lepenie hliníka

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 13 Jan 2011, 17:08

Má to možno tak 1000C alebo tých 1300C. Načo potom vyhadzujeme tisíce eur za autogény ktoré majú v špičke kužela 3000C. klasický propán bután zo vzduchom toľko nedosiahne.


Zajtra idem do GM a kúpim tú kvapalinu na pájkovanie hliníka...uvidíme ako to pôjde...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 13 Jan 2011, 17:18

ok, daj potom vedieť , som na to zvedavý.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 13 Jan 2011, 21:23

Neviem koľko to má stupňov, na hliník stačí myslím 700, Ale Vravím že dedo už nekupuje zbytočne drahý acetylen, pretože 2cm ocelovú platňu rozpáli aj ak použije propán-bután, povedal že ten autogén s acetilénom má aj 3000 stupňov, a že jemu toľko netreba.

Hm, neviem či nám je ten správny výraz.

Ešte napíšem že ten sáčok radšej neskúšajte, a diskutabilné to nieje pokiaľ vieš ako máš namiešať, viem čo to dokáže na otvorenom priestranstve, videl som počul som cítil som, a väčší objem rozhodí aj miestnosť s nehrubími múrmy. Až ma sere že som to sem napísal.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12413
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Jan 2011, 21:34

ono ja som už teraz cez leto skusa lodpalovať vodik v sačku ale zrobilo to len puk ale balon lietal :)

tie zapaľovače nemaju 1300°a toto čo napsane je somarina.

moj zapalovac čo mam ma napisane že ma 1300° a nerozožeravi ani mincu do červena tak kde je tych 1300?

beton pukal ked som na nho fukal ohen s autogenu :)

ok ok už som ticho nič nepišem.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Jan 2011, 23:16

O zváraní niečo viem,mám aj pár kurzov,ale išlo mi o to ,že mám horák na propán bután a kyslík.Je to originál nástavec do autogenovej univerzálnej rukoväte, kde sa dá vložiť aj rezák,no a práveže nechcem zháňať,resp,prenajímať si velkú alebo polovičnú bombu z Linde alebo pod. firmy,ale keby som mal origoš zdravotnícku kyslíkovú,tak by sa dala preplniť z velkej,aj ked je to zakázané.Ked potrebuôjem niečo raz do roka zvarit,nahriať,alebo odpáliť,nebudem si prenajímať flaše .
Fúkať vzduch s kompresorom som tiež skúšal,ale je to hlúposť,nato treba upravovať horák ajtak to neurobí takú ostrú špičku plameňa ako acetylén.
Tie CO2 kové sa tiež dajú zohnať,ale to nepotrebujem,nemám MIG ani TiG zváračku./Na vajnorskú sa chodili vymieňať a repasovať hasiace prístroje s celého slovenska,raz som tam bol/.

Na každom type fliaš je iný ventil aby neboli zamenitelné.

Vo flašiach na acetylén je pemza a acetón do ktorých sa naviaže acetylén a ten sa postupne uvolňuje.

Každý plyn ale aj prachový horlavý materiál,má stanovenú dolnú a hornú medzu výbušnosti.
To znamená ,že pod túto medzu sa nezapáli ale nad touto medzou len horí ale v danom rozmedzí medzi nimi je koncentrácia zmesi so vzduchom VÝBUŠNÁ
Napríklad zemný plyn má dolnú medzu cca5% a hornú 20% objemu v priestore pri ktorej je výbušný.
Čudovali by ste sa ako dokáže vybuchnúť uholný prach alebo aj obyčajná múka,či papierový alebo bavlnený prach pri kritickom pomere so vzduchom.To stačí kávová lyžička rozvýrená v 1m3. a rozoberie to stenu ako z lega.
Čistý kyslík z autogenu nesmie prísť do styku s mastnotou,či olejom lebo je traskavý.Preto sa spoje nesmú mazať tukmi ani tesnenia.

Dnes som skúsil tým kartušovým horákom zvárať hliník.
Odblankoval som kus drotu Al s kábla, nahrial ho naomočil do boraxu a skusil som na hliníkovom vinklíku čo to spraví.
Nahraiť to nahrialo,aj roztavilo,ale zvar sa nezlieval pekne doseba,ale robilo to len pórovité zlepence, čo sa stihli zliať dokopy, kým sa tam nedostal kyslík kde nemal.Pravdupovediac ani som viac nečakal od toho,pretože načo by potom vymýšlali zváranie hliníka pod argonovou clonou? Jednoducho hliník se odstehoval do Humpolce,
Preto ma zaujímalo čím to zvárali v tom videu.

Vďaka client 33,za radu,musí to byť špeciálny zvárací drôt.

Zatial som videl v predajni a kúpil zo dve ,len hliníkové obalované elektrody na oblúk ,ale ešte som ich neskúšal,lebo mi nebolo treba.

Tie turbozapalovače sú dobrá vec, používam ich na zmršťovačky ,prípadne ked potrebujem prihriať mataeriál hrubší pri letovaní alebo na vyberanie súčiastok z obojstranných DPS.Trochu drastické ale niekedy niet inej pomoci. A ešte na zapalovanie sviečok na cintoríne na dušičky. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa rudko » 07 Dec 2014, 11:40

ahojte pani
nechcem zakladat novu temu tak to hodim sem
Moj sikovny synovec mi strhol zavit na stative a potreboval by som to nejako dat dokopy. Jedna sa o zavit na ktorom je hlava stativu pripevnena k trojnozke. Je to zavit s jemnym stupanim a v podstate nie je potrebne aby to bolo rozoberatelne tak ma napadlo to zalepit. Strhnuty je vnutorny zavit v trubke. Ide o to ze nemam velmi skusenosti s lepenim hlinika a tak by som sa chcel spytat na nazor ako na to. Spajkovanie nie je mozne nakolko su hlinikove diely zalisovane v plaste. Problem trochu je ze na lepene plochy nie je mozne vyvynut tlak a nebudu dokonale priliehat nakolko je zavit znacne odstraneny :-). Cize bude asi potrebne nieco ako tekuty kov co aj vyplni nejake tie medzierky. Spoj musi byt tiez pomerne dost mechanicky odolny, hlavne na skrut aby sa mi pri toceni hlavy ten spoj neurval a fotak mi nezletel a nerozbil sa. Vyzera to nejak takto:
Obrázok
Obrázok
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa mirosne » 07 Dec 2014, 12:03

Nepomohlo by natočiť na závit konope?Ak sa Ti to nepozdáva,použi toto dvojzložkové.
Prílohy
loctite-tekuty-kov-3450-ab-25ml.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa rudko » 07 Dec 2014, 12:11

nad namotanim niecoho do zavitu som rozmyslal, ale aj ked to z fotky tak nevyzera ten vnutorny zavit je uz fakt po smrti a ten druhy diel ide nasunut dnu uplne bez tocenia cize toto asi nie je cesta. ten epoxid ale vyzera dobre. mas s nim skusenosti? drzi to dobre?
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa mirosne » 07 Dec 2014, 12:16

Drží dobre,už som ho viackrát testoval.Musíš ho poriadne zmiešať,aby obidve zložky poriadne splynuli.Keď to odflákneš,nevytvrdne to.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Dec 2014, 12:28

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa enigma » 07 Dec 2014, 12:31

bud ten tekutý metál ( s ktorým mám iba pozitívne skúsenosti - lepil som nim popraskaný blok motora ) alebo , ešte modrý Wurth , na zaistenie závitových spojov .... alebo , skúsil by som textilnu izo pásku , namotať a zaskrutkovať .....
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa Vendeta » 07 Dec 2014, 13:15

žiadne dvojzložkove lepidla...Kúp si Loctite 638 mám s nim velmi dobre susenosti.Lepíme s ním ložiská keď už nedržia poriadne v uložení.Ale rátaj s tým že to už nerozoberieš...
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa jmalik93 » 07 Dec 2014, 13:25

Skús tam namotať teflónovú pásku
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Dec 2014, 13:39

jmalik93 napísal:Skús tam namotať teflónovú pásku
rudko napísal:nad namotanim niecoho do zavitu som rozmyslal, ale aj ked to z fotky tak nevyzera ten vnutorny zavit je uz fakt po smrti a ten druhy diel ide nasunut dnu uplne bez tocenia cize toto asi nie je cesta. ten epoxid ale vyzera dobre. mas s nim skusenosti? drzi to dobre?
Asi nečítaš, však? :)
Rudko, dá sa ten kovový diel vybrať? Že by sa vysústružil nový.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa rudko » 07 Dec 2014, 14:05

ta cast s vnutornym zavitom sa vybrat da, (asi, neskusal som :-), musel by som zozobrat celu trojnozku) ale myslim ze tade cesta nevedie. je to asi 50 cisel dlha hlinikova trubka. v hornej casti je, resp bol ten zavit. ale po celej dlzke je kolme linearne ozubenie ako je vidiet ten kusok na fotke. a to by sa blbo robilo. to si myslim ze za to nestoji. ten stativ sice nebol lacny, ale myslim ze za vyrobu toho kusu by som zaplatil asi dost. rozmyslal som aj nad tym ze kusok zrezat a znova vytocit zavit, ale on je tam ako keby "pridany", proste jeho zavity vystupuju dnu do trubky, nie su vyrezane do nej. asi to predsa len skusim zlepit niecim z toho co tu poadlo v navrhoch a pre istotu po ked tak vrtnem 2,5 vrtakom a zaistim zavlackou
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

pettter
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 01 Mar 2012, 11:09

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa pettter » 07 Dec 2014, 15:34

Vonkajší závit pretiahni naolejovanou handrou tak, aby bol mastný, nie mokrý od oleja. Vnúroný závit riadne odmasti a vyplň ho dákou epoxidovou živicou, je ich celá kopa na opravu (vyplnenie) kovov a na tom statíve o silu spoja asi moc nejde... Po vyplnení vn. závitu živicou zaskrutkuj mastný vonkajší kus do toho závitu a nechaj to vytuhnúť. Potom to vyšroubuješ, lebo na mastné to neprilnie a si vysmiaty...

Inšpirácia: http://urobsisam.topky.sk/stavba-domu/s ... y-a-plasty
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa enigma » 07 Dec 2014, 16:43

Vendeta napísal:žiadne dvojzložkove lepidla...Kúp si Loctite 638 mám s nim velmi dobre susenosti.Lepíme s ním ložiská keď už nedržia poriadne v uložení.Ale rátaj s tým že to už nerozoberieš...
vysvetlíš , prosím ťa , prečo žiadne dvojzložkové lepidlá ? ja som tým dvojzložkovým tekutým metálom polepil blok motora na traktore ( zamrzla voda a roztrhalo to blok ) a traktor dodnes ... cca 7 rokov od opravy ide akoby sa nič nestalo ....
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Dec 2014, 17:47

pettter napísal: a na tom statíve o silu spoja asi moc nejde...[/url]
Tak to sa šeredne mýliš. napr. zrkadlovky s tele sú hodne ťažké.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa rudko » 07 Dec 2014, 20:00

no ved toto. urcite nechem aby mi fotak za liter len tak slahlo o zem.
asi to zlepim tym dvojzlozkovym co navrhol mirosne a poistim to este zavlackou skrz. paci sa mi aj ten Loctite 638 co navrhol vendeta, ale v technickom liste pisu ze max medzera moze byt 0.25mm. a bojim sa ze tam je asi viac.
potom to otestujem a ked to bude drzat tak bude ok. ak nie tak ho radsej smarim do kosa a kupim druhy. aj ked tomu by som sa rad vyhol
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: lepenie hliníka

Príspevok od používateľa rudko » 23 Dec 2014, 16:23

ola pani
takze stativ som zlepil tym dvojzlozkovym epoxidom co odporucil mirosne. drzi to jak maria. lepil som to vcera a dnes som robil zatazkavacie testy. skoro som ten stativ zlomil na inom mieste :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok