Balón Universum 2 - UNIZA

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Balón Universum 2 - UNIZA

Príspevok od používateľa zawin » 04 Nov 2010, 13:34

Zdravim,
vyvoj druheho balona ktory ponesie nazov "Universum 2" je na dobrej ceste . Hovoril som s panom dekanom Elektrotechnickej fakulty a je nam ochotny poskytnut prostriedky na jeho realizaciu.

Podarilo sa mi vybavit aj miestnost aj potrebne vybavenie.

Moj plan by bol taky, ze by som vytvoril team ludi ktory by mi pomahali s realizaciou tohoto projektu.

Viem ze mnohi s fora chodia na Zilinsku Univerzitu tak ma napadlo ze sa spytam aj tu aky by bol priebezny zaujem.

Vdaka!
0
Naposledy upravil/-a zawin v 17 Nov 2010, 12:16, upravené celkom 1 krát.
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 04 Nov 2010, 13:41

Rád by som sa zapojil ale mám to trochu ďaleko a aj toho času je pomenej. Ak by ale bolo treba niečo poriešiť aj na ďialku tak ma kontaktuj.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 04 Nov 2010, 13:45

datam napísal:Rád by som sa zapojil ale mám to trochu ďaleko a aj toho času je pomenej. Ak by ale bolo treba niečo poriešiť aj na ďialku tak ma kontaktuj.
Ok. Vdaka! :D
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
iprth2748
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava,Petržalka
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iprth2748 » 04 Nov 2010, 14:59

a pri UNIVERSIUM 2 bude rovnaky priebeh štaru ako pri 1 ?
alebo sa niečo zmeni?
0
a nič...
Obrázok Obrázok

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 04 Nov 2010, 16:25

No ja som v ZA, ale nemám absolutne ¹ajnu s èím by som ti pomohol, tie veci èo sa tam rie¹ia su nejako mimo mòa :oops:

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

:-)

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 04 Nov 2010, 16:41

Mal by som taký návrh : poskladať nejaký "kvalitný" vysielač čo by bol schopný vysielať minimálne 15 dní nejaký signál ktorý by bolo možné lokalizovať pomocou "radioamaterskych bežcov" . Teda niečo na princípe tých identifikačných obojkov čo sa dávajú na zvieratá - napájať to vlastným zdrojom aby sa nestalo to že hlavný zdroj vypadne a balón sa nenájde .
No a ešte radšej to zaliať do nejakeho silikonu alebo niečoho takého aby to bolo schopné fungovať aj po " páde" z neviem koľko kilometrovej výšky
(síce problém pri tom bude asi vesmírna rádioaktivita - teda že by to zariadenie vydržalo).

No ešte som rozmýšľal či by sa nemohli použiť tie " IP kamery " - teda stačí im napájanie a video signál vysielajú na dajme tomu 2,4 Ghz .

No ak sa podarí tak by som bol aj ja ochotný asi zainvestovať niečo do tohto projektu (teda ak sa podarí rozbehnúť sa v holandsku :lol: ) ....
0

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 04 Nov 2010, 16:55

ja som tiež na ŽU, a tiež nemám potuchy s čím by som pomohol, jedine tak mechanická časť,konštrukcia a tak
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 04 Nov 2010, 17:00

Nie som uz studentom no rad pomozem. Este raz ti ale chcem troska zdoraznit. Nefinancuj projekt z univerizity ale radsej este raz rozbehni dajaku zbierku a podporu od vyrobcov a dodavatelov cez reklamu na balone.
Ak sa bude dat mozme sa stretnut vsetci ktori by vedeli co to povedat k tomuto projektu niekde na pive alebo kofole pripadne ak sa bude dat tak na pode univerzity a tam najlepsie spolcili predstavy a napady do super fungujuceho hlavne jednoducheho spolahliveho a uceloveho celku. V jednoduchosti je sila.

Mna napadol este vybavit sondu blikacom a v tme by mohlo blikat. Dalo by sa to realizovat obvodom realneho casu a procesor / uz ked tam je/ by riadil kedy ma zacat blikanie a kedy nie. Alebo jednoducho diskretnymi suciastkami.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 04 Nov 2010, 17:18

Caute, co sa tyka zaujemcov tak ziaden strach urcite sa najde nieco s cim treba pomoct. Ide o velky projekt a treba pomoc s oblasti elektroniky, mechaniky, fyziky, matematiky atd.. :)

Co sa tyka napadov, uz mam nejaku tu predstavu a rad vam ju poviem na tom prvom stretku, ved mozete prist aj ty ktory nieste na univerzite. Nejak vas prepasujem :)
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 04 Nov 2010, 17:32

ja len tak pomimo, prvy balon sa uz nasiel ?

a k teme:
ak bude treba daco pomoct tentoraz sa pridam aj ja :) len bude trocha problem so vzdialenostou
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 04 Nov 2010, 17:41

Tiež mám problém zo vzdialenosťou. Veľmi rád by som sa zapojil,ale bohužiaľ. Mám zopár nápadov čo sa mechanickej konštrukcie týka a tiež svetelnej signalizácie. Ak budem môcť,pomôžem prostredníctvom jednoduchých nákresov či vysvetlení.

A držím palce,nech je tento projekt úspešnejší čo sa hľadania týka,ako ten predchádzajúci.
0

Používateľov profilový obrázok
FaSion
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 30

Príspevok od používateľa FaSion » 04 Nov 2010, 17:46

tak ja by som aj rád pomohol niesom na uniza ale som zo za :) len ja som len taký maličký elektrotechnik v hrubšiom začiatku :) takže ak by som mohol rád pomôžem :) stačí napísať ss :P
0
Obrázok

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Nov 2010, 17:53

tiež by som mal záujem zúčastniť sa. CHodím na FEL UNIZA, bývam pri Trenčíne. Istý čas som sa zabaával stavaním AM prijímačov, ale vy na tom vašom balone budete používať asi vyžšie frekencie.
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 04 Nov 2010, 17:55

stači povedať... ale neviem či budem vedieť pomocť danej problematike.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

Príspevok od používateľa mirki » 04 Nov 2010, 18:21

Tiež sa rád zučastním ak budem mať čas a budem vedieť. Z problematiky vysielacov velmi niesom doma. Som na intraku na velkom diely takze to by nebol problem.
0

besttracker
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 28 Okt 2010, 00:00
Vek: 36

Príspevok od používateľa besttracker » 04 Nov 2010, 19:44

taktiez chodim na fel uniza.sk ale nic zo spominanych tem(matika,.. ma nejak neberie,ale ak budem moc,tak mi napis,ak budem moct pomozem,hoci do elektriky moc nerypem :(
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bobo87 » 04 Nov 2010, 19:50

Sice som daleko, ale ak bude cas a moznost, rad podla moznosti pomozem s matikou/fyzikou/napadmi/castami programov. :wink:
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
MarekSNB
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: USA
Kontaktovať používateľa:

Balon

Príspevok od používateľa MarekSNB » 04 Nov 2010, 20:52

Myslím že tento projekt je dosť zaujímavý čo sa týka všetkých elektrotechnických,matematických a fyzikálnych smerov.Netreba sa báť stači sa ozvať možno sa aj priučiť každá hlavička je potrebná myslím v tomto smere.Tento projekt nieje o uvažovaní len jedného človeka.Ani ja a myslím že ani každý z vás nieje pán elektrotechnik a preto sa v každej oblasti priučim . :)
0

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 04 Nov 2010, 21:12

Hoj

Bohužel jsem také dost daleko , ale snad bych mohl také pomoci !

Trochu PIC
Spínané aplikace

Když to bude v mých silách , tak pomohu :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Vendeta » 04 Nov 2010, 21:35

Wicker ty chodis do skoly v Ziline???To sa mozno niekedy v meste stretneme.Sorry za OT :wink:
0

Napísať odpoveď