Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Hinsi

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Hinsi » 10 Jún 2014, 22:00

Je to tak ubohé, jak jsou ty dnešní generace dětí hloupé... ale co s tím naděláme.. nic. Naše dvě dobře vychovaná děcka svět nezachrání :mrgreen:

Tady máte taky jedno haluzní video :mrgreen:

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Jún 2014, 22:17

Hinsi: nie hlupe, ale dnesna doba je ina. Ja sa napr. stracam uz v novych pc - uefi som nazivo nevidel, windows8 - som len raz nastavoval a skoro som ho skopal zo stola.
Ale napr. nemam problem nastavit IRQ na isa karte, nastavit bios, viem co ktora vec v PC znamena, nemam problem s pajkovanim, dielenske veci pre seba tiez +- zvladam. ale aby som pocuval elektronkove radio na AM, pocuval kazety, surfoval cez modem na win98, robil zapojenia s MH7400... to nie.
Vyvoj v oblasti techniky ide strasne rychlo dopredu
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Hinsi

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Hinsi » 10 Jún 2014, 22:19

Ano, doba je jiná, děti jsou hloupé, protože až skončí generace těch, co vymyslela "HW a SW pro hloupé", tak svět bude jeden velký průser. Ale to už sme OT, nechci to tu řešit, koukněte radši na to jazykové video s germánštinou :lol:

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa mato3000 » 10 Jún 2014, 22:31

monitor ukázal, že deti nevedia pracovať s kalkulačkou :rolleyes:

doboha, nie že nevedia počítať, oni už nevedia pracovať ani s strojom, čo to za nich vypočíta , to sme pekne v prdeli .... ja si neviem predstaviť, že by som na ZŠ použil kalkulačku, šak to bolo zakázané !!!!! do pixle kam to školstvo speje, to fakt chrlí len dementov ktorí budú vedieť, že žlté tlačítko sa má stlačiť ráno , modré na obed a večer zelené v prípade , že bude okno z vonkajšej strany mokré , tak fialové ....

kriste, pekne sa napĺňa posolstvo filmu ABSURDISTAN
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Loloone » 10 Jún 2014, 22:34

0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 10 Jún 2014, 22:44

ale tak ušetrí aspoň peniaze :finga:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Jún 2014, 22:46

mato, hinsi: ano, v tomto mate pravdu, dnesne deti absolutne logicky nepremyslaju a pri prvom neuspechu koncia. Mne, ked sa nieco nedarilo, tak uz to ma stvalo a chcel som vediet preco to nejde.
Nebol internet, len knihy a do noci skusanie co sa stane ak urobim toto, alebo tamto, teraz je google a ani ten nevedia pouzit.
Co sa tyka skoly, tak nam na sps buzerovali za to, ze VA charakteristika diody sa ma nakreslit tak, aby bol viditelny +- pomer v priepustnom/zavernom smere, a ma ist v priepustnom smere trocha nad osu x - http://www.amapro.cz/public/ele/dioda4.gif
teraz staci, ze vedia nakreslit nalavo smerom dole, napravo hore a su za geniov triedy.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa xmilos » 11 Jún 2014, 06:40

mato3000 napísal:monitor ukázal, že deti nevedia pracovať s kalkulačkou :rolleyes:

doboha, nie že nevedia počítať, oni už nevedia pracovať ani s strojom, čo to za nich vypočíta , to sme pekne v prdeli .... ja si neviem predstaviť, že by som na ZŠ použil kalkulačku, šak to bolo zakázané !!!!! do pixle kam to školstvo speje, to fakt chrlí len dementov ktorí budú vedieť, že žlté tlačítko sa má stlačiť ráno , modré na obed a večer zelené v prípade , že bude okno z vonkajšej strany mokré , tak fialové ....

kriste, pekne sa napĺňa posolstvo filmu ABSURDISTAN
postreh studenta z USA strednej skoly:
- namiesto ucenia sa nasobilky studovali ( a je vyveseny tusim v zosite ) navod ako sa pocita na kalkulace
- zo skolskeho autobusu
---
"hod do kalkulacky, kolko je 1000/10"
jedno dievca sa ozvalo:
"" to bude okolo 200 "
ked mrkli do kalkulacky
"ty si dobra"

"ved chodim do honnor class"
----

To nas casom caka.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa muziker » 11 Jún 2014, 11:38

Myslím, že ani nie sme od toho ďaleko. Príklad z reálneho života: Pred pár rokmi som mal pred tabuľou jednu dievčinu (na konci 3. ročníka strednej školy s elektro zameraním). Riešila príklad a mala v ňom vydeliť desatinné číslo (napr. 135,685) desiatimi. Ona len bezradne stála a pýtala si kalkulačku, lebo z hlavy to nedokázala vyrátať - a to chcela o rok maturovať. Na moju poznámku že má len posunúť desatinnú čiarku len nechápavo na mňa pozrela. Neskôr som sa pýtal teda kolegyne matikárky čo za tie 3 roky robila na hodinách matiky so študentmi keď nedokážu riešiť takéto triviálne veci, ona však tiež na mňa nechápavo pozerala. To nemožno ani komentovať. Ako to vyzerá dnes sa už ani neodvažujem posudzovať.
Na smiech to nevyzeralo ani vtedy, keď som vzal vnuka z Kanady na hodinu angličtiny aby sa mladí porozprávali. Naši študenti (tiež v 3. ročníku) nedokázali vysúkať ani jednu súvislú vetu a tak sa vnuk síce svojou smiešnou slovenčinou ale predsa sa s nimi bavil - po slovensky.
Z toho vyplýva, že naše školstvo ide v poslednej dobe fakt dole vodou.
0
muziker

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Jún 2014, 12:05

muziker: my sme kalkulacky v 90% pripadov nepouzivali, na elektro predmetoch sme vacsinu nechavali vysledky v zlomku. ale obavam sa, ze poniektori ani nevedia co znamena zlomok.
Priatelka teraz koncila bc externe, zameranie marketing a reklama - uroven skoly katastrofa, jej spoluziacky sa aj v tretom rocniku VS spravali ako na ZS - same vyhovorky, prednasajuci nam nepovedal toto a tamto, a odkial to mali vediet... totalne nesamostatne.
Na prvej hodine AJ to bolo podobne, ked si sa aj v zivote neucil, tak aspon zakladne vety, ako sa volas, co mas rad, co robis ... nejako vyslabikujes. ale jej spoluziacky nic, len ticho sedeli, ked sa ich na nieco anglicky pytali.

ja som sa AJ nikdy nejako neucil, vacsinu som pochytil z manualov a filmov/serialov a nemam problem napisat email anglicky, pripadne sa dohovorit so zakladnymi vetami.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa daqq » 11 Jún 2014, 12:45

Dalsi uspech multikulti spolocnosti:

http://www.sme.sk/c/7233497/islamski-ra ... ml?ref=trz
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Felix
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 568
Dátum registrácie: 09 Sep 2013, 13:36
Bydlisko: Košeca
Vek: 25

Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Felix » 11 Jún 2014, 12:56

Ja z anglickej teorie skoro nic neviem, a aj tak sa porozpravam s amikom, ktory mi rozumie :)... Dnes sme mali na ZS pustenu prezentaciu o bezpecnosti s el. Spotrebicmi. Mame nechavat krytky v zastrckach, lebo je to bezpecne, a zabranujr to unikom elektrockej energie, setri :D :D ...

Prezentacia bola original zo sse, tu je link: http://www.sse.sk/portal/page/portal/st ... y_svet.pdf
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2014, 13:01

kur*a, tomu neverím ...
2. Požiadaj rodičov, aby umiestnili na nepoužívané zásuvky bezpečnostné kryty.
Krytie
zásuviek taktiež zabraňuje úniku elektriny, čím
napomáha úsporu energie.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Jún 2014, 13:28

Im asi niečo uniklo z hlavy už velmy velmy dávno.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa daqq » 11 Jún 2014, 13:38

Tak viete, iny kraj iny mrav. Na strednom Slovensku maju asi inu elektrinu alebo co.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa jaromir » 11 Jún 2014, 13:42

V krajine, kde sa voda sypala a piesok lial... a sa elektrina len tak naverimboha liala zo zasuviek.
Ideme vratit diplom hromadne?
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 11 Jún 2014, 13:49

to felix: z angličtinou som na tom podobne, čas od času netrafím správni čas atď. ale normálny anglicky hovoriaci človek tomu rozumie...
a na tú prezentáciu mám tiež dobré spomienky... nám ju púšťali tak pár mesiacov do zadu... polku hodiny som sa hádal z učiťeľom, že aké 3.14čoviny tam sú, a on že nie, že to musí byť všetko správne, a že čo ja môžem vedieť :rolleyes:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Jún 2014, 14:07

tiez moznost :)
Prílohy
vychod.jpg
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa MT » 11 Jún 2014, 15:02

Harchom23 napísal:to felix: z angličtinou som na tom podobne, čas od času netrafím správni čas atď. ale normálny anglicky hovoriaci človek tomu rozumie...
a na tú prezentáciu mám tiež dobré spomienky... nám ju púšťali tak pár mesiacov do zadu... polku hodiny som sa hádal z učiťeľom, že aké 3.14čoviny tam sú, a on že nie, že to musí byť všetko správne, a že čo ja môžem vedieť :rolleyes:
OT: Ked nevies poriadne svoj rodny jazyk, naco sa namahas ucit sa iny?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Haluze, blbosti, kuriozity IV.

Príspevok od používateľa mato3000 » 11 Jún 2014, 15:58

:D už je stiahnutý ten dokument , ale pre ľudí čo sa chcú poučiť o bezpečnosi a šetrení el. energie, tu dávam " 10 pravidiel bezpečného zaobchádzania s elektrinou " , nejaký dobrák prebral tie ich múdrosti a ani si to neprečítal. Bod č. 2 :wink:

http://www.sse.sk/portal/page/portal/st ... avidla.pdf
0

Zamknuté