pretoze uz doma nemam zdroj s 494,. :( Meral som aj napetie na procesore,na pine 24 mi to reguluje do 5V,ale na pine 26 nieje skoro nic,nakolko mi nefunguje to ATX-ko,tak to neviem odskusat..
0

Používateľov profilový obrázok
bresto100
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 29 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Sereď
Vek: 41

Re: ATX zdroj s Atmega328 problem programu

Príspevok od používateľa bresto100 » 25 Sep 2013, 07:09

Meral som to napetie na pinoch 24 a 26 . Pri nadstavenom prude 1A je na pine 24=0,5V a 26=0V a pri odbere 1A je aj na pine 26=0,5V.Pri nadstavenom prude 2A je na pine 24=0,98V a na pine 26 pri zatazi 0,97V,bez zataze 0V .Podla mna je to uplne v poriadku,ked som to meral a pripajal som zataz pri tom istom nadstavenom prude,tak asi pri 3tom pripojeni piezo stichlo(bolo na nom 0V) a pipalo az pokial som nepripojil zataz(Limitoval,a bolo na nom 2,5V) a zaroven aj ledka svietila,ale akonahle som stlacil ecoder,tak piezo zmenilo zvuk (bolo na nom 5V),tak pipa donemoty.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok