Na čem zrovna pracujete? III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Feb 2013, 18:36

Čiže lacná náhrada za lampáč. To si potom môžem dať do embéčky sedačky z rolls-royceu a budem mať pocit, že sedím v RR.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

neznamy

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa neznamy » 06 Feb 2013, 18:44

aha,až teraz som si všimol že to ide do cesty digitálu... no , to je zaujímavé ... :D

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa platon.rado » 06 Feb 2013, 19:33

Páni.LAMPIZATOR sa zapája za DAC prevodník.Namiesto IO v CD prehrávači.Alebo sa zapojí nový DAC na koaxiálny výstup s CD a potom lampiaztor ktorý je už zapojený za DAC.Žiadny ojeb že počúvam akože lampu to nie je.Nie som koko..To by som nestaval.
Pozrite tu http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1700 toto som robil pre kamaráta.Ten DAC Buffalo už mal kúpený.Cena 500 USD

Ceny toho Poliaka neriešte .Každý potrebuje zarobiť.A keď mu to ide a ľudia sú jebnu...tak nech.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa troodon » 06 Feb 2013, 20:21

mala LED UV osvitka - na male dosky ktorých robím 95% to uplne staci, napajam to z reg. zdroja, nastavim 13V a svietim, positiv 20 staci 20sekund, dosky ktore uz mam potiahnute UV lakom osvetlujem 30s. Rovnomernost paradna, nezavadzia to a nezerie 500W.
Prílohy
IMAG1475.jpg
IMAG1474.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa boraicho » 06 Feb 2013, 20:47

akeže to ma rozmery?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa troodon » 06 Feb 2013, 20:53

15x7,5 cm pre porovnanie je na fotke 9V baterka a aj banany su standardne pre predstavu o rozmeroch.
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa jaromir » 07 Feb 2013, 06:12

platon.rado napísal:Páni.LAMPIZATOR sa zapája za DAC prevodník.Namiesto IO v CD prehrávači.Alebo sa zapojí nový DAC na koaxiálny výstup s CD a potom lampiaztor ktorý je už zapojený za DAC.
Pytal som sa lebo toto http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=96 ma byt pred DAC-om.

Mimochodom, tie lampizatory za DAC-om - ten vystupny buffer na beznych CD playeroch je natolko odflaknuty z vyroby, ze vystupny buffer s lampou s impedanciou niekolko kOhm je lepsi? To su ti vyrobcovia prehravacov ozaj taki mamlasi, ze to nevedia urobit lepsie?
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa platon.rado » 07 Feb 2013, 07:28

Ano je to tak .V CD prehrávačoch sú tie prevodníky odfláknuté.Bohvie prečo.Už tie vyššie triedy sa ako tak dajú.Za čo si zaplatíš to máš.Ale zvukový rozdiel to je.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa guglielmo » 07 Feb 2013, 08:09

Ďakujeme ti panebože, za to, že máme psychoakustiku.Ďakujeme panebože, veď by sme si tie rozdiely vôbec nevšimli.
0

joži

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa joži » 07 Feb 2013, 08:11

krútim hlavou nad tým, ako si niektorí myslia že lampa v signále SPDIF im zlepší zvuk.... OMG to je fakt nonsens....
používal som do DAC obvody od Sirus logic CSxxxx, no napriek tomu že bol z jedného audiozariadenia odoberaný aj SPDIF aj analog a porovnávaný rozdiel tam bol, hoci merania hovorili jasne a to TO ISTÉ.....

takže nie je to o tom žeby to bolo lepšie, to nie ide o to že to má inú farbu a to si poniektorí myslia že je "kvalitnejšie"

takže o High-end istoch si myslím svoje.....

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa jaromir » 07 Feb 2013, 08:32

jozi: suhlas.
Cisto teoreticky, ale hlboko teoreticky sa carovanim s digitalnym signalom da nieco upravit. Ale to by ten povodny signal musel byt ozaj zly. To sa v CD prehravacoch da tazko predpokladat, teda pokial ho nenavrhoval nejaky blb.
No ale aj tato teoreticka moznost sposobila, ze sa v highendistickych kruhoch strhla tazka debata okolo magickej mantry zvanej jitter, ktory (trebars na master clock linke I2S prevodnikov) moze skutocne (ak by bol pritomny v extremnych hodnotach) zvysovat sum na vystupe. Samozrejme, jeho negativny vplyv sa da eliminovat tym, ze do prehravaca nestrkame kdeake hovadiny, ktore svojou kapacitou a vnutornou impedanciou zhorsuju strmost hran digitalneho signalu a tym zvysuju moznost vzniku jitter-u.

Ked som videl tu konstrukciu (vykonovy odpor sa opiera o elektrolyt) a tie mudrosti polskeho autora o tom, ako digitane obvody kazia digitalny signal, podoprene jeho znalostou navrhu plosnych spojov, bolo mi jasne, ze dotycny o tom vie prd. Tento polsky vylepsovac je take vylepsenie ako jed na potkany do keksov. ...ved niekto si to uz kupi...

Velebnosti, du blejt.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa platon.rado » 07 Feb 2013, 08:58

No neviem ten za 95USD som nemal možnosť porovnať.Tento so mal možnosť porovnať http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1700 .Zvuk je iný, nehovorím že je to drastický rozdiel.Len to musíte mať napočúvané.A počúvať to na aparáte za niekoľko 1000€.
Nie som zarytý audiophil. Ojebať sa zas nedám. Keď počujem rozdiel idem do toho.Robím to viac menej pre kamaráta.Ak by mal niekto cestu okolo Brusna je vítaný na test.Žiaden problém.Hádať sa nejdem, nemá to cenu.Už som sa tu hádal pred dvoma týždňami ked som sem dal predzosík v A triede.Niekoho žrala červená farba ala WIMA.

PS-keď bude rozmýšľať aký zosilňovač si postaviť je tu pre Vás MBA810.Ako zdroj bude stačiť mobilný telefón bitovou frekvenciou nahrávky 320kb.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa guglielmo » 07 Feb 2013, 09:14

platon.rado napísal:PS-keď bude rozmýšľať aký zosilňovač si postaviť je tu pre Vás MBA810.Ako zdroj bude stačiť mobilný telefón bitovou frekvenciou nahrávky 320kb.
Toto bolo dosť úhohé a napísané z pozície prachatého snoba.
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4485
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 07 Feb 2013, 09:19

tie MBA810 viem dodať - mám zopár kúskov.... hehe
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa platon.rado » 07 Feb 2013, 09:29

guglielmo napísal:
platon.rado napísal:PS-keď bude rozmýšľať aký zosilňovač si postaviť je tu pre Vás MBA810.Ako zdroj bude stačiť mobilný telefón bitovou frekvenciou nahrávky 320kb.
Toto bolo dosť úhohé a napísané z pozície prachatého snoba.
Nie som prachatý a vôbec nie ubohý. Kokotské poznámky si nechaj pre seba.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

clarion

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa clarion » 07 Feb 2013, 09:29

Neviem, čo sa navážate do high-endistov.

Je ešte jedna vec, ktorú zabudli k tomu Lampizátoru doplniť.

Treba si zaobstarať moč 33 ročnej panny narodenej v znamení barana, pájku s obsahom 40%Sn, 40% Ag a 20%Au, flaško od kokakoly (sklenenú) a zrkadlo.

V panenskom moči treba rozpustiť tú pájku, nechať ju na mesačnom svite cez noc a na druhý deň natrieť tú elektrónku. Potom sa treba dobre udrieť tou flaškou od koly do hlavy a pozrieť sa do zrkadla, či došlo k zlepšeniu zvuku. Zaručene v tom zrkadle uvidíte toho najpravovernejšieho highendistu, čo musí počúvať zásadne na aparáte nad 1000 Euro, lebo za 999 to už nie je high end, ale shit...

Používateľov profilový obrázok
TAZ
Power user
Power user
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 12 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Ostrava
Vek: 56
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa TAZ » 07 Feb 2013, 09:34

Zeptám se jako hifitrotl, v čem je ta lampa lepší v signálu SPDIF (digitálním signálu, tzn, jedničky a nuly)?
0
Elektrika je jak ženská, šáhneš kam nemáš a máš ji....

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa platon.rado » 07 Feb 2013, 09:36

Vy sa chytáte každej chujoviny čo napíšem.Tým som nechcel povedať že pod 1000€ je šiť.Myslel som, aby to niekto náhodou neporovnával a netestoval na spomínanom MBA810 a pofidérnych reprákoch.Ale tu je zbytočne niečo hovoriť.Skončil som na túto tému.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

joži

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa joži » 07 Feb 2013, 10:08

sice nevlastním ale opravujem aparáty za tisíce euro...

taký B&W ASW855 čo je aktívny SW s výkonom 1kW.....podla mna nemastný neslaný... prevedenie koncaku je ako plný most Dtriede, spínané napájacie zdroje 2ks, pravdepodobne v paralelnom režime. pohotovostný zdroj takisto SMPS...

tienené káble nepoznajú.....

elektronika za "pár sto euro" a ludia sa nechaju odrbať a 2,5tis € za to zaplatia..... ale však ako myslíte.(však mám BowerWilkinsa, som king)

oooo a špecialne pre Thalesa: priepusť je len 12dB/okt. (ten stále pindá že je to málo na Hifi, škoda že na High end dosť)

neznamy

Re: Na čem zrovna pracujete? III.

Príspevok od používateľa neznamy » 07 Feb 2013, 10:22

kazíš mi ilúzie o B&W :(

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok