Problém s naprogramováním AVR32DD28.

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Problém s naprogramováním AVR32DD28.

Príspevok od používateľa balu » 05 Mar 2023, 00:48

Pokouším se naprogramovat procesor AVR32DD28 přes mEDBG od ATtiny416-XNANO v Atmel(Microchip) Studiu 7. Na stránkách Microchipu píšou, že po odpojení od ATtiny lze použít pro programování jiných UPDI čipů. Připojil jsem procesor AVR23DD28 - přečtu vše - signaturu, FLASH, pojistky, EEPROM - vše OK. Jenže zapsat se mi podařilo pouze EEPROM. Při pokusu přepsat pojistky se to jen tváří, že to provedl, ale vzápětí vyhodí chybu při verifikaci. Když se pokusím zapsat do FLASH, tak to napíše chybu (viz obrázek).
obrazek.png
Nepotkal se s tím náhodou někdo ?

Díky.
0

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: Problém s naprogramováním AVR32DD28.

Príspevok od používateľa Dumitru » 05 Mar 2023, 05:59

Toto sa mi udialo pri uzamknutom chipe , chip erase si skušal ?
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Problém s naprogramováním AVR32DD28.

Príspevok od používateľa balu » 05 Mar 2023, 08:51

Chip erase taky funguje - nebo se tak aspoň tváří. Je to nový IO. Kupoval jsem ho na vyzkoušení programování přes ten mEDBG, protože jiný programátor pro UPDI programování nemám a kupovat FORTE za více, než 5000,- (když mám PRESTO) se mi fakt nechce. Jenže právě kvůli tomu, že jsem kupoval IO jen na vyzkoušení, tak nemám jiný s UPDI programováním, abych to vyzoušel. Když přečtu pojistky, tak UPDI je povolené (resp. PIN není přepnutý jako IO, ale je jako UPDI), čip je odemčený (lock bity nejsou nastaveny). Tím, že jsem IO kupoval jen na vyzkoušení programátoru, tak jich nemám víc a ani nemám více procesorů s tímto způsobem nahrávání (kromě toho, co je na tom ATtiny416-XNANO - ten samozřejmě funguje komplet).

Ale možná to souvisí s tímhle :
obrazek.png
To je pokus o krokování programu v simulátoru Microchip Studia, který by měl fungovat i bez připojeného IO...
Pro tu ATtiny416 normálně funguje.

AVR32DD28 je (podle Microchipu) řada AVR8 a používá se pro ní (interně) XC8 a ten asi nefunguje.
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Problém s naprogramováním AVR32DD28.

Príspevok od používateľa balu » 05 Mar 2023, 10:23

balu napísal:
05 Mar 2023, 00:48
... Jenže zapsat se mi podařilo pouze EEPROM. ...
Oprava - právě jsem to ověřil - tak program se sice tváří, že EEPROM zapsal, ale teď jsem pro jistotu vzal soubor s obsahem EEPROM a zkusil nahrát do procesoru. Program se při zapsání tváří, jako že vše OK, ale při verifiaci zjistí, že se EEPROM nezapsala...

Takže zápis nefunguje vůbec - jen čtení.

Pak je samozřejmě otázka, jestli funguje CHIP ERASE, který se také tváří, jako že proběhne.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok