chyba kompiléru , AVR

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

werop
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 01 Jún 2009, 00:00

chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa werop » 19 Sep 2013, 00:35

Dam skompilovať program a vyhodi chyby (viď obrázky) ,,, ked kliknem na chybu nejde otvoriť a ani neskoči na chybu , už som aj avr studio preinštaloval a nič bez vysledku,kde je problem a prečo sa vyskitol ,vopred ďakujem .
Prílohy
errrr.jpg
errrr.jpg (16.39 KiB) 1824 zobrazení
errrrrr.jpg
errrrrr.jpg (6.2 KiB) 1824 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa kelwin » 19 Sep 2013, 07:00

Skus napisat aky mas Win32/64bit verzia (Vista/Win7?) a ktore AVRstudio4/5/6.x? (z okienok to nieje uplne jasne)
Este taka vec nemas viac vyvojovych tool-chainov na stroji (Msys/cygwin/AVS/ARM a pod?)

Nemas viac make.exe na stroji a nahodou v ceste (PATH) mne sa to niekedy mlatilo s DELPHI/LAZARUS binarkami a MSYSom
toto bol problem stareho AVS4.x ten potreboval urcitu verziu )


Ked to rozpises doplnis bude sa dat premyslat pripadne googlit.
0

werop
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 01 Jún 2009, 00:00

Re: chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa werop » 19 Sep 2013, 11:35

Windows 7 - 64bit , AVR studio 4.1, tool chainy su čo ? mam nainštalovany plugin WinAVR-20090313,,akurát je na adrese : WinAVR-20090313\utils\bin\make.exe ,našiel som tam jedno make.exe, WinAvr som aj odinštaloval aj naainštaloval a stale to iste ,,, zaujmave je na tom že predtym mi to išlo preložiť a to zrazu po 3-och tyždnoch od pondelka rapluje ...
0

werop
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 01 Jún 2009, 00:00

Re: chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa werop » 19 Sep 2013, 13:07

nasiel som extreme avr burner ,kedysi som ho instaloval do pc, som ho odinstaloval a uz len sem tam zblbne (1/10),teraz mam dalsi iny problem,pojdem ho skusit vyriesit sam a keby nviem rady tak napisem
0

werop
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 01 Jún 2009, 00:00

Re: chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa werop » 20 Sep 2013, 02:00

Vyskitol sa mi nový problem, nebudem zakladať nové forum tak to šupnem sem (ak to ovšem nevadi a ak mi niekto odpiše), to predchadzajúce som vyriešil čiže ,,kompiler" ide aj z ,,build and run" len problem nastáva ked idem napáliť hex subor,viď obrázky,,,
Píše že mam zle zapojený konektor,ten mam zapojeny rovnako ako predtým keď mi to šlo ,ešte som to aj kontroloval minimalne 10x ,plus píše niečo s pull-up na resete,zmeral a je 10k ohm , v obrázku mam aj zvýraznené čo prebehlo ,,OK" , Vtarget mam 5.2V - OK, signatúra mi nejde prečítať , včom je potom problém? že by bol procak odpáleny? alebo programátor ??? ďik za odpoveď.
Prílohy
chyba.jpg
chyba.jpg (16.91 KiB) 1713 zobrazení
napalenie hex.jpg
ok.jpg
vtarget ok.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
kelwin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 31 Máj 2013, 12:16

Re: chyba kompiléru , AVR

Príspevok od používateľa kelwin » 24 Sep 2013, 22:56

werop napísal:Vyskitol sa mi nový problem
prvy bug - vyskytol? (sorry lepsia sa mi oci ale toto ich rozlepilo)

druhy bug - je ze nevidime ako to mas zapojene

Kód: Vybrať všetko

Klasicka mantra
* externy zdroj 3.3V/5V ( nejake LDO + kondiky) - nespolihat sa na napajanie z programatora
* spravne kondiky pri XTALe a co najblizsie pri pinoch
* cca 10kOhm pull-up na RST
* kvalitne spoje univerzalne pole obcas moze mat niekde vnutri problem
* volba ISP speed podla toho ako rychlo bezi MCU (nizsia skus)
* neposlednom rade FUSE/LOCK bits babral si sa stym ;) ked ano ako ?
a to ze namera programator 5.2V to uplne nepodstatne dolezite je ci mas spravne tie ostatne signaly MOSI/MISO/SCLK/RST


Inak na Win7 je asi lepsie nahodit AVS6.1 je to siiiceeeeee velkeee prasiatko ale o dost lepsie a hlavne nativne pre tie Win7

Ozaj JINGO driver pri instalacii nepindal ze unsigned driver (nemam Win7 ani Hnistu) a preto nemam skusenost len viem
ze par ludi okolo stym bojovalo (len chcem vylucit problem s starym driverom ) AVS6.x ho upgradne ale neviem ci je spatne kompatibilny


A ked to tak citam a premyslam skus pozret ten pull-up 10kiloohmovy ci je tak ako ma byt lebo ta hlaska
je prave otom ze RST asi nemoze ist do LOW a tym padom to neprepne do ISP modu.
0

Napísať odpoveď