Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Príspevok od používateľa bobo87 » 02 Jan 2021, 00:22

Ahojte, s arduinom prakticky nerobim a zaujimalo by ma, ci je mozne k nejakemu sketchu pripojit vlastnu definiciu ardiuno dosky inak, ako to cele nejako publikovat na webe. Resp. je mozne k sketchu takuto definiciu pridat do nejakeho lokalneho hardware adresara?

Jednu dosku som chcel takto "spristupnit" aj ludom, ktori sa v beznom AVR programovani velmi nevyznaju a toto by mozno bola schodna cesta. Skusal som to, ale zatial som sa k nejakemu vysledku nedopracoval, stale mi to prehladava iba globalny zoznam. Mam tu Arduino IDE 1.8.13 a fungujem pod linuxom.

Dik za tipy
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Príspevok od používateľa Daevid » 02 Jan 2021, 13:43

Funguje to skôr opačne. Vieš si zadefinovať novú dosku a k tej doske priradiť nejaké sketche. Čiže ako užívateľ si potom otvoríš Arduino IDE, v "Nástroje" zvolíš "Doska:" a tam vyberieš tvoju novú dosku. Potom si otvoríš "Súbor/Príklady" a tam máš potom zoznam označený ako napr. "Príklady pre Generic ESP8266 Module"

Vieš si to pekne pozrieť práve na knižniciach pre ESP8266 a ESP32 dosky....

Arduino IDE vytvorí niekde v PC zložku "Arduino", štandardne v dokumentoch. Umiestnenie tejto zložky si vieš pozrieť v nastavenia Arduino IDE. Je to zložka kam sa ukladajú tvoje projekty ale tiež obsahuje zložku "libraries" kam sa ukladajú knižnice pre rôzne funkcie a zároveň sa tam ukladajú aj príklady projektov pre tieto knižnice. Spomínaná Arduino zložka obsahuje aj zložku "hardware" (ak tam nieje, musíš ju vytvoriť), kam sa ukladajú konfiguračné súbory pre ďalšie dosky. Takže stačí sem skopírovať napríklad súbory pre ATTINY10, ktoré sa štandardne v arduino IDE nenachádza, reštartovať arduino IDE a mal by si vidieť ATTINY10 medzi doskami...

Ako príklad uvádzam https://github.com/technoblogy/attiny10 ... master/avr. Stačí to stiahnuť ako .zip, následne rozbaliť a skopírovať odsah zo zložky "avr" do "/Arduino/hardware/attiny10core/avr/".

Táto konfigurácia dosky môže ale aj nemusí obsahovať bootloader a ďalej aj možnosti ako voľba konkrétneho čipu, frekvencie CPU, nastavenie poistiek atď...

Ako presne sa vytvárajú tieto konfiguračné súbory ti ale nepoviem, nemám s tým žiadnu skúsenosť. Ako to funguje asi najlepšie pochopíš, keď stiahneš konfiguračné súbory pre rôzne alternatívne MCU do Arduino IDE ako napríklad ATTINY85, ESP32, ESP8266, ATmega328 8MHz, ATTINY13, ATTINY84....
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Príspevok od používateľa bobo87 » 02 Jan 2021, 22:00

Ahoj, dakujem, tuto moznost som nasiel, ale chcel som sa jej vyhnut, kedze to obnasa "ladenie" nastaveni dosky, upravu json (checksum), upload niekam... Preto by mi viac logicke prislo, aby to slo aj takto "opacnym" smerom - k nejakemu sketchu mat aj konkretnu dosku. Kazdopadne dakujem za odpoved. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Príspevok od používateľa Daevid » 02 Jan 2021, 23:21

Nie som si istý či si ma pochopil. Ten .json link potrebuješ, keď chceš dosku pridať cez "Manažér dosiek" a vtedy áno, musíš uvedené súbory nahrať niekam na server aby manažér dosiek vedel odkiaľ ich má stiahnuť, akú majú verziu atď. Ale já som ti popisoval metódu, kedy skopíruješ potrebné súbory rovno po zložky "hardware" (žiaden server) v tvojom počítači a docieliš presne to isté. Žiaden .json tam není, žiaden checksum tam nie je iba .txt konfiguračné súbory. Tvoja doska bude medzi ostatnými arduino doskami a po jej zvolení k nej môžu byť priradené aj konkrétne sketche...
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Lokalna definicia arduino dosky pre sketch

Príspevok od používateľa bobo87 » 02 Jan 2021, 23:30

Aaha, mas pravdu, asi mi to na prvykrat nedoplo. Dakujem, skusim to aj takto, ak by to slo, bolo by to tiez schodne, tam to spravit a tu finalnu verziu uz mozem pridat k projektu a len sa to pred pouzitim nakopiruje - to by bolo tiez fajn.
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok