Attiny 2313

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 11 Mar 2019, 19:59

Nezabudni ze programovaci clock musi byt na AVR mensi ako 1/4 MCU clocku. Ak aj mas 4MHz a viac MCU clk, tak drz programator na 250kHz alebo aj menej, zalezi od dlzky a kvality isp kabla. Tiez nezabudni na spravne kondiky pre rozne krystaly.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa datam » 12 Mar 2019, 10:10

No tak to gratulujem ku výhodnej kúpe. Zdá sa že už sú dobre jeté a niekto im stočil tachometer :D

Inak neviem ako na AVR ale ba x51 sa to dalo uzamknúť tak že sa to mohlo leda tak vyhodiť do koša.
0

bleky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04 Jan 2019, 16:23
Bydlisko: Humenné
Vek: 54

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa bleky » 12 Mar 2019, 18:29

Tie dva kusy cez externý kryštál , reset default ,nastavené poistky ,interný kryštál , žijúúú . Niekoľkokrát som skúšal preprogramovať blikanie diody , funguje .Pre upresnenie jeden z tých 2313 bol kupovaný z avelmaku .
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa datam » 13 Mar 2019, 08:18

Sa nám to tu zamotáva :D Si hovoril že všetky sú z čajny a teraz už je jeden od inej matere :D

Pri tom externom taktovaní je úplne jedno na akej frekvencii frčí. Dôležité je zachovať časovanie ISP voči taktovaniu. Ešte je tu možnosť priviesť mu hodiny z externého generátora. Kludne by stačil aj 1MHz a programovaciu rýchlosť tak nejakú úplne pomalú. Možností už moc nezostáva.
0

bleky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04 Jan 2019, 16:23
Bydlisko: Humenné
Vek: 54

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa bleky » 13 Mar 2019, 18:50

Datam , dobrý postreh .Mcu kvôli ktorým som založil vlakno sú kupované z činy cca pred pol rokom .Minuly tyždeň som bol v Snine tak som kupil ešte jeden kus .Zbožné želanie že bude OK .Takže jeden z Avelmaku a jeden z činy sa podarilo rozchodiť ,ale len z externým kryštálom 4 Mhz .Na 16 Mhz nereagoval ani jeden , tak neviem či je jedno aký externý kryštál použiješ .Ak sa ozve Manik a dokažeme sa pozrieť čo je vlastné nastavené na ostatných Mcu , dám vedieť .
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Attiny 2313

Príspevok od používateľa datam » 15 Mar 2019, 08:55

To už aby sa človek bál kúpiť MCU aj od našich distribútorov. Napríklad ja som úplne prestal kupovať v SOS. ZA prvé odberné množstvá ktoré si nemôže dovoliť ani predajňa rádioamatéra a za druhé kvalita išla rapídne dolu. Posledné čo ma dorazilo keď som tak kúpil krokodíly ž čajny ktoré sa po prvom otvorení skrútia. Tiež sa to začalo prejavovať dosť častou poruchovosťou základných súčiastok ako odpor a keramický kondík. Ako čo sa môže na takej súčiastke vlastne pokaziť? No čuduj sa svete áno dokáže aj po mesiaci prevádzky odskočí odpor. Takže by som sa nečudoval že možno sú od jedného zdroja kúpené.
0

Napísať odpoveď