Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa stagro1 » 15 Sep 2012, 14:13

zdravím,
Chcel by som pozvať všetkých na túto konferenciu, ktorá sa bude konať v Prahe dňa 14. 10. 2012.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Adresa je tam uvedená zlá, takže registrujte sa na adrese freeenergy@digitalboard.cz

Dúfam, že tam stretnem čo najviac ľudí :)

P.s ja nie som organizátor :)
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa AndiCibula » 15 Sep 2012, 15:31

Nehnevaj sa na mňa Stano, ale ja som to už chcel dať do vtipov. :D
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Sep 2012, 15:39

no mne to už poslalo cez SKYPE niekoľko vtipálkov z fóra , že nech tam idem a potom poreferujem. :D . ale ja nemám rád neznalosť a hlúposť a ignoráciu pokope, takže to nechám s radosťou na niekoho iného ....
0

alidedko

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Sep 2012, 20:02

Workshop na vyrobu HHO. Mozno sa podari a my poletime, poletime, poletime... :lol:

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Sep 2012, 20:04

no akurát som kukal noviny, EU už priznala že biopalivá vlastne niesú, bol to len odrb na prachy a všetci sme na to neskutočne doplatili. tak som zvedavý ako sa vyfarbí voľná energia :lol:
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa martin knocik » 15 Sep 2012, 20:20

Som zvedavy či tam bude mať niekto funkčný exemplar. Alebo že by mu ho nahodou cestou vo vlaku vymenili ya nefunk4nz zli agenti :D
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Sep 2012, 20:33

ropná lobby, šak to je jasné. aj ja som zaplatený od nich, to ti nedošlo ?
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa spin90 » 15 Sep 2012, 20:59

Skoda ze tak daleko :(
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa stagro1 » 15 Sep 2012, 22:33

Dávam to tu pre tých, ktorý sa chcú o tomto dozvedieť viac... ja tam nikoho nenútim ísť, ani sa tým zaoberať... ale nech potom nikto z vás, kto odcudzuje alternatívne zdroje energie, nenadáva na energetické spoločnosti a korporácie, ktoré chcú na ľuďoch iba zarábať a nič viac :)

P.s myslím si, že aj elektrinu každý odcudzoval predtým, než sa zistilo, že nám nadmieru uľahčí život... :)
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Sep 2012, 23:12

8O tak ty si už pokročil - voľná energia ako alternatívny zdroj energie

trochu si to ujasni, alebo si myslíš že tých pár mW, ktoré sú okolo teba budú niekedy slúžiť ako alternatívny zdroj energie :lol:

a nenadávate práve vy na tie korporácie, práve vy , ktorý máte plnú hlavu nezmyslov a stále nie a nie to objaviť a vynájisť, lebo ropná lobby vám všetko uchmatne spred nosa :wink:

mimochodom elektrinu nik neodsudzoval, osdudzovali len striedavých 400V, pretože niekto mal už zisk z jednosmerného napetia.
0

otamko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 03 Jún 2012, 00:59
Bydlisko: Nitrianský kraj

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa otamko » 15 Sep 2012, 23:59

mato preto tak odsudzuješ volnu energiu lebo niekto ma uz zisk z ropy presne si to vystihol :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Sep 2012, 08:41

:rolleyes: Boože už zase?
Asi by nebolo okolo toho tolko sváru, keby to nemalo taký sprostý názov že ,,volná energia",/viem je to vinou prekladu/,pretože ak by to mala byť posprávnosti energia,ktorá je naozaj,, zadarmo" musela by sa dať získať z niečoho bez pridania niečoho,čo je bohužial nereálne.
Za takú ,,volnú",čiže takmer zadarmo by sa dala považovať napríklad energia získaná z geotermálnej činnosti Zeme,Slnka,oceánov...ale aj to je relatívne,pretože ako sa ukazuje naozaj nič nie je zadarmo a často náklady vynaložené na technologie,na jej získanie prevyšujú konečný zisk a teda aj jej cenu a často prinášajú dodatočné /často tiež takticky nepriznávané/ negatívne dôsledky.Ale aj tu zase vznikajú všeliaké lobistické skupiny,a firmičy,ktoré sa snažia na tom/ a hlavne na hlúposti ludí / čo najviac zarobiť.Potom si môžeme kúpiť zariadenia na získavanie volnej energie z VF smogu, ktorý nás obklopuje čoraz viac, ibaže ani ten nie je zadarmo.Keby to aj fungovalo,zaplatíme ho všetci nielen v našich telefonnych paušáloch, či koncesionárskych poplatkoch,ale možno aj zdravím.Keby mi to potiahlo cirkulár,alebo aspoň holiaci strojček či jednu žiarovku,tak to beriem,ale pre pár mW na nejakú LED ku tak kôli tomu nechytím doruky ani pájku.
Na druhej strane sa vlastne hoci ,,nechtiac ale iba v princípe /čo aj dokázal/ naplňa Teslova myšlienka,že každý bude raz mať prístup získať energiu ,,bezdrôtovo" z éteru.Akurát tá efektívnosť o ktorú v prvom rade ide je niekde hooooodne daleko.
Ak nechceme na tejto Zemi pokapať vinou vlastnej hlúposti ale tiež nenažranosti niektorých korporácií,mali by sme zmierniť tempo spotreby všetkého, čo drancuje našu planétu a trochu sa uskromniť.Ibaže aj keby sme všetci neviem ako chceli šetriť, obchodníci a výrobcovia nám to nedovolia,pretože by prišli o svoje zisky /a nemyslím tým práve ropu,ale aj ostatné odvetvia/,lenže potom by zatvárali fabriky, ludia by prišli o prácu, a to sú ďalšie problémy,a tak sme zase tam ,kde sme nechceli byť a je to začarovaný kruh,ktorý je bohužial asi neriešitelný.
Osobne si myslím, že aj keby na Zemi existoval nejaký nevyčerpatelný zdroj energie,ktorú by mohol každý získavať nejakým jednoduchým spôsobom úplne zadarmo, aj tak by tí mocní a nenažraní tohto sveta ,,zariadili" aby ho získali len pre seba a mohli z neho ťažiť len oni a ostatním by ho zase len predávali.Nezabránil by im v tom ani žiadny Boží zákon, či prikázanie ,ani svetský, pretože ten by si vydali sami.

Nevravím, že netreba hladať akékolvek možné zdroje energie,ktorej je a bude čoraz menej,
ale všetko treba robiť s rozumom, zvážiť všetky pre a proti a nie hurá systémom,ako sa to občas prezentuje.
Typickým príkladom je v poslednej dobe rozšírené presadzovanie spalovania drevoštiepky.
Pôvodne to mala byť technologia, ktorá by spracovávala drevný odpad hlavne z ťažby dreva,teda spracovanie haluziny,odrezkov a podobne,aby sa tak využilo inak nepoužitelné drevo aspoň na kúrenie.
Ibaže akonáhle tiežpodnikatelia zistili, že na drevoštiepku je nulová daň, tak sa všetci vrhli na ,,výrobu drevoštiepky", ale bohužýial ako je u nás zvykom, do drvičov neputuje haluzina z ťažby /veď kto by ju tam zbieral, ked ani cigáň sa nechce zohýnať a odtne strom v metrovej výške /,ale krásne zdravé bukové či jaseňové kmene, ktoré by sa mohli použiť na stolársku výrobu,keby ešte nejaká na Slovensku existovala,pretože nemá s čoho vyrábať,lebo čo sa nevyvezie za hranice,to sa zomelie. :rolleyes:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Sep 2012, 11:14

5ko napísal: Ibaže akonáhle tiežpodnikatelia zistili, že na drevoštiepku je nulová daň, tak sa všetci vrhli na ,,výrobu drevoštiepky",

5ko ale toto som nepochopil. aký tiežpodnikaltelia? robia niečo mimo zákon? nie nerobia , robia len t o čo im polotici umožnili. takže nehľadaj chybu u šikovných podnikateľov oni robia len to čo je povolené a to že z toho dokážu vytĺcť peniaze je ich šikovnosť , tak už im toľko nezáviďte a buďte šikovný ako oni. nechápem všetci závidia podnikateľom ich šikovnosť a znalosť, ale nik sa nezamýšla nad tým kto to všetko umožňuje a prečo , hlavne že si toto stádo ide splniť občiansku povinnosť .

sory 5ko, ale serú ma takéto závistlivé reči. každý šlape po podnikateľoch a pritom nemáte ani šajnu čo to všetko obnáša, koľko stresu trápenia, nervov, času, peňazí a zodpovednosti. Len kydať a kydať a závidieť. to že podnikateľ nesedí doma po práci alebo v krčme to vám isto ušlo ....

otamko: neodudzujem, len si robím neskutočnú srandu z vás, lebo na rozdiel od vás mi je jasné, kolko tej volnej ( zadarmo ) energie je okolo nás :wink: a len tak mimochodom ropa neni náhodou naakumulovaná volná energia zo slnka ? to je prúser, tak tá ropná lobby vás už dávno predbehla, to ma podrž , to vám už zostáva len otvoriť ten hĺbkový lom s ubotaniom :butthead:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Sep 2012, 22:00

Sorry Mato 3000, medzi riadkami som myslel na to, že práve poslanci dobre vedia čo schvalujú, pretože vlastne oni majú tie tiežpodnikatelské firmy,pre ktoré si tvoria zákony, aj ked niekedy doslovne podenkové,len aby im legálne prešlo to čo chcú docieliť,aby to bolo v zmysle zákona /ktorý síce platil len jeden deň,ale platil/- a to ma serie. :mrgreen:
Vôbec nezávidím naozajstným podnikatelom,
ktorý sa dokážu a musia presekať cez všetky tie nezmysly v zákonoch,ktoré sú naopak práve proti nim, aby vôbec mohli podnikať a vyrábať čo len sprostý špendlík, či drevenú varešku, pretože kolkokrát ešte ani nezačne a už má na krku supov od živnostenského úradu,cez hygienu po daňovákov,smetiarov..a neviem koho ešte.
A práve toto tím tiežpodnikatelom,ani zdaleka nehrozí.
Mám čerstvý príklad, ale radšej pomlčím.... :evil:
Takže už sa asi rozumieme.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Ond3x » 16 Sep 2012, 22:05

Pančovaný chlast už moc nejede, tak že by volná energie? :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Thales » 16 Sep 2012, 22:56

Mato sorry ale nesouhlasím s tebou. Už tě někdy napadlo, že za těmi řečmi by nemusela být jen prostá závist? Že by mezi námi žili ještě slušní lidé, kteří si myslí že není správné dělat vše a za jakoukoliv cenu i když to zákon umožňuje? Já vím, je to takové ošklivé slovo v podnikatelských kruzích, "morálka" se mu myslím říká. Přitom právě to co to slovo vyjadřuje je to co z toho co tu 5ko psal cítím. Podnikání není v základě v rozporu s myšlenkou že to co dělám je správné a po všech stránkách logické a prospěšné a přitom současně i přiměřeně výnosné. Těmi "takypodnikateli" myslel 5ko lidi kterým z předchozí věty zbylo v hlavě i jednání jen poslední slovo. Nebo tobě přijde příklad který 5ko uvedl morální? Takový pěkný alespoň 80 let starý strom není jako levná čínská plastová sračka (ať už to mělo sloužit k jakémukoliv účelu), které jsou v zásadě bezcenné. Pak kvalitní dřevo vyletí během vteřiny komínem a doma máš místo hodnotného nábytku jen jakýsi polaminovaný (=poplastovaný) šmejd. To je naprostá neúcta k materiálu, k hodnotám které vytvářel čas, naši předkové a k morálce. Já se k hodnotám, o nichž jsem psal hlásím a jsem na to hrdý! Možná z takových xindlových zisků nejezdím super autem, nemám dva baráky, yachtu a milenku ověšenou diamanty (ber s nadsázkou), ale NIKDY bych své mínění o těchto věcech a adekvátní chování k nim nevyměnil.

Kdyby ta free energy nebyla tak smutná záležitost bylo by to vtipné. Možná bych tam šel, ale nevím jestli bych se nakonec nevytočil.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Sep 2012, 23:40

5ko napísal: Takže už sa asi rozumieme.
hej už hej.

Thalesi, ale to čo píšeš o tom dreve neni pravda, lebo to pekné drevo niečo stojí a je to viac ako nejaký odpad, takže sa to spáliť nevyplatí. to že niekto vyvezie je niečo iné, lenže kto to vyváža ? no predsa ludia zo štátnych lesov a to nejsú podnikatelia, možno sa za nich schovávajú, ale niesú. sú to ľudia blízky politikom a to že si založli firmu ich nerobí podnikateľmi.

takže pekné drevo nekončí v peci, lebo je drahé a potom by na výrobu energie z drevotriesky nestačili dotácie :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Thales » 17 Sep 2012, 00:33

Za prvé to byl příklad. Zkus to vzít obecně a ne konkrétně. Jistě uznáš že je spousta prostoru k nemorálnímu podnikání.

Za druhé vím o konkrétním případu kde to zrovna s tím dřevem je tak, že pěkné dřevo se pálí. Nebo pálilo - nevím, nekontroluju to každý den.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Sep 2012, 06:34

Thales - trafil si presne načo som myslel,morálka sa dnes politikom zdaleka vyhýba,/alebo naopak ?/.A je to práve preto, lebo dnes sa v politike len ťažko presadí /ak sa vôbec najde/ niekto ,kto má morálku a česť takpovediac v krvi a nejde tam len preto, aby za čo najkratší čas zabezpečil svoju rodinu na desať pokolení dopredu.
Ospravedlňujem sa tým 0,00001percentám politikov,ktorích sa to netýka.

Maťo, kludne ti pošlem fotku s takou skládkou dreva a drviacej haly,ale sem ju nedám,mám sa rád aj svoju rodinu a niekedy sa čúrať proti vetru neoplatí, aj ked mi to neskutočne dvíha žlčník. :wink:
Ospravedlňujem sa aj autorovi témy za odbočenie, ale tak nejak to spolu súviselo.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

rovnachrbtica
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa rovnachrbtica » 17 Sep 2012, 09:14

mato3000 napísal: 5ko ale toto som nepochopil. aký tiežpodnikaltelia? robia niečo mimo zákon? nie nerobia , robia len t o čo im polotici umožnili. takže nehľadaj chybu u šikovných podnikateľov oni robia len to čo je povolené a to že z toho dokážu vytĺcť peniaze...
keby kradnut bolo legalne, a nejaky pekne dohneda opaleny slovak by ti vycistil byt, tiez by si sa ohanal zakonom a vypisoval tu aky bol sikovny ??
ludia tebe podobny su pricinou, preco slovensko je tam kde je - vlastny prospech na prvom, -aj poslednom, mieste- , a moralka cudzie slovo. Prajem ti menej pychy a viac moralky.
0

Napísať odpoveď