MCU sin generátor

Všetko čo sa týka mikropočítačov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 05 Mar 2024, 13:21

no... ze neprisiel cas nechat umret tie avrka? :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Radus » 05 Mar 2024, 13:49

No a, nech dožijú :)
1
Obrázok 1

Dumitru
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 06 Nov 2011, 22:19
Vek: 32

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Dumitru » 05 Mar 2024, 14:00

Tak tak, Ak by som mal zvoliť na hobby porjekt ktorý budem robiť po práci doma a chcem s toho mať len pekný pocit na 99% zvolím 8bit-AVR každá periféria ma tak 4 registre nastavím za 5-10minut bez nejakých knižníc, jedine kedy by som šiel v domácom kutilstve do STM pripadne iných 32bit MCU je keď už limitácia HW donúti , napríklad ako usb , ethernet ... (ale nebránim sa im napríklad teraz som sa pustil do W7500P zaujal ma integrovanou PHY na 100Mb s možnosťou manažmentu cez SMI všetko v jednom puzdre TQFP64 ... trošku ma ten chip sklamal ale da sa s nim žiť :D ). AVR je skôr taký relax :D a myslím si že aspoň v hobby sektore ešte budú dlho dožívať :) . Jedine sú teraz cenovo strašne nevýhodne oproti STM .
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 05 Mar 2024, 14:26

Dumitru, no ja nechcem vyvolavat ziaden flamewar, skor som chcel podpichnut :) ...asi uz mam "profesionalnu deformaciu"... tiez som na stm32 nejaky ten piatok a ked som cital Radusov prispevok, tak v hlave hned ze ved to je na nejakom takomto mcu par percent vykonu, ze co to ide bastlit.... btw stm32 bez hal kniznice je uplne v pohode, teda pokial netreba usb alebo eth stack...
no ale uz to tu ide mimo temu, treba mu nejaky dds ic z alika k tej mege a vybavene.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Radus » 05 Mar 2024, 16:58

Zacks, no jasne, ved ja som z Atmelu presiel na STMka, viem ze to nieje nic komplikovane. Ale ked sa doma povalu Atmegy, treba ich vyuzit...no nie...?
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: MCU sin generátor

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 05 Mar 2024, 17:22

ale ved to bez debaty, ..hovorim, moja "profesionalna deformacia" visim na stm doma, posledne aj v praci... to clovek potom vidi debug ficury, dma a hafo vykonu aj kde to netreba :)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok