Pomoc pri zapojení reproduktorov

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato986753421
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27 Dec 2011, 09:41

Pomoc pri zapojení reproduktorov

Príspevok od používateľa mato986753421 » 27 Dec 2011, 10:08

Zdravím mám takíto problém potrebujem poradiť čo mám spravyť keď mám originál zostavu na ktoréj my zhorel zosilňovač, tak som kúpil nový a tu vzniká problém výstup na novóm zosilovači je na 8 Ohmov moje bedne maju 4Ohmy sú to dvoj pásmové bedne zapojené paralérne aspoň myslím obidva majú 8Ohmov nieje tam žiadna výhibka ako to mám urobiť aby tie bedne mali 8 Ohmov , som amater ale ale schemi mi nerobia žiadný problém tak privítam každú odpoveď Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Re: Pomoc pri zapojení reproduktorov

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 27 Dec 2011, 23:43

Poprvé, nauč sa pravopis!
Som si to musel asi 5 krát prečitať aby som pochopil čo chceš..

Máš problém zapať dva 4 Ohm repro do 8 Ohm výstupu?? Ak tomu nebudeš vypekať tak sa ti možno nebude hriať zosík. :wink:

A bez výhybky ti ten výškač nebude dlho hrať nasypeš do neho basy nedaj bože aby mal ruky tak ťa vyšváca :lol:
(ak to máš kúpené repro z obchodu tak na 100% výhybky sú)
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: Pomoc pri zapojení reproduktorov

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 28 Dec 2011, 00:12

Je kokotnost cpát do výstupu pro osm ohmů dvouohmovou zátěž.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri zapojení reproduktorov

Príspevok od používateľa stagro1 » 28 Dec 2011, 00:28

akú dvoj ohmovú??? veď 4 ohmy... dva paralelne 8 - ohmové, takže cca 4 ohmy impedancia...
Teraz pýtajúcemu sa: Môžeš ich zapojiť na ten zosik, to áno, ak v tých reproduktoroch sú výhybky, ako spomínal kolega predo mnou, ale nemôžeš tomu zosiku veľmi pridávať. Predsa pracuje s polovičnou záťažou. Takže teoreticky by som odporúčil reguláciu do polky dráhy potenciometru hlasitosti...
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri zapojení reproduktorov

Príspevok od používateľa Thales » 28 Dec 2011, 03:43

Je úplně jedno jestli v těch bednách je jeden 4R středobas a jeden 4R výškáč zapojený přes kondík nebo dva 8R širokáče zapojené paralelně. Výrobce udává že bedna je 4R a tím se budeme řídit. Ta rada s polovinou regulace hlasitosti je samozřejmě nesmysl. Vyměň receiver nebo bedny, jinudy bezpečná cesta nevede. Pokud to budeš zapojovat takto riskuješ možné selhání receiveru, který při tom sejme i bedny jelikož levné receivery (to jsou ty co nestojí několik desítek tisíc Kč) zpravidla neobsahují ochrany na výstupu. Současně to může hrát i hůře jelikož nadproudová ochrana v IO může signál omezovat a tím mrvit.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok