ESP32 + Joystick shield

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

ESP32 + Joystick shield

Príspevok od používateľa bibibo » 31 Okt 2020, 17:52

Ahojte,

robim si RC lod a k tomu dialkove ovladanie. Mam tento Joystick shield
https://robu.in/product/joystick-shield ... s-control/. Joystickom by som chcel ovladat lodku dopredu a do stran. Ked je packa v strede, tak hodnoty samozrejme trochu liataju. To sa da nejako programovo doladit.Teraz ma vsak napadlo, ze ked bude klesat napatie baterie, tak sa ADC hodnota bude menit a to moze vyvolat neziaduci pohyb lode. Ako toto vyriesit ? Napadlo ma merat jednym ADC vstupom napatie baterie a to porovnavat, Alebo mate iny napad ? Programujem to v Arduine.

-- Spojený príspevok 31 Okt 2020, 18:18 --

No, este ma napadlo, ze ked to budem napajat dvoma bateriami Li-pol v servii, tak pod 3.3V by som sa nemal dostat, pretoze dve Li-pol baterie v serii vypnu niekde okolo 5V, tak by k nejakemu vyraznesiemu kolisaniu mapatia za stabilizatorom nemalo dojst.
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: ESP32 + Joystick shield

Príspevok od používateľa epto » 19 Nov 2020, 09:03

Ak pouzijes arduini Uno/mega, ktore potrebuju napajanie 5V, mal by si pouzit vhodny menic, ktory ti z postupne klesajuceho napatia baterie vyrobi stale 5V.
Pre spravnu cinnost musi byt napajacie napatie 5V +-0.5V (pozri datasheet pre presny rozsah). Cize napajanie priamo z baterie nie je vhodne.

Joystick je vlastne trimer/potensiometer zapojeny medzi + a zem, kde meras napatie na napatovom delici. A budes zaroven merat aj velkost napajacieho napatia a vystup z joy riesit pomerovo, nebude mat na to klesajuce napajacie napatie vplyv.

Priklad: kludova poloha je polovica z napajacieho 5V -> 2.5V, pomer je 2:1 resp. 50% z napajania
Ked klesne napajanie na 4V, z joy v kludovom stave dostanes 2V co je v pomere stale 2:1. (stale 50% z napajania)
staci to prepocitavat na pomer alebo percenta a mas vyriesene drobne zmenynapajacieho napatia.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: ESP32 + Joystick shield

Príspevok od používateľa dan21 » 19 Nov 2020, 09:14

Myslim ze rozsah napajania Arduina (Uno, Nano ......) je 6 az 20V na pin Vin
https://arduinoposlovensky.sk/hardware/arduino-uno/
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok