Momentálny stav sveta

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Jan 2014, 13:59

jaromir,
Tak vraveli vlastne o tom dialnicnom myte, ze za akych podmienok to na slovensku zaviedli, kto to zaviedol a hlavne co to stalo. Ta suma sa splha az k miliarde eur. Je to uplne nepredstavitelna suma. Mame to 12x drahsie ako v cesku (uz ked sa zarata aj mnozstvo km ciest) . Vybava je nejaka doslova sekacova, co v nemecku nechceli, nakupila firma au nas za drahe peniaze to montuju. Proste, neviem tak to cele rozpisat, bolo tam kopec cisel ale vychadzalo z toho jedine, ze zas sa vytvorila na slovensku zlodejina, aka nema obdobu. A doplacaju na to v konecnom dosledku ludia, kedze musi ist vsetko hore, kedze preprava je taka drahe. Cele zle proste. Ak mate cas, zaujima vas to tak popri nejakom pajkovani, alebo kresleni DPS si to pustite :) Niekedy az tazko uveritelne veci.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Jan 2014, 14:24

čo je na tom neuveriteľné ? šak to je princíp každej štátnej zákazky a vždy to tak bolo. Proste my vám vytvoríme podmienky a vy nám za to zaplatíte a keďže sa vám to tak pekne páči, tak my vás za odmenu, necháme za to platiť navždycky :wink: a buďte radi že sme tak veľkodušný a platíte len tak málo. Keď budeme chcieť, tak to zdvojnásobíme, samozrejme vy s tým budete súhlasiť. A keď nie , tak tých pár inteligentov prehluší dav.

Myslíš že pre čo volám slovákov sado-maso národ ?
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa xmilos » 30 Jan 2014, 14:39

Tu je popis z oficialnych miest ako vznika zo socializmu kapitalizmus

http://dialog.ihned.cz/c1-59481620-jan- ... eposlechne

po precitani ma podobne kauzy prestali vzrusovat.

a este dodavam: este nerozsvietili
0
Naposledy upravil/-a xmilos v 30 Jan 2014, 14:59, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Jan 2014, 14:54

Mato3000, Ano ano, mne je to vsetko jasne, ved preto mladi z tade utekaju kade lahsie. Ale 12x ?? 8O Skoro miliarda eur ? Za nieco nefunkcne, co uplne zbrzdi ekonomiku a obcanov uvrhne do este vacsej biedy a chudoby ? To musis uznat je uz vela aj na slovenske pomery.
Neviem, niekeyd mam pocit ze to vyriesi len revolucia strednej vrstvy a nic ine. Ale nic, nebudem sa nad tym nejak zamyslat, ked bude protest aj v kosiciach, urcite sa pridam.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa mato3000 » 30 Jan 2014, 15:06

ale neni, práve naopak sú spokojný , šak sa kukni okolo seba ... nič bez dotácií nefunguje a ak hej, tak sa to zruší. Plné noviny čerpania eurofondov .... ja sa pýtam ak dáš milión na vznik pracovných miest, čo zaručí, že tie miesta ozaj treba ? pre čo ak ich treba, teda sú žiadané a teda ekonomicky zaujímavé, tak pre čo ich nevytvoria podnikateľia ? ... no lebo to tak neni, jedná sa len a a len o investície pre vybraný okruh, ktorý si na to tak zvykol, že už si to ani neuvedomuje , ale bez toho by neprežil. V ich " politickom " pláne je len jedna vec a to dopredu povedať ľuďom nejaký dôvod, lebo vedia že štatisticky im verí 80% debilných vymetencov, čo sedia pred telkou a sú v podvedomí presvedčený že to čo sa povie pred národom v telke je pravda. Takže najprv povieš , že tohoto roku bude zlá úroda a kravy pokapali, a o dva mesiace dostane pár vyvolených finančnú injekciu a že ostatný nedostanú ? no nesplnili podmienky ... ti podmienky často nesplnia ani vyvolený, videl som to viac krát ....

Takže takto to funguje a večšine sa to páči, tak si zvykaj :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa spin90 » 30 Jan 2014, 15:10

Toto je smutne, ze evidentne to slovakom vyhovuje.Ach, no nic :)
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa petersno » 30 Jan 2014, 16:50

nemyslim ze vyhovuje, skor ako ja nevidia schodne riesenie :(
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa xmilos » 25 Mar 2014, 09:16

0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa jaromir » 25 Mar 2014, 09:44

Nemalo to byt v sekcii "haluze, blbosti, kuriozity"?
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa xmilos » 25 Mar 2014, 09:54

To kebych vedel...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Mar 2014, 13:10

Tam by mala patriť celá Amerika s tou jej rozdrapovačnou politikou. Normálnemu človeku s toho zostáva rozum stáť.Ale bohužial je to holá skutočnosť a najviac ma žerie tá bezmocnosť ostatného sveta vzoprieť sa tomu. :|
Miloš,aj ked neviditelné ale K+
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa xmilos » 25 Mar 2014, 13:18

Uznanie si zasluzi hlavne ten redaktor, ktory si take nieco dovolil odvysielat.
Mna osobne mrzi, ze vela mladych u nas uz nesie znaky vplyvu "medialnych masazi".
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa jaromir » 25 Mar 2014, 13:27

Mna tiez mrzi a naplna smutkom, ze rozumni, rozhladeni ludia podliehaju medialnej masazi, alebo ako to nazvat.
0

Marekodzapadu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 00:00
Vek: 12

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa Marekodzapadu » 25 Mar 2014, 13:29

...taketo veci riesit... vzdy je to len mocensky boj. Kazdy hejtuje ameriku, ale pritom vplyvom USA na svet bolo menej priamych obeti konfliktov, ako napr len za prvu alebo druhu svetovu vojnu, kedy sa masakrovalo europske obyvatelstvo na europskom kontinente. Europske narody chceli zatiahnut USA do vojny, nie samo USA chcelo...

Potom Stalinovske represalie mali viacej obeti, ako cela druha svetova vojna (na nete su odhadovane cisla, ak by niekto chcel vrtat).
A bez rusov by europa nevyzila, asi tazko by ste sa vzdali terajsieho pohodlia za cenu ze by kazdy z nas pomohol ukrajincom a to tym, ze od rusov by sme nebrali strategicke suroviny...

Rozdrapacnu politiku ma aj europa, len je to menej okate, alebo viacej? Ukrajina?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Mar 2014, 13:35

Odporúčam si občas popočúvať slobodný vysielač - nezávislé rádio. Tam sa to už xkrát riešilo. Chcel som sem pridať jedno video, ale zawin to zatrhol, lebo bolo príliš pikantné a to máme pred sebou časovanú bombu. Ale nevadí, aj tak by sa nikto nezmobilizoval.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa xmilos » 25 Mar 2014, 13:44

oops
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa AndiCibula » 25 Mar 2014, 13:47

Ja som dodnes nedostal odpoveď, prečo sa všetcia sťahujú do tej zlej Ameriky a nikdo sa nesťahuje do toho dobrého Ruska. :?
0
Performance in nanospace.

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa Dali2 » 25 Mar 2014, 14:05

Zrejme z rovnakeho dovodu, z akeho si v Moskve mozes s rublami akurat tak vytriet prdel, pretoze ich beru uz len v statnych obchodoch, vsetky znackove obchody akceptuju len dolare (na trhu rovnako), resp. platbu kartou (im to pride na ucet v dolaroch). Jediny problem je, ze ruska narodna banka odhaduje, ze cca 70% dolarovych bankoviek su falzifikaty vytlacene an uzemi ruska... :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Mar 2014, 14:07

Andy, nejde o to sťahovanie za dobrým či zlým, všade je tak, ako si kto urobí, ale u Ameriky si treba uvedomiť, že PREČO je tam relatívne lepšie ako v Rusku a myslím, že v tom videu to bolo jasne definované.A aj to DOBRO,či ZLO je velmi relatívne a záleží od uhla pohladu a hlavne životných skúseností .Tiež ma to mrzí, že mladí vidia len tie ,,dobré,, stránky Ameriky,ale si neuvedomujú alebo ani nechcú uvedomiť kto a čo za tým všetkým stojí a ťahá nitky svetovej politiky a aj ich životov.Ale to je na dlhé debaty,nejdem si kaziť svoj zatial pekný dnešný deň. :wink:

Chlapi len tak mimochodom, ked si občas všimnem na spodku že kto je prítomný,tak tam vidím niečo ako Adsense boot, a teraz napr. MSN media... čo sú to za čudní ,,užívatelia,, fora,ktorí sa zjavia hlavne v takýchto témach.?

Asi by som mal ukončiť každý príspevok : Ďakujem tretím stranám, že sledovaním mojej korešpondencie sa starajú o moju bezpečnosť a svetový mier. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Momentálny stav sveta

Príspevok od používateľa petersno » 25 Mar 2014, 14:27

0

Napísať odpoveď