Na potulkách eBay-om a AliExpress-om

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Nákupy z eBay

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 22 Jan 2012, 10:49

Zdravim miestne osadenstvo. Mal by niekto zaujem sa pridat k nakupu od tohoto predajcu?
http://www.ebay.com/sch/alexer1/m.html? ... ksid=p3686
osobne mam zalusk na kondenzatory a mozno nejake lampy.
Ak by niekto sa chcel pridat, tak SS, alebo rovno na zdenoeddie zavinac gmail bodka com.Objednat by som chcel niekedy zaciatkom februara, takze sa hlaste cim skor.

Aktualizacia Uzavierka objednavok a prijatia penazi je do 27.1.2012, preto by bolo dobre aby ste najneskor do stredy 25.1. sa ohlasili v pripade zaujmu a v tento den (najneskor) hned aj previedli peniaze na ucet.

Uzavrete
0
Naposledy upravil/-a zdenoeddie v 25 Jan 2012, 21:30, upravené celkom 1 krát.

alidedko

Re: Nákupy z eBay

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Jan 2012, 11:03

dodo_ba: neboj sa toho, kludne ich ber.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa kubo150 » 04 Máj 2012, 21:27

Nebudem zakladať novú tému, ale chcem sa spýtať skúsencov, ako je to s nákupom z ebay.com ak kupujem tranzistory?
Pretože je tam obrázok, podľa ktorého mám aspoň trochu väčšiu istotu, že to nebudú šmejdy, na obr vyzerá ako originál. Zo slovenských obchodov som zatial dostal inak vyzerajúce tranzistory, s tenkými nohami, a sú to šity, a na ebay sú aj také. A ja potrebujem vedieť, či mi domov príde tovar taký, aký je na obr, a nie taký, aký zrovna nechcem, teda taký aký dostať kúpiť u nás alebo od iných predajcov/inzerentov. Nedá sa nejak kontaktovať inzerent alebo niečo?
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

neznamy

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Máj 2012, 21:35

no ak je predajca z honkongu tak tomu never :) dokážu opajcovať hocičo a bude to vyzerať ako 100%ný originál

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa Wili » 04 Máj 2012, 21:50

nj tiez som chcel nakupovat cez ebay tranzistory ale je tam tolko shitov opajcovanych ze tam radsej nekupuj, hlavne nie ked to posielaju z ciny. Ked chces original tak kup zo SR / CR aj tak ta to vyjde rovnako draho...
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Máj 2012, 21:56

Lepší jak koupit tranzistory z GME. Mám z ebay IO, které bych tu nekoupil za 2x tolik bez pošty. Tenké nožičky mají všechny trandy a ledky z ebay. Při ceně tři za cenu jednoho to není tak špatné. :D

Kontaktovat prodejce se dá, kdyby sis ty jejich stránky trochu četl ;)

V ČR/SK je půkla trandů taky pajc :D Nebuďme včerejší :oops:
0

neznamy

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa neznamy » 04 Máj 2012, 22:03

true story bro

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa kubo150 » 04 Máj 2012, 22:44

Práveže je to také všeliake, pretože sú púzdra, ktoré vyzerajú staré a úplne obyčajné, len typa a sériové číslo výroby - tak vyzerá originál, ale sú aj také, ktoré vyzerajú tak novšie, lepšie a krajšie, majú taký lesklý rámček, a v ňom tieto údaje, a tak vyzerá aj originál, resp pajc ktorý vydrží ako originál, a tak vyzerá aj hnusný pajc, čo má malý kremík a smaží sa už v prepravnom sáčku. Jako viem že píšem ako idiot, ale nebaví ma kupovať kade tade, každý jeden testovať, a čakať kedy sa usmaží, a ten čo prežije použiť, a pri tom cena jedného trandu je 4€.
Predávajú ho traja za takú až neuveriteľnú sumu, jeden je čína H.K. druhý UK a tretí US, ten číňan má hodnotenie 99,7 a vyše 16000 hodnotiteľov, potom ďalší má 100% ale len vyše 1500 hodnotiteľov. Myslíš, že by mali dôvod pajc prezentovať starým nesympatickým púzdrom, alebo novým pekným, na ktoré som sa nechal aj ja nachytať.

Práveže čítal, a tomu číňanovi aj písal email, ale ostatný jakosi nemajú vypísané svoje informácie.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa staffy » 05 Máj 2012, 17:51

Kľudne sa ti môže stať, že keď ti to príde, tak to bude vyzerať inak - a keď to už budeš mať doma, nič s tým nespravíš - alebo sa ti to neoplatí.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

arduino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Apr 2012, 12:00

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa arduino » 07 Máj 2012, 10:07

Veru, na ebayi sa oplati kupovat len taka vec pri ktorej neocakavate kvalitu. Moje skusenosti su pozitivne, ale suciastky tam kupovat neodporucam. Osobne som si kupil jedno TDAcko kvoli cene no bohuzial funkcne nebolo. Skoda ze som dal feedback hned ako prislo a nie po vyskusani.
0

Používateľov profilový obrázok
Satano
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa Satano » 07 Máj 2012, 10:12

vsetko co je na ebay je vyrobene v azii... to iste mas aj v sk obchodoch... cize je jedno ci to kupis tu alebo tam....
všetky suciastky sa tam vyrabaju.. ci uz v cine alebo v honkongu.... jedine japonske mozu byt dobre
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa kubo150 » 07 Máj 2012, 10:21

Ten číňan mi odpísal, že ich súčiastky sú 100% funkčné a originál, ešte mi odporučil aby som zaregistroval adresu za 3,5 USD, a kúpil to priamo. Asi sa tomu nedá veriť, či ano? Dnes ich idem cez kamaráta objednať, keď prídu, odskúšam a napíšem čo sú to za šity.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa Ond3x » 07 Máj 2012, 10:34

Však nikdo nikoho nenutí kupovat to na ebay. Zajdi na Farnell a vyber si co chceš a od koho chceš. Na druhý den máš balík doma :wink:

Země původu může být matoucí. Většinou se to udává podle místa země kde se to pouzdřilo. Od koho a odkud je křemík uvnitř ten nápis Malaysia nic neříká.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa straciam » 08 Máj 2012, 17:57

kubo150 napísal:Nebudem zakladať novú tému, ale chcem sa spýtať skúsencov, ako je to s nákupom z ebay.com ak kupujem tranzistory?
Pretože je tam obrázok, podľa ktorého mám aspoň trochu väčšiu istotu, že to nebudú šmejdy, na obr vyzerá ako originál. Zo slovenských obchodov som zatial dostal inak vyzerajúce tranzistory, s tenkými nohami, a sú to šity, a na ebay sú aj také. A ja potrebujem vedieť, či mi domov príde tovar taký, aký je na obr, a nie taký, aký zrovna nechcem, teda taký aký dostať kúpiť u nás alebo od iných predajcov/inzerentov. Nedá sa nejak kontaktovať inzerent alebo niečo?

ja som kupoval na ebay tranzistory 10ks TIP3055 a prisli presne take, ake dostat v obchode v BB.
nie je medzi nimi ziadny rozdiel az na cenu.
7ks som pouzil do zdroja a na chladici s 12cm ventilatorom so stvrtinovymi otackami vydrzia bez problemov nepretrzite 10A a chladic je max 40stupnov. ja som s nimi velmi spokojny a komunikacia s predajcom na jednotku s hviezdickou.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa Napster050 » 08 Máj 2012, 17:59

mohol si jednému odrezať vrch, nech vidíme ten čipíšek :lol:
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

wane711
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 18:41
Bydlisko: PN

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa wane711 » 08 Máj 2012, 18:26

Ja som z E-bay kupovla len rezistory a keramické kondenzátory, 50 hodnôt po 50 kusov, za obe som zaplatil dokopy 17€. Maximálna spokojnosť. No raz som objednal 1N4007 300Ks vyšlo to nejak nejak okolo troch USD asi polovica z nich rozmlátené púzdro nožičky jak vlasy. Na tie rezistory a kondy sa dá spolahnúť tam nie je o čom ale polovodiče by som neriskoval.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Máj 2012, 18:34

Pri nákupe z eBay treba uvažovať aspoň trochu logicky a so zdravým rozumom a úsudkom.
Keď je na obrázku nejaký generic obrázok tranzistoru stiahnutý z images.google.com a predajca z Chiny, čo mi asi príde domov ? Bez poštovného a za pár USD. :D

Trochu spoľahlivejší sú predajcovia z USA, avšak zodpovedá tomu aj cena materiálu+poštovné. To už lacnejšie vychádza niekedy objedať si to od autorizovaného tuzemského distribútora, napr. farnell a pod.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa straciam » 08 Máj 2012, 18:43

wane711 napísal:Ja som z E-bay kupovla len rezistory a keramické kondenzátory, 50 hodnôt po 50 kusov, za obe som zaplatil dokopy 17€. Maximálna spokojnosť. No raz som objednal 1N4007 300Ks vyšlo to nejak nejak okolo troch USD asi polovica z nich rozmlátené púzdro nožičky jak vlasy. Na tie rezistory a kondy sa dá spolahnúť tam nie je o čom ale polovodiče by som neriskoval.

na ebay objednavam 99% suciastok a pokial chcem kvalitu idem za vytipovanymi predajcami.
samozrejme ak som chcel LED s kladenym dorazom na cenu, prisli mi ledky tiez s nohami ako vlasy..
pokial som chcel kvalitu tak som siel za overenym predajcom a prislo to co som naozaj chcel a ocakaval.
aj rezistory mi raz prisli s takymi tenkymi nohami ze som sa bal ze sa pri 250 stupnoch roztopia. ale to boli ako bonus k inym suciastkam.
a od overeneho predajcu som bral 100ks 1n4148 a prisli krasne kvalitne diody s nohami ako sa patri a kvalitne zabalene.

podobne je to s kondenzatormi.. kvalitny mi prisiel o cosi vecsi ako ten najlacnejsi. hoci kapacita bola rovnaka.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Máj 2012, 19:19

Ukážme si to na praktickom príklade:
(nejdem písať ktorý je origo a ktorý pajc)

http://www.ebay.com/itm/Nippon-Chemi-Co ... 3eedcea985

http://www.ebay.com/itm/5x-Nippon-Chemi ... 2a13070c24
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 26

Re: Nákup z ebay

Príspevok od používateľa genius3258 » 08 Máj 2012, 19:57

a máš overené že jeden z nich je pajč ?
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok