lepenie hliníka

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Jan 2011, 21:33

ok, tak znova pre Robia


chcem prilepiť vinklíky na predný hliníkový panel ,aby z neho netrčali šróby. Aby som ten panel mohol uchytiť.

komu to nestačí radšej nech sem už ani nepíše....

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 11 Jan 2011, 21:39

No nestačí to... ja sa nepýtam čo o čo budeš lepiť ale ako bude namáhaný spoj...na tom panely môžeš mať napr. uši a nosiť to za to...to mi nemôžeme vedieť.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 11 Jan 2011, 21:41

No, ako oprav ma, ale myslis si ze tekuty kov alebo epoxid bude lacnejsi ako ten mamut?
V akom mnozstve to predavaju?
Ked neminies ten Mamut tak ho das otcovi a ten zvisok urcite zuzitkuje. :wink:
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Jan 2011, 21:50

tak ja neviem :D hľadám najvhodnejšie riešenie...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Jan 2011, 21:54

Lepox dvojzložkový v malých tubách dostať aj teraz za dáke 3E,pod značkou CEYS,alebo Bison,pozri vo Farby Laky alebo špec.Drogeriach.
Dostať aj hliníkmové elektrody na trafo,ale to by si asi prepálil dierku.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 11 Jan 2011, 22:01

no Bisona take hovno na ako plastelína máme, to smrdí jak hovno, nedá sa to zmyť z rúk,a hovno to lepí :D

Používateľov profilový obrázok
CicoX
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 08 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Trstená
Vek: 30

Príspevok od používateľa CicoX » 11 Jan 2011, 22:03

da sa kupit aj male balenie mamuta a to stoji okolo 2€ http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0440k.htm
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Jan 2011, 22:05

Nemyslel som tú šedú plastelínu ale klasický lepox dvojzložkový v malých tubičkách.Vytlačíš pár kvapiek s každej ,zmiešaš dokopy natrieš, zaťažíš a za pár hodín to neodtrhne ani boh.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 11 Jan 2011, 22:11

a hlavne treba pripraviť povrch na lepenie... to je polovica úspechu.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Príspevok od používateľa Hop377 » 11 Jan 2011, 22:58

Tak to jednoducho priletuj a mas po probleme.

http://www.gme.sk/sk/s-paj-kap-al-p745-004.html
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Jan 2011, 23:31

Ano to je tá kvapalina na letovanie hliníka.Natrieš kvapku na oškrabané miesto,pridáš cín nahreješ v tej lázni a cín chytí na hliník,potom popcínuješ aj druhú časť a zletuješ dokopy.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

NEVO
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Or. Polhora - Slovensko
Vek: 40

Príspevok od používateľa NEVO » 12 Jan 2011, 17:27

mamut je urcite vhodny, alebo aj ine montazne lepidla ktore lepia aj kovy.
nedavno som skusal "sekundove" montazne lepidlo, vyraba to henkel a tiez paradna vec, dobre drzi a hlavne rychlo :)
0
Zivot je tazky,
jeden z najtazsich.

client33
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 28 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: TS
Vek: 51

Príspevok od používateľa client33 » 12 Jan 2011, 18:14

0

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 12 Jan 2011, 18:30

tak ako v tom videu som to robil aj ja. drzi to najlepsie zo vsetkych metod, ale aj mamut je na to super.

inak spajal som takto 2,7mm profil ku chladicu a neprepalil som to
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Jan 2011, 18:42

ok,tak kúpim tu kvapalinu a zapájkujem to takým horákom ako má on,dosť podobnú vec mám doma

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 12 Jan 2011, 18:44

S hentým hovno to nezapájkujes ked je ten winkel aspoň 4mm hrubý...potrebuješ poriadny výkon...normaĺny pb horák na flašu 2kg.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Jan 2011, 18:54

nie je, je to takisto 2mm vinklík .


Ináč, koľko cca stoja tie horáky fľašu? niečo ako jednoduchý autogén,Fakt by sa to zišlo

Na to stačí len normálny plyn čo sa používa na varenie do tých bômb a redukčný ventil ?alebo ako ...

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 12 Jan 2011, 19:39

ja to mam tak, ze som prerobil autogenovy horak od kamosa a to tak ze do jednej vetvy pustam plyn z bomby so spatnym ventilom a do druhej kompresorom vzduch. plamen obdobny tym na videach. Hlinik to topi spolahlivo :)

inak to stoji cca 35 evri aj s 500ml PB bombou v obchode pre kutilov
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 12 Jan 2011, 19:46

To je pekný kec... v autogenovom horáku ti nebude horať Pb + obyčajný vzduch. Mám to vyskúšané.


Predsa sa dá kúpiť normány horák za 20e na flašu klasickú malú 2kg. také tie sprejové nádoby sú drahšie pretože to nieje čistí Pb ale sú to zmesi aby to malo vyššiu teplotu a dala sa s tým spájkovať natvrdo aj mosadz. Ale je to dosť drahé...

Ak s tým nijako často nerobíš tak kúp takú tú na tie napichovacie nádoby...tie nádoby niesu až také drahé (cca 2€ ) a vydrží to nejakú tú hodinu horieť možno aj viac..nemám vyskúšané.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

baterka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 12 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 62

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa baterka » 12 Jan 2011, 21:21

right13 napísal:Hojte

Potreboval by som spojiť dve hliníkove dielce , konkrétne na AL panel pripevniť zo zadu L-uholníky .

Nakoľko tam nechcem šróby rozmýšľam nad zlepením, privariť mi to nemá kto a navyše je to tenké


Existuje také nejaké lepidlo čo by pevne zlepilo dokopy tie dve plochy ? Lko má asi 1*2cm plochu ktoré by sa lepila na panel odzadu.

Namáhané to moc nebude,len aby to neodpadlo.

.................................................................................
HEJ !!! !!! !!!
Nic nerob co ti tu radia kupovat dajake vodicky a horaky a tvrde spajky a ine ... pises ze nemas peniaze.
Vsetko na spajkovanie hlinika mas doma !!!
Potrebujes :
1. spajkovacku ( 100 az 300W - jaku zozenes )
2. smirgel ( brusny papier )
3. kolofoniu ( normalnu jak na husle )
4. spajku ( napriklad Sn60Pb - najbeznejsia makka spajka )
5. papier
6. kovovy vrchnacik ( ... aj od piva )
7. navod : samozrejme ze vycistis obe spajkovane casti .
Zo smirgla si na papier ( podlozku ) nasuchaj trochu prasku ( zrniecka smirgla ). Prasok a kolofoniu spolu zmiesaj v kovovom vrchnaciku. Najlepsie s teplym hrotom spajkovacky. Dostanes kolofonio-smirglovu zmes. Na jednu plochu hlinika nanes tu zmes a zohrievaj spajkovackou. Stale pohybuj hrotom spajkovacky po povrchu Al. Ked usudis, ze je vhodna teplota, pridaj spajku ( "cin" ). Neprestavaj suchat. Ked sa ti uz bude odparovat zmes mozes jej pridat, alebo uz len cistu kolofoniu. Miesto ktore sa spajkuje musi byt stale ponorene v zmesi, alebo v kolofonii. Nesmie sa tam dostat vzduch. Budes vidiet ako sa "cin" pekne prichyti o hlinik. To iste urob na druhej casti a priloz k sebe. Normalne to zaspajkuj. Staci uz len aby sa kolofonia nevyparila. Ked to vychladne, kolofoniu odstran beznym sposobom. Da sa to spajkovat aj naraz, ale potrebujes si to nacvicit na cvicnom kuse - kusoch. Mozes spajovat aj Al+Cu a ine veci ktore sa daju spajkovat...
JE TO JEDNODUCHE !!!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok