Začínam s ARM

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

xlibor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Máj 2011, 00:00

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa xlibor » 07 Máj 2019, 20:08

no ruku do ohně bych za to nedal, že je to originál ST, je to poznat na tom logu ST, originál je asi laser a jednolitý, u fake je vidět že tam jezdila fréza, je takové čárkované...

Navíc na Ebay se to dost blbě reklamuje
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 07 Máj 2019, 21:55

no chalani F4 je ina liga ako M1, silno pochybujem ze to bude fake, alebo klon ako gd32... ale je to cina, moze to byt origo, alebo nieco F4 preznacene co nepreslo nejakym testom flash/sram etc a bolo to preznacene a prefusovane na nizsiu verziu, popripade linka isla jednu smenu dlhsie ako mala :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

xlibor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Máj 2011, 00:00

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa xlibor » 08 Máj 2019, 09:43

0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Máj 2019, 10:12

Xlibor, no pokial viem gd32 su mcu dizajnovane/klony aby boli kompatibilne s stm32, niesu to fejkove opajcnute avrka, niesu ani 100% kompatibilne. Teda aspon podla mojich informacii.
Btw fejk sa podla mna vyznacuje hlavne tym ze sa tvari a ma aj oznacenie rovnake ako original, gd je aspon oznacene inak (aj ked tazko inspirovane stm)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

xlibor
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07 Máj 2011, 00:00

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa xlibor » 08 Máj 2019, 23:41

No byli, ale když to GD číňan přebrousí a přeznačí jako ST tak to potom bude fake, ale těžko říct co bylo dříve na procesoru, a co je to za procesor, oni ty GD jsou pravděpodobně dražší než ST takže to budou pravděpodobně nějaké CS32Fxxx


100% kompatibilní nejsou ani jednotlivé revize procesorů od ST, natož potom nějaký klon nebo kompatibilní

Co mě dostává je, že většina lidí dostane fake, ono jim na tom ledka bliká tak dávají 5 hvězdiček z 5 a pak když začnou používat nějaké pokročilejší funkce, a ono to nefunguje...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa romiadam » 09 Máj 2019, 00:44

Ak chcete preblikavat ledky, tak nakupujte na ebay aliexpres, geek a pod...
Ak ale chcete robit vaznejsie veci, nakupujte vo Farnell, TME, a u inych doveryhodnych predajcov. Tam sice zaplatite x krat viac, ale mate original a nie fake z ciny. Platite za original, ze to bude fungovat ked to ma fungovat. Vyhnete sa problemom typu "Vsetko mam OK a neide to" co s tym?
MCU by som z ciny nikdy nekupoval. Este tie spominane moduly to ujde... ale MU nie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínam s ARM

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Máj 2019, 01:04

no ja som mal z cinskych dosiek akurat "zabavu" s plackou od waveshare s stm32f746 na doske je "kopia, klon, fake, tazko povedat" SDRky od nejakeho cinskeho vyrobcu s rovnakym ciselnym znacenim ako je origo micron na stm32f746-discovery, vyrobca iny, ale oznaceny, akurat datashit bol vyslovene datashit a nastavit timingy na nu bol skor pokus-omyl ako konfiguracia. parametre v datashite dost nezmyselne rozpisane atd, ale podarilo sa a spokojnost. samozrejme SDRka pomalsia ako ta od micronu s rovnakym znacenim. kazdopadne ak by som riesil nieco seriozne tak objednavam z farnellu a podobne.

@jansko_03, nic sa neboj, ist to pojde, ak nepojde tak prides na to ci to je "user error" alebo nejaky cinsky fejk :-) stm32f407 uspesne pretaktujes na 240MHz s trochou stastia na 250, ak to nepojde tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou fejk. btw skoda ze si nekupil origo nieco od stm, mal by si na tom rovno programator/debuger ktory si nemusel kupovat zvlast, da sa pouzit na programovanie tychto lacnych placiek z ciny a inych mcu od stm samozrejme..
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď