autoradio vs palivove cerpadlo

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 07 Dec 2011, 22:16

Prikladam Email od mojho znameho a vyjadrite sa k nemu prosim

"Aj po výmene motora sa objavili problémy (ale to sme už asi hovorili – fšakže??) – neštartovala Felícijka – vraj “odišlo” palivové čerpadlo (čo potvrdzuje slová toho môjho známeho, čo mi povedal – “ale Tebe vúbec neťahá do motora benzín” – on (ten servisák) - mi povedal, že to pravdepodobne mohlo spôsobiť aj to, že bolo zle zapojené rádio (????) – vraj to bolo zapojené tak, že čerpadlo vraj bežalo, aj keď nešiel motor, ale bolo zapnuté rádio – vraj preto aj vybíjalo baterku, pokým sme tam nenamontovali ten vypínač / prerušovač."

Pritom radio bolo namontovane klasicky len do privodu (stalych +12V) som zaradil vypinac aby autoradio nevybijalo baterku lebo ma vysoky kludovy odber prudu. Podla mna si na nom zarobili v servise. Co Vas nazor?
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 07 Dec 2011, 22:22

Jedním slovem -- ****. Tahá ho za nos.
'°°' Pravidlá bod 5)
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 07 Dec 2011, 22:26

Tiez som mu to hovoril......On v tom servise (pravdepodobne) mesiac do zadu nechal menit agregat a po par km uz felda nenastartovala.
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 07 Dec 2011, 22:31

Dělají si z něj ****, to vůbec nemá souvislost. Autoservisáci jsou děsná sebranka, polovička z nich je jednou nohou v kriminále.
'°°' Pravidlá bod 5)
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 07 Dec 2011, 22:36

Poslem strykovi link na tento post nech vie ze niesom jediny co ma nazor ze ho odrbali...
0

jardo181

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa jardo181 » 08 Dec 2011, 09:17

Jasne, tak preto mi odišla spojka, lebo som mal zle zapojené rádio. Tak ho vyhodím a auto ma prežije :)

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Dec 2011, 11:07

jáááj servisáci, to je banda všivavá, treba všetko sledovať, značiť si, kontrolovať a bez vašeho súhlasu nesmú otvoriť ani víko od kvapaliny do ostrekovačov :D

mne raz jemne presakovala jedna tryska v oblasti prepadu, samozrejme mi volal servisák --- máme veľký problém, tečie vám nafta z vstrekovača, môže sa zapáliť motor .... vravím ak treba, neh vymenia. on že oprava bude stáť 31 000 Sk toľko vtedy stála nová tryska. samozrejme som zaplatil, ale tú starú som si vypýtal. on že je asi vyhodená. ja že ako vyhodená, kto ju vyhodil, ja som nikomu nedovolil vyhodiť môj majetok. pohotovo zmizol vzadu a hľa mal trysku v ruke. tak som si ju vzal, že ako náhradnú. o dva roky sa mi vydrali vstrekovače, tak že ten najhorší vymením za tú akože vadnú. a čuduj sa svete keď som tú vadnú nainštaloval tiekla nafta okolo prepadu, skočil som do BOSCHu a kúpil tesnenie (originál) za 30centov!!!!!! a tryska funguje už 5ty rok ......
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 08 Dec 2011, 19:59, upravené celkom 1 krát.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 08 Dec 2011, 19:47

Je smutne ked takyto servisaci robia zle meno aj servisom ktorych heslom je spokojny zakaznik ktory ked bude mat opat problem navstivi opat ten svoj dobry servis a nie heslo ako sa na tom chudakovy riadne nabalit :( Je mi z nich zle.
0
nie som tu

ujo-elektron

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Dec 2011, 09:28

Luboss1991 napísal:Prikladam Email od mojho znameho a vyjadrite sa k nemu prosim

"Aj po výmene motora sa objavili problémy (ale to sme už asi hovorili – fšakže??) – neštartovala Felícijka – vraj “odišlo” palivové čerpadlo (čo potvrdzuje slová toho môjho známeho, čo mi povedal – “ale Tebe vúbec neťahá do motora benzín” – on (ten servisák) - mi povedal, že to pravdepodobne mohlo spôsobiť aj to, že bolo zle zapojené rádio (????) – vraj to bolo zapojené tak, že čerpadlo vraj bežalo, aj keď nešiel motor, ale bolo zapnuté rádio – vraj preto aj vybíjalo baterku, pokým sme tam nenamontovali ten vypínač / prerušovač."

Pritom radio bolo namontovane klasicky len do privodu (stalych +12V) som zaradil vypinac aby autoradio nevybijalo baterku lebo ma vysoky kludovy odber prudu. Podla mna si na nom zarobili v servise. Co Vas nazor?

Mňa sa snažili odrbať so systémom wabco... Unikal vzduch a nevedeli nájsť chybu. Len by menili, našťastie som im to stopol a auto som zobral susedovi. Ten potom vymenil jeden solenoid a všetko odrazu fungovalo.

Najlepšie je stáť pri aute a pozerať mechanikom na ruky a hlavne keď niečo treba meniť, sám sa presvedčiť, v akom stave je daná súčiastka...

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 12 Dec 2011, 09:41

Princip chování většiny autoopraven je jednoduchý: na první pokus všechno perfektní a za rozumnou cenu, většinou doprovázeno pomlouváním konkurence, u které jste byli posledně (POZOR! to je první známka toho, že se vás pokusí ojebat). Čím častěji se tam objevíte, tím je to horší, až nakonec třeba neopraví vůbec nic a zkasírují vás. To je servis typu "grázl". Druhá varianta je servis typu "vrtal", který vlastně ani neví, co opravuje, a vrtá se v autě tak dlouho, dokud něco nerozvrtá. K takovým je dobré jezdit se zakázkou "vyměnit to a to", hlavně je nenechat dělat diagnostiku.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

ujo-elektron

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Dec 2011, 18:20

Najlepšie je rozobrať auto sám. Pretože keď niečo dodrbeš, tak aspoň budeš nadávať na seba a nebude ťa štvať, že ti to posral nejaký manekýn zo servisu. Mimochodom, nie že by som chcel urážať BA a NZ, ale čo sa týka servisu scania, nula bodov. Preto sa musím trepať do ZV, ale aj tam to ide dole vodou.

Nastavovali svetlá, auto mali vypnuté. Nastavovali 20min. a tie šlaktrafené xeóny vyžrali komplet baterku. Starý dedo zrelý do dôchodku priniesol štartovací vozík a hor sa! Debil nepoznal asi čo je to + a - (žiaľ aj taký pracujú v servise) a odpálil obidve nové, mesiac staré baterky. Čo myslíte, kto to hradil?

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa eurobastler » 12 Dec 2011, 18:42

No ak si to hradil ty sam, tak mas istotne nejaky typ mentalnej poruchy....
0
Obrázok

ujo-elektron

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Dec 2011, 19:57

eurobastler napísal:No ak si to hradil ty sam, tak mas istotne nejaky typ mentalnej poruchy....
Jasné, že som to nehradil ja! Ale nechcel to hradiť nikto. Potom nakoniec to nahradil mechanikov syn, ktorý tam robil, že aby neboli problémy... Lebo keby som nedostal novú baterku, ver mi, že tie problémy by som narobil.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Dec 2011, 20:19

a to nebola na štartovacom vozíku poistka ?
0

manji1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12 Dec 2011, 15:15
Bydlisko: BA

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa manji1 » 12 Dec 2011, 20:35

Je pravda že ak niečo v servise poserú tak by to malo isť na režiu dielne . Je jedno čo to je .

Už na viacerých forach som čítal ohováranie servisoch a ich pracovníkov . Sám robím v jednom a poviem vám že ani zakazníci nie sú košér . Som autoelektrikár a poviem vám že hladať niekedy chybu kde sám majitel robil zasahy v elektrike vozidla a je tam kablov navyše ako v jadrovom reaktore na smímačoch . Nie že by sa mi do takeho nechcelo ale ak má majitel zaplatiť prácu za 6h hladania zavady (130€) ktorú spôsobil svojim neodborným zásahom, ktorý som musel nakoniec riešiť natiahnutím dvoch nových kablov v cene pár € tak sa mu to nepáčilo, že viac ako 20€ nedá za opravu . Lenže to že namiesto poistiek mal klince a kabeláž bola jedna guča ktorá sa mohla kedykolvek chytiť a musel som ju roztrhavať od seba , na to nemyslel .

Tym som chcel povedať aby ste sa vžili aj do situacie samotných mechanikov ktorí su tiež len ludia a nie vševedovia . Tie autá nie sú KITT aby vám povedali čo s ním majitelia robia a potom ked to dodrbú pridu do servisu a ked to nedajbože nevedia mechanici či elektrikári spraviť tak sa rozčulujú .

A ohladom tých baterii . Nepochopím ako mohol niekto zničiť baterie takýmto spôsobom ??? Vybuchla snáď tá bateria ??? A pokial to bola kvalitná bateria typu Varta a nie nejaký Banner tak by mala vydržať aj extrémne zachadzanie . A ak to nevydržala ,pretože privela majitelov si kupi NoName bateriu a si myslí že kupil Rolls Roice bateriu tak je na omyle .

Nehccel som sa tu vyjadriť takýmto spôsobom ale už ma hnevá to ako každy poukazuje na chyby mechanikov . Ak to viete lepšie nikto vám brániť nebude a po dohode s majstrom si môžte dať monterky a pomôcť tým chalanom !!!
0

Split

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa Split » 12 Dec 2011, 20:41

ja si servisaka zatial pochvalujem.. mame sice stare auto (Skoda 120) ale opravar bol zatial ochotny a na nasu spokojnost aj sikovny.. dokonca bol ochotny zabezpecit odtah auta z nasho sidliska pre nefunkcny starter.. takze ja zatial na servisakov krive slovo povedat nemozem

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Dec 2011, 20:42

počkaj predbiehaš, samozrejme že ju nezničil. to nepoznáš armagedóna, snáď nám popíše čo sa s ňou stalo, sa teším :D
0

manji1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12 Dec 2011, 15:15
Bydlisko: BA

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa manji1 » 12 Dec 2011, 21:19

no to som zvedavý aj ja . pretože hodiť zničenú (vybitú) bateriu na nejakého mechanika sa mi zdá trochu pritiahnuté za vlasy (hlavne ked si uvedomíte že je to hodne tvrdý zdroj) . Aj pri nadmernom vybití ak je technologicky dodržaný postup vyroby baterie a spravny pomer kyseliny a destilky , by to mala tá bateria prežiť bez nejakej ujmy . :wink:
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa elmoto » 12 Dec 2011, 22:41

Tak nieco aj z mojeho sudka: pred pol rokom som riesil vozidlo a cudujte sa svete, pan si dobijal vybity akumulator a on ho nabil naopak! Tam kde bol povodne -pol bol +pol a kde +pol bol -pol. Odnieslo si to autoradio ale ostatna elektronika vozidla bola v poriadku.

Este by som chcel upresnit typ autoservisu a to, ze pokial sa na zavadu nepride tak sa ani nic neuctuje a stava sa, ze sa tam toho odrobi poriadne vela. No nieje servis ako servis, ze si silou mocou bude uctovat. Ano aj taketo su. Len chcem upozornit, ze nie su sustredene v dolnej "vyspelej" casti republiky. A verte robit autak po tom ako majitel s nim uz navstivil zopar servisov a kazdy servis tam po sebe zanechal bordel a chaos je o drzku. Je to ako vysetrovat vrazdu po tom ako sa na mieste cinu urobila vikendova grupen party. Nic nieje take ako to bolo v case zavady. A cil rob.
0
nie som tu

ujo-elektron

Re: autoradio vs palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 12 Dec 2011, 23:44

Vy ste asi nevideli štartovací vozík... Je to trafo, ktoré dodáva štartovací prúd po dobu štartu. Vždy jeden stojí pri ňom a druhý štartuje. Vozík dodáva prúd okolo 800A. Po štarte sa má vypnúť, alebo zmeniť prepínač na nabíjanie, ak to vozík obsahuje. A keď to niekto neurobí, batéria sa prehreje a vznikne skrat, možná následná explózia. Spýtajte sa svojho servisáka, možno sa s tým stretol. To je však maličkosť. Teraz pripojte takýto zdroj prepólovaním na baterku. Bude to vina baterky, že? Alebo moja? Nedržal som servisákom ruky? Ako to je možné, že explodovala? Alebo sa vybila? Pri xeónoch a hasnutom motore?

Kto už vlastne videl auto? Alebo nečítal príspevok?

Ešte raz teda: mechanik nastavoval xeóny 20min. Baterka sa vyšťavila, starký priniesol štartovací vozík a prepóloval ho s baterkami... Tak čo nie je reálne?

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok