Že by konečné lacný zdroj?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

MT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 14 Aug 2013, 21:34

Re: Že by konečné lacný zdroj?

Príspevok od používateľa MT » 19 Jún 2014, 00:22

mato3000 napísal:v roztavenených oxidoch :wink: s C elektródoam, ktoré sa spalujú .... mrrrrrrrte , mrrrrrrrrte a mrete energie a ešte to na 2hú a k tomu koooopa , koooooooooopa a tomy CO2 na 6tu :D

super, už sa teším .... ale aj tak sa to nerealizuje, lebo ropná lobby s Obamom to stopia
Nie nadarmo sa z pohladu prenosu a rozvodu el. energie nazyva hlinikaren skratovnou
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Že by konečné lacný zdroj?

Príspevok od používateľa mato3000 » 19 Jún 2014, 00:47

inak toto mi pripomína jeden dokument, čo dávali niekde na Discovery, či podobnom kanále. Chlapík chce zachrániť planétu ukladaním CO2 v kovových nádobách na dne alebo ho zachytávať vodnou práčkou s NaOH. Skoro ma slahlo, keď som to videl. Akosi pozabudli na to že to NaOH neni voľné v prírode, ale vyrába sa z Na2CO3 , uvoľnením práve toho CO2 do vzduchu a dodaním kopy energie. Čiže oni len zachytili to CO2 čo sa uvoľnilo pri výrobe NaOH, neveril som vlastným očiam :axe: .

Robili výskum s stavali špeciálne zariadenia na to pranie .... kriste , šak sprchovacia chladiaca veža, práčka na plyn sa bežne využíva v chem priemysle, ja používam dokonca dva druhy a oni sa tvárili že vynašli dačo prevratné. Skoro som rozbil LCD.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Že by konečné lacný zdroj?

Príspevok od používateľa dxr » 19 Jún 2014, 07:15

mal by si mu nasepkat ze roztapajuci permafrost ho zamestna dalsim lepsim napadom :P
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok