Zakon

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

EletronFUN
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 18:16
Bydlisko: N.Mysla
Vek: 23

Re: Zakon

Príspevok od používateľa EletronFUN » 02 Okt 2013, 17:39

sharebell napísal:Pred koľkými dňami to podpísali ?
Myslím že do 30 dní je možné odstúpiť bez udania dôvodu od akejkoľvek zmluvy, alebo 15 dní.
Ale fakt len myslím.
30 dni.. No, ale uz tych 600 E som im pozical a postupne to vracaju. Maju jedno stastie ze si to nezobrali na splatky.
mato3000 napísal:ako dokážu, že boli pod tlakom ?

a videl si už film " Šmejdi " ? tak ho kuni
Ked som bool u nich doma stihol som si postavi a dat im take male zariadenie na odposluch dolezitich rozhovorov. Mali stastie ze ho zapli ... Videl som len jeho koniec cca 20 min. Ale to staci hovori to za vsetko.

A myslel som si ze to aj tak dopadne.. vsetci su len za ich karhanie. Preco im nepomoct, zbavit sa a bojovat proti smejdom? Dobre s tym ze si zoberu ponaucenie a uz tie pozvanky hadzu rovno do pece. A milule som mal tu cest rozpravat s tymi smejdmi. Obsah telefonatu racej nebudem zverejnovat koli vulgarnym vyrazom.
0

EletronFUN
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 18:16
Bydlisko: N.Mysla
Vek: 23

Re: Zakon

Príspevok od používateľa EletronFUN » 02 Okt 2013, 17:40

mato3000 je univerzalny clovek: elektonik, chemik a este aj pravnik.. K+
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zakon

Príspevok od používateľa muziker » 02 Okt 2013, 17:44

dascia napísal:katastrofa demokracie je, že: Ten, čo nič neprodukuje a nezarába, rozhoduje vo voľbách o tom, koľko mi zoberie a ako sa nažerie...
Trocha prisilné slová nemyslíš ? Veď tí dôchodcovia odpracovali priemerne po 40 rokov a viac a odvádzali dane a mnohí ešte dodnes aj pracujú a odvádzajú dane. Preto je minimálne neslušné dávať ich do jedného vreca so zberbou v osadách ktorá v živote nepracovala, ktorá parazituje na spoločnosti, zneužíva všetko čo sa dá (aj to čo sa nedá) a ktorá má rovnaké volebné právo.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakon

Príspevok od používateľa kubo150 » 02 Okt 2013, 17:53

Petersno, tá organizácia je lampáreň :D

A k tomu podpísaniu, často krát chodím opravovať PC po chalupách, alebo proste ludia majú s niečim problém a obrátia sa na mňa, a vela krát sa mi zdá, nechcem byť hnusný, alebo niekoho odsudzovať ani nič, ale proste tí ludia sú blbí a nechápem ako vôbec môžu niečo robiť. Aj ja som v niečom sprostý, niekedy spravím chybu, ale velakrát sa luďom niečo snažím vysvetliť, resp často krát vysvetlujem čo sa pýtam a aj tak mi odpovedajú na iné.... A ja si pametám keď som bol malý a hlúpy, a nechápavý, a tiež by som možno dal podpis hocikam, ak by mi niekto povedal, že to je len nejaká značka na papiery.

Zrovna dnes mi volala baba, z telekomu a že som vyhral nejakú super ponuku alebo zlavu, tak víťazoslávne mi to oznámila, povedala mi že budem mať volania za 6 centov/min, 200 min do všetkých sietí automaticky, teda za 12€ na mesiac s garantovaním ceny hovorov na 2 roky. A že po 3 mesiacoch za to že som verný zákazník mi dajú ďalších 1000 min do telekomu zadarmo. po tomto oznámení ešte silnejšie a víťazoslávnejšie na mňa zabľačala, že som sa stal výhercom, a potom ešte raz a ešte viac... a ja som bol len ticho a to ju zarazilo.... Po asi 5 sekundách ktoré trvali dlho mi zopakovala, že som vyhral, a ja som povedal že rozumiem, a ona hneď že tak Vás poprosím o vaše kontaktné informácia aby som mohla výhru zaregistrovať. Na to som len povedal, že ale ja nesúhlasím že sa zaviažem na 2 roky, zase ostala chvílu ticho a povedala, že ona to len registruje, že to nieje na nej....

To bolo to, čo mi ona povedala, a teraz ako to v skutočnosti je: Kedysi to bola viazanosť, dnes to premenovali na garanciu ceny za niečo :D a to že po 3 mesiacoch mi dajú každý mesiac 1000 min, prečo mi ich nedajú hneď, veď tým verným zákazníkom sa stanem vlastne od začiatku :D proste nonsensy úplne, ale to je len ťah, ako ma obrať o 3 mesiace minút zadarmo

Tá baba bola celkom presvedčivá a musela prejsť riadným psychologickým školením, lebo bola naozaj presvedčivá. Ona normálne tomu verila viacej ako ja :D Bolo to fakt trápne, lebo je jasné že to len hrá. Teraz, keby som bol hlúpy a ostal šťastný z tej výhry, tak by som len nadiktoval informácie, a ani neviem ako, vlastne by som tým podpísal zmluvu na 2 roky. CHvílu som uvažoval, a tak sa ma spýtala, že či sa rozhodnem, že zavolá zajtra. Súhlasil som, no a po chvíli som už presne vedel čo jej poviem. Ja ju pozvem na rande, som zvedyvý čo mi na to povie :twisted: CHcel som tým len poukázať, že ako lahko by sa človek úpísal. človek ani nevie, či nadiktovaním osobných údajov sa zaviaže a teda súhlasí s konečnou zmluvou, alebo len poskytne informácie na poslanie poukážky, a to som nevedel ani ja, tak som vlastne dal kontrolnú otázku/vetu, že nesúhlasím s tým že sa zaviažem, odpoveď bola taká akú som očakával, takže hej, upísal by som sa tým parádne a asi smola.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

dascia

Re: Zakon

Príspevok od používateľa dascia » 02 Okt 2013, 18:09

muziker napísal:
dascia napísal:katastrofa demokracie je, že: Ten, čo nič neprodukuje a nezarába, rozhoduje vo voľbách o tom, koľko mi zoberie a ako sa nažerie...
Trocha prisilné slová nemyslíš ? Veď tí dôchodcovia odpracovali priemerne po 40 rokov a viac a odvádzali dane a mnohí ešte dodnes aj pracujú a odvádzajú dane. Preto je minimálne neslušné dávať ich do jedného vreca so zberbou v osadách ktorá v živote nepracovala, ktorá parazituje na spoločnosti, zneužíva všetko čo sa dá (aj to čo sa nedá) a ktorá má rovnaké volebné právo.
Vôbec nie.

Pracujú aj mnohí 17 roční a voliť nemôžu a ešte 40 rokov robiť budú. Na jednej strane sa ľutujú penzisti, že sú starí a nevedia sa brániť, podpíšu kdejakú chujovinu, na druhej strane sú ok na právne úkony ako sú voľby? Vo chvíli, keď nejaká skupina ľudí zistí, že si môže vo voľbách odhlasovať nejaké benefity pre seba na úkor iných, tak to urobí. Viď volebný výsledok na SK. Volili istoty a odserú si to všetci platiči daní a ešte aj dve generácie ich vnukov. Je to sebecké, vychcané a nemorálne. Každá skupina má výnimky, ale žiaľ, keď niekto nie je spôsobilý viesť vozidlo od istého veku, či mať zbrojný preukaz, tak nemôže byť logicky spôsobilý aj na iné úkony.

A keď to dovediem ad absurdum, tak aj tí penzisti, čo chodia vedome na tie akcie šmejdov s tým, že sa tam nažerú, dajú sa odviezť a sú lačný na darček zadarmo, sú tiež pekní "šmejdi"...

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Zakon

Príspevok od používateľa jojo9432 » 02 Okt 2013, 18:42

Všetci na "šmejdov" len nadávajú a nikto nič nepodnikne...
Tak nechápem, načo na nich nadávajú, keď ani v päte by im nenapadlo, že by mohli proti nim niečo podniknúť?

Miesto toho lamentovania, či má alebo nemá niekto právo voliť, ste mali usporiadať výpravu proti "šmejdom" :D
Rád by som sa pridal :axe:
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Zakon

Príspevok od používateľa jaromir » 02 Okt 2013, 18:47

Len zo zaujimavosti, ako vyzera taka vyprava?
Pojde sa hromadne na predajnu akciu a v ramci silneho obcianskeho odporu si nikto nic nekupi?
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1071
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Zakon

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 02 Okt 2013, 18:51

NA konci dokumentu bolo napísané niečo takéto : Ako sa vyvarovať/brániť proti šmejdom ?? NECHODIŤ na take akcie...
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Zakon

Príspevok od používateľa jojo9432 » 02 Okt 2013, 18:53

jaromir, jo, to by ich poriadne vytočilo :D
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zakon

Príspevok od používateľa eurobastler » 02 Okt 2013, 19:20

jojo9432 napísal:Všetci na "šmejdov" len nadávajú a nikto nič nepodnikne...
Netrep...

http://aktualne.atlas.sk/smejdov-cakaju ... /politika/
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Zakon

Príspevok od používateľa jojo9432 » 02 Okt 2013, 19:29

No aspoň niečo...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zakon

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Okt 2013, 20:14

kubo150: to poznam, mne tiez tak vyvolavali. Ked som zacul vyhra pausal, pekne som podakoval a zlozil.
Ked mi niekto ponuka pausal a opyta sa ma, kolko platim za telefon, tak odpoviem, ze sluzobny a neplatim nic. To ich spolahlivo odrovna, jeden mi povedal, ze "tak tomu nemozeme konkurovat" a bol pokoj.

Problem "smejdi" je v tom, ze vacsina ludi zila v minulom rezime, kde sa o vsetko postaral stat a oni nemuseli celit ziadnym takymto nastraham. Proste nie su zvyknuti, ze v dnesnej dobe oje... kazdy druhy.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

EletronFUN
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 18:16
Bydlisko: N.Mysla
Vek: 23

Re: Zakon

Príspevok od používateľa EletronFUN » 02 Okt 2013, 21:39

jaromir napísal:Len zo zaujimavosti, ako vyzera taka vyprava?
Pojde sa hromadne na predajnu akciu a v ramci silneho obcianskeho odporu si nikto nic nekupi?
No to by sa mozno aj dalo zorganizovat.... Hmm, len na to by mozno bolo potrebne zohnat viac ludi. Keby sme tam boli len my co je nas dokopy 5.5 tak by sme sa asi velkeho uspechu nedockali. Ale keby nas blo aspon 50 tak by to mozno aj slo. A zavolame si Markizu :D
0

Používateľov profilový obrázok
jojo9432
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 951
Dátum registrácie: 12 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 30

Re: Zakon

Príspevok od používateľa jojo9432 » 02 Okt 2013, 22:05

Myslite na mňa, keď sa pôjde :)
0

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Zakon

Príspevok od používateľa MT » 02 Okt 2013, 23:26

EletronFUN napísal:Zdravim,
Teraz potrebujem ludi, ktori sa vyznaju do prava.
Viete, moji stari rodicia bohuzial podpisali pod natlakom nevyhodnu zmluvu na predvadzacej akcii a maju zaplatit 900 Eur za nejaky mixer co aj tak nepotrebuju, 2x prostriedok na pranie jemneho pradla a este daco a ani neviem co. Tento tovar by chceli vratit, ale firma sa brani tym, ze podpisali zmluvu a nemaju na to pravo. A ja sa pytam, je zmluva, ktora je podpisana pod natlakom vobec platna? Existuje nejaky zakon, ktory by tato firma porusila a mohli by sme sa nim branit? Napr. ze sa dopustili trestneho cinu neopravneneho vymahacstva (podotikam ta veta je vymyslena takze prosim neutocte ked daco take neexistuje)? Pokial by ste o niecom vedeli ozvyte sa prosim.

Dakujem
Konzultovat s pravnikom, popr. clovekom ktory sa z podobnej situacie uz "vysekal"... toto naozaj nie je forum, na ktorom ti vedia poradit.. prazdne kecy podobneho charakteru ako "ja by som tomu a tomu rozbil hubu" mozes mat aj v krcme a tie ta z 900€ sekery nevytiahnu...
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zakon

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Okt 2013, 23:27

No už vidím ako vás tam vpustia. :roll:
To že vstup na akcie majú povolené výhradne staršie osoby nikomu nenapadlo, však ?
0
Performance in nanospace.

EletronFUN
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 18:16
Bydlisko: N.Mysla
Vek: 23

Re: Zakon

Príspevok od používateľa EletronFUN » 03 Okt 2013, 14:53

Mna to napaldo, ale dnu by sme sa tak ci tak nejak dostali. Ver mi (temperamentny vychod slovenska by sa tam dostal urcite :lol: ).
0

EletronFUN
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 592
Dátum registrácie: 20 Apr 2013, 18:16
Bydlisko: N.Mysla
Vek: 23

Re: Zakon

Príspevok od používateľa EletronFUN » 03 Okt 2013, 14:58

MT napísal:
Konzultovat s pravnikom, popr. clovekom ktory sa z podobnej situacie uz "vysekal"...
No uz som sa s nim porozpraval. On povedal ze mal dlh 1600 Eur (co je podstatne viac ako mi na krku moji rodicia) a vysekal sa z toho tak, ze odstupil od zmluvy v 30 dnovom limite a peniaze mu vratili. No len ze to mmi nepomoze kedze 30 dni uz davno preslo. Pravnika si ale aj tak urcite zavolam.
0

Napísať odpoveď