Atmega16 OC1A generátor signálov

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

georgi1990
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 34

Atmega16 OC1A generátor signálov

Príspevok od používateľa georgi1990 » 16 Jún 2010, 12:14

Prajem pekný deň. Rozhodol som sa že by som si postavil nejaký signálový generátor. Tento mi pripadal vcelku jednoducho čo sa týka konštrukcie:
http://www.scienceprog.com/avr-dds-sign ... rator-v20/
Chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosť s týmto mikroprocesorom. Problém číslo jedna je že som totiž avr-ka neprogramoval. A tento typ som nenašiel predávať ani nikde na slovensku to je problém číslo dva. Ak by mal niekto čo povedať budem rád poprípade ak by ste mi poradili či sa dávať vôbec touto cestou. Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 16 Jún 2010, 12:22

Neni dovod sa nou nedavat. Dany typ sa na Slovensku predava. Daj vyhladat ATMega16 alebo ATMega32. Pozor na puzdra.

Skusenosti s tymto procesorom mam, same dobre. Prave jeden tunak vedla mna sedi a ja donho kodim :-)
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

georgi1990
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 34

Príspevok od používateľa georgi1990 » 16 Jún 2010, 12:50

Ďakujem za promtnú odpoveď. Mňa zaskočilo to číslo za tým typom (OC1A) Asi preto som nemohol žiaden nájsť. Prepáč, možno to bude znieť naozaj hlúpo ale naozaj s AVR-kami nemám žiaden skill.Našiel som na sos myslím že je to dil 40 http://www.sos.sk/?str=371&artnum=43567.
Moja otázka teda znie môžem tam teda použiť napríklad aj tento?
Ešte jedna vec môžu nastať nejaké problémy napr. pri pálení? Respektíve na čo si dať pozor.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Príspevok od používateľa dan21 » 16 Jún 2010, 13:10

ten generator ma celkom zaujal. Kedze sa mi v sufliku povaluju MEGA8 TQFP tak to skusim pouzit. Po rychlom vzhliadnuti na schemu by s tym nemal byt problem. Teda dufam. Musim na to kuknut hlbsie :-)
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 16 Jún 2010, 13:27

ATMega8 nema dostatocny pocet GPIO pinov na toto. Rozhodne nie na plnohodnotne toto. ATMega32 bude zarucene fungovat ako nahrada, vzhladom na to, ze maju identicky HW s jedinym rozdielom vo velkosti pamati.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

georgi1990
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 34

Príspevok od používateľa georgi1990 » 16 Jún 2010, 13:29

Zaujal aj mňa už dlhšie som nad niečím podobným uvažoval. Hej vyzerá to v pohode ale vždy sa dačo dokáže. . . . :D Tak čo som pozeral tá schéma čo je tam použitá je pre smd ak sa nemýlim. Ja mám hlavne problém s tým mikroprocesorom ako ho naprogramovať keďže nemám ani programátor a ani procesor zatiaľ. :D
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Príspevok od používateľa dan21 » 16 Jún 2010, 13:40

druhy zbezny pohlad na schemu
8 IO pinov pre DDS out
7 IO pinov pre LCD
5 IO pinov pre tlacitka

no a MEGA8 ma 8+8+7 IO pinov takze zatial mi to vychadza ze OK. SAmozrejme ze + uprava firmware

[size=9][color=#999999]//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:[/color][/size]

este jeden pre HS OUT som zabudol
0

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 16 Jún 2010, 13:50

inac pozor, zapojenie využiva dds - priamu digitalnu syntezu a ako DA prevodnik sa využíva R2R siet a na vystupe mi chýba dolno priepustny filter, ktory je pre dds potrebny pretože na vystupe okrem samotneho signalu sa nachádzaju aj vyžšie harmonicke, ktoré su nasobkami taktovacej frekvencie DA prevodnika. Čiže ak sa ho niekto rozhodne stavat bolo by dobre medzi R2R siet a operacními zaradiť filter.
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 965
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

filter?

Príspevok od používateľa pajky » 19 Jún 2010, 15:42

co za filter tam treba? o filtroch nemam ani sajnu a postavil by som si to. ak mas chut a cas nacrtol by si o co by asi slo, pripadne konkretne?:)
dik
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok