Arduino Pro Mini + Com2Usb problem

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Arduino Pro Mini + Com2Usb problem

Príspevok od používateľa dan21 » 31 Mar 2021, 23:12

takze odpovede:
1. JSN je zapojeny napevno na HW Serial. Prevodnik sa da pripojit/odpojit. Je zapojeny cez konektorovu listu, Iba Tx, Rx a Gnd. Ked nie je prevodnik zapnuty, tak JSN vracia hodnotu max int (FF FF z JSN)
2. Momentalne to neviem posudit, pretoze zatial neposielam telegram, ale iba vyslednu hodnotu (data1, data2) co je v tomoto pripade FF FF. Suma je FD co je v poriadku.

Skusim este polaborovat s oneskorenim HW serial po zobudeni procesora. Teda ze iniciujem meranie JSN az za nejaky cas po zobudeni.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino Pro Mini + Com2Usb problem

Príspevok od používateľa peterple » 31 Mar 2021, 23:25

Kedže kontrolná suma je OK teda problém nie je v komunikácii, ale v tom že ten modul zle meria, kedže pošle nesprávny údaj. Takže buď to po ňom chceš moc rýchlo ako píšeš alebo je vo veci niečo iné. Je ale logické že obsahuje nejaký procesor ktorý sa musí po zapnutí tiež nejako rozbehnúť. Takže nevieme ako mu to dlho trvá.
To akože potom vypneš ten modul a pripojíš na tie isté TxD Rxd USB prevodník? To je mi ale dobre na figu riešenie. Ja by som to teda dal jedno cez hw serial a druhé cez sw serial. Overil si si že v stave vypnutého modulu je na tých jeho txd Rxd stav vysokej impedancie aby nekafral do USB?
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Arduino Pro Mini + Com2Usb problem

Príspevok od používateľa dan21 » 01 Apr 2021, 06:57

ten prevodnik tam nebude. Mam to tam len teraz na "debug" vypisy pretoze je to moja prva skusenost s SX1278.
Ako som pisal pohram sa este s casovanim
edit:
Skusal som aj SW serial ale to neslo vobes. Teda nepodarilo sa mi rozchodit.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Arduino Pro Mini + Com2Usb problem

Príspevok od používateľa peterple » 01 Apr 2021, 22:43

Dobre nastaviť a používať SW serial na to treba skúsenosti. Chodí to dobre ale treba vedieť obmedzujúce podmienky. MCU samozrejme treba debugovať a preto je lepši na vývoj použiť taký čo má aspoň dva UARTy. V najhoršom prípade sa samozrejme dá aj s jedným. Potom USB Rxd môžeš mať trvale pripojený na TxD MCU. Prípadne môžeš mať dva USB prevodníky a z každého použiť iba RxD vstup. Tie pripojiť na TxD a RxD MCU a potom môžeš odpočúvať komplet komunikáciu medzi MCU a tým druhým modulom.
Navyše sa ten modul spúšta iba jeným jediným možným bytom, takže si tam môžeš posielať debug výpis bez toho aby si to modul všimol.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok