Výpočet PWM PIC18F

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 48

Výpočet PWM PIC18F

Príspevok od používateľa nop » 12 Jún 2020, 15:15

Dobrý den,

Už cca 3dny se tu snažím dát dohromady tabulku na výpočet hodnot pro PWM v PIC18F konkrétně 18F26K80 ale vůbec se mi nedaří,víte někdo jak se dopočítat registru PR ? Zkoušel jsem vzorce odtud https://www.microchip.com/forums/m1046486.aspx to funguje jen pro daný příklad navíc nevím proč tam počítaji i postscaler který u pwmky nemá vliv.Další co jsem zkoušel je aplikace pro android PIC microcalc,tam to jakž takž sedí,jen neseděl vygenerovanej prescaler,další co je horší tak mi nenapíše výsledné rozlišení.Další co jsem zkoušel je přímo od Microchipu ten jejich plugin MCC tam mi to psalo že při hodnotě registru PR = 0xC7 je frekvence 20KHz a rozlišení 9bit jenže když jsem to měřil tak frekvence seděla ale do registru duty cycle abych dosáhnul 100% jsem musel dát hodnotu 800 dekadicky,což je zase více než 9bitů.
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Výpočet PWM PIC18F

Príspevok od používateľa lucky62 » 12 Jún 2020, 15:33

No bolo by dobre, keby si napísal, ako vlastne to PWM chceš generovať. Lebo je veľa spôsobov...
A nakreslil nejakú blokovú schému - zdroj, hodín, cez aké deličky/čítače/timery to prejde, či používaš interrupt alebo čisto HW...
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 48

Re: Výpočet PWM PIC18F

Príspevok od používateľa nop » 12 Jún 2020, 16:13

No používám ten HW modul co má pic v sobě a potřebuju nějak vypočítat hodnotu registru PR což je registr periody pwmky a interrupt nepoužívám jde mi ale čistě o to jak se z frekvence oscilatoru požadované frekvence pwmky dopočítat toho registru.Teď mám frekvenci oscilátoru 64MHz a chci pwm 20KHz což mi ten Microcalc řekl že mám dát PR registr 0xC7 a prescaler 1:4 ale to nesedělo sedělo to až u precaleru 1:1,a podle těch vzorečků co jsem dal v úvodním příspěvku to hází pro PR registr čísla větší než 255 což je pro 8bit registr nesmysl,nějak se toho musí jít dopočítat a absolutně netuším jak...
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Výpočet PWM PIC18F

Príspevok od používateľa Najgel » 12 Jún 2020, 16:56

V datasheete na strane 141 je na to vzťah. Z neho to jednoducho vypočítaš stačí si vyjadriť PR hodnotu.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

nop
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Boskovice
Vek: 48

Re: Výpočet PWM PIC18F

Príspevok od používateľa nop » 17 Jún 2020, 18:30

Zdravím,

Tak už jsem se dopočítal,bohužel v datasheetu PIC18F26K80 je chybnej vzorec pro výpočet rozlišení,ten jsem opsal z Datasheetu od PI16F1509.A vyjádření vzorce pro výpočet PR registru je
PR2=(fosc/(4*prescale*period))-1 ,kde jako period zadávám frekvenci v hertzích a jako fosc davám frekvenci oscilatoru/4 a pak to sedí,mám na to tabulku udělanou v libre office která počítá PR registr,rozlišení a registry PWMDCH:PWMDCL,tak kdyby byl zájem dám ji sem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok