čo je nové u MICROCHIPa ?

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 25 Apr 2020, 21:15

Ak sa tu niekto venuje programovaniu mikrokontrolérov PIC od Microchip, možte napísať v skratke nejaké info čo majú nové,lepšie v oblasti napr. programátorov alebo IDE, či sa nejak posunuli v MPLABX
Všimol som si že ponúkajú lacný programátor MPLAB® Snap In-Circuit Debugger/Programmer ale to sa s ICD3 asi nedá porovnávať
V poslednej dobe sa prebudili a zaviedli vela noviniek 8O
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 28 Apr 2020, 09:28

Nikto sa tým nezaoberá ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa djwiktor » 28 Apr 2020, 09:32

Mna microchip nas**l ked spravili novy mplab a teraz uz s novym pickit4 nie je mozne si iba nainstalovat utilitku a napalovat si hexy do piciek.
Musim stiahnut a instalovat cely megabalik mplabu koli tomu :( to nehovorim o tom jak zas stupli naroky na pocitac. Debug som nikdy nepouzival a nepotreboval.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Apr 2020, 09:38

To si taky dobry ze nepotrebujes debug v programovani? Klobuk dole.

Ja zase si vyberam MCU ktore posporuju ICD, take co nepotrebuju header, lebo stale mam v programe muchy....a ten debug je nesmierne napomocny.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 28 Apr 2020, 09:58

djwiktor ... šak si stiahni starý MPLAB IDE , 98% vecí ti to podporuje, en tie nové PICká nie.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa djwiktor » 28 Apr 2020, 10:34

Lenze stary mplab sa mi s novym pickut 4 nepodarilo rozbehat ;)

A debug nepotrebujem, ja to potrebujem iba na to aby som napaloval picka hexami ktore su uz otestovane.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Apr 2020, 10:58

stary MPLAB IDE nefunguje na WIN10 takže použivam neštastny MPLAB X už som si nejako zvykol ale aj tak by som použival stary IDE.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa nop » 02 Máj 2020, 10:51

Mě osobně MplabX nijak nevadi a to ho provozuju na 10 let starym ntb.Co mě u Microchipu nas.. pardon nakrklo je že mi nikdy nefungoval debug měl jsem PK3 a nikdy to jako debugger nefungovalo,jako programator používám presto.Tak co jde ladím tím jejich simulátorem kterej je podle mě super.Jen by mohli dostat rozum stejně jako u Texas instruments a dát plný verze C kompilatoru zdarma.Jinak Picky mám rád i přesto banksel a pagesel -ování u těch nižších řad... A rozhodně by pánové měli hooodně máknout na tom debuggeru.Za to bych tam někoho vyliskal.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Máj 2020, 11:19

noc
pisal si na zakaznicky servis? Oni myslienky citat nevedia a spoliehat sa na o ze to tam niekto in napise...

djwictor
ty potom len napalujes a nie programujes.. aj tak sa da.
Ja mm Pickit2 a tam funguje 100% debug, ale vzdy beriem take IO ktore podporuju debug. Pickit3 mam tiez, ale este je stale zabaleny ako prisiel, nakolko si vystcim s Pickit2. Ak az siahnem po IO ktory uz Pickit2 nepodpori, tak vybakim ten Pickit3.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa Atlan » 02 Máj 2020, 12:31

Odinstaluj win10, aj tak chcipol po poslednej aktualizacii. Nainstaluj mplab ide. A uzivaj stare uP.
K novym uP treba dve veci. Jedna je datasheet o min 100 stranach a druhe Eerorsheed o 30 stranach.
Tak ze z vlastnimi problemami co ma mplabX, pribudnu problemy co maju nove uP, plus vlastne chyby. O nedustupnosti C ani nehovorim.

Tak ze idu pekne do......
0

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa nop » 02 Máj 2020, 12:46

Já to nemyslel zle,jen jsem to psal jako zkušenost.Zatím jsem ten debugg vůbec nepotřeboval díky simulátoru, a ladícím výpisům na seriovku,A ne na technickou podporu jsem díky svojí mizerné angličtině nepsal,a myslím že oni o tom ví protože na to si stěžovalo hodně lidí i najiným foru. JJ vzhledem k nedostupnosti kompilátoru (plné verze) jsem si nainstaloval IDE od Texas Instruments a začínám si hrát s MSPčkama i když PICy mám rád a rozhodně se jich dlouhodobě neplánuju vzdát.
0

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 49

Re: čo je nové u MICROCHIPa ?

Príspevok od používateľa nop » 01 Jún 2020, 20:19

Takže svoje slova o PicKitu3 beru zpět koupil jsem tehdy čínskej klon,a pořád se to připojovalo odpojovalo na usbčku ať jsem zkoušel kabel jakej chtěl.Tak jsem to tehdy odložil s tím že je to nepoužitelný.Jenže teĎ mi nechtěla blikat LEDka u PIC18F26K80 tak jsem v návalu zoufalství ještě jednou zkusil ten PK3 ovšem tentokrát bez kabelu mezi PK3 a picem.Prostě jsem PK3 pichnul rovnou na hřebínek v desce. A světe div se jede to jak z praku,takže za všecko mohl čínskej shit-kablík co k tomu dali... nechápu že mě to tehdy nenapadlo.
0

Napísať odpoveď