problem s dotykom GT9271

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
niki31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj
Vek: 49

problem s dotykom GT9271

Príspevok od používateľa niki31 » 09 Aug 2023, 21:25

Kúpil som tento 10" dotykový displej :

https://www.buydisplay.com/serial-spi-i ... ouch-panel

A mám problém s kofiguráciou dotykovej plochy. Na pravej strane je asi 3cm široký, hluchý pruh, kde dotyk nereaguje. Skúšal som nastaviť rôzne konfigurácie podľa stránok výrobcu, aj z Arduina a problém stále pretrváva. Kúpil som aj druhý displej a rezervnú dotykovú plochu ale tie robia to isté. Nefungujú ani originálne príklady stiahnuté priamo od výrobcu. Každý príklad obsahoval iný kofiguračný blok dát ale výsledok bol rovnaký, stále to hluché miesto.
Kontrolér dotyku je GT9271. Nestretol sa niekto s podobným problémom?
0
Niki31

Používateľov profilový obrázok
niki31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilinský kraj
Vek: 49

Re: problem s dotykom GT9271

Príspevok od používateľa niki31 » 13 Aug 2023, 19:12

Už som to konečne rozchodil. Súdruhovia z Číny mali napísaný príklad pre 7" displej. Pre všetky ostatné veľkosti displejov ten konfiguračný blok jednoducho okopírovali. Nerobili si stým ťažkú hlavu. A všetci na internete to kopčili jeden od druhého preto to bolo všetko zle. Jeden borec z Ameriky mi poslal originálny "config" vycucnutý niekde z Linuxu a už to behá.
Píšem to len pre prípad že by niekto kupoval tento 10" displej, aby si dal na to pozor.
0
Niki31

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: problem s dotykom GT9271

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Aug 2023, 14:33

Diki za vsetkych kto to bude potrebovat za informaciu - fedback. Popr. ak s da daj sem ten konf. blok ak sa to sem da dat na SE.

Ti cinania sa nepoucia.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok