auto

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 01 Feb 2009, 10:25

logan105 napísal:My sme mali 23 rokov Škodu 105 a nikdy za celý čas žiadna závada, nikdy nás nenechala v štichu až jedného dňa sa to stalo odpadol nám kus dorazu s prednej naprave na kruháči v Handlovej šupa ako svina aj celé auto nadhodilo ked sme ten kus prešli, ale došli sme stastne az domov, o 3 mesiace na to sme si kupil Renault Megane 1,4dCi to je čitá mulica to auto by sa najradšej pokazilo každý deň.
Ale už sme ho porychtovali (investícia 15000 ale platila to ta firma co nam ho predala)
1,4 dCi? take sa aj vyraballi? nie skor 1,5 dci? oneee hovorim, ze po roku 2001 su silno kazove.. Inac ja by som si za dakych 100 000 kupil asi megane kupecko - ale v dobrom stave asi daky dovoz...Za tie prachy skvela kupa - ked sa podari.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 01 Feb 2009, 10:47

Treba si proste vystihnúť dobrú ponuku...
Aj keď je auto staršie a má dosť najazdené ale keď sa oň majiteľ dobre staral celý čas a nerobil s ným pic*viny tak može kľudne slúžiť ďalších pár rokou...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 01 Feb 2009, 11:14

Ak dovoz tak určite nie Francúzske,Talianske alebo podobne...ak dovoz jednoznačne Nemecké..a to jedine Volkswagen alebo BMW. Nikto v európe sa o svoje autá nestará lepšie ako Nemci.Majú najkvalitnejšie cesty a čo je najdôležitejšie, používajú iba autorizované a značkové servisy. Píšeš že chceš auto do 2500 Eur a najlepšie nejaké kombi. Určite nie diesel,a dupľom nie hladký diesel. Nafťáky sú náročné na údržbu takže pochybujem že dostaneš auto po motorickej stránke v dobrom stave. A ani by som ti neradil kupovať nejaký 2,5 L...zbytočne.Si mladý tak by som do toho moc peňazí nevrážal.Nájdeš si robotu a kúpiš si lepšie. Ja by som mladým sopliakom ( ako aj ja) odporučil kúpiť niečo šikovné,nenáročné na údržbu a niečo také čo má dobré ohlasy. Ja plánujem keď ešte niečo našetrím kúpiť Fiat Bravo alebo VW Polo radu 3..ročník okolo 00...šikovné a hlavne kvalitné.Je na tebe ako sa rozhodneš len si daj pozor aby si neľutoval ako môj kamarát ktorý kúpil Alfa Romeo 156..vyzeralo dobre..kúpil ho za 45 000,- SK..ale nakoniec do neho vrazil ešte 10 000,- a stále mu tam niečo nejde...a určite nie FELICIU..na to sa nedaj nahovoriť....kopa hrdze a je to črep :twisted:
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 01 Feb 2009, 11:22

palino258 napísal::?:
1. ako sa vravi "podla seba sudim druhich" (vyzeram o 100% lepsie nez ty)
2.nic v zlom, ale tieto tvoje reakcie o svedcia o tom ze mentalitou nie si prave njavyspelejsi aj ked mas skoro 20 rokov,
ak ti mozem odporucit tak skus navstivit dakeho odbornika ktory by ti pomohol riesit tvoj problem
3. a sme v case ked si kazdy moze povedat co chce, keby bol este tuhy socializmus a brutalna cenzura tak si svoje nazory neham od klavesnice daleko.. ale kedze socik neni tak si mozem hovorit co CHCEM, a nikto mi za to nebude picovat pretoze je to moj OSOBNY nazor a ten mi nikto nemoze zobrat[/quote]
..hlavne ze ty si najyspelejsi ked mas v profile BA :D ja podla seba nesudim druhych ale nemam rad ked nekdo domna p**** bezdovodne a neneham si nasrat a od takychto ludi jaq si ty co su silny na internete uz vobec eee ...skap[/quote] Ako inak...čistý Trnavák...on ti len povedal aby si písal ako sa má...nie "q" namiesto "k". Každý sa oháňa proti maďarom a ty ani nevieš písať ako slovák..a nebol by to správny trnavák aby hneď nezačal nadávať a podobne...potom to tak v tom vašom malom ríme aj vyzerá...Zrušte SPARTAK !
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 01 Feb 2009, 11:29

Ja stále nechápem čo proti tým feldám máte...
Ja tiež nemám rád škodu značku a nikdy by som si nové auto škodovku nekúpil ale felda je na začiatok super...
Mal som možnosť jazdiť na 3 feldách a všetky úplne v poriadku...
Firemná 1.6 kombi, ťahá výborne, plne naložený traja ľudia a na križovatkách také preteky až dym bol za nami...
Bratrancová felda tiež úplná spokojnosť...žiadne rachotanie, tichá jazda...
Proste na začiatok na rok to úplne stačí, vôbec to nieje starý hrdzavý črep.
Nechcem nikomu toto auto vnucovať ja by som si ho tiež nekupoval (tak ale ja mám zase iné nároky na kúpu) ale nech tu niekto nehovorí že sú to črepy keď sa ich ešte pomerne dosť nájde ktoré sú v úplnom poriadku...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 01 Feb 2009, 12:09

Tak dobre,možno tu 1,6-ku...predsa je to originál VW motor...ale 1,3 alebo 1,9 D neprochádza v úvahu...ja by som si možno tiež kúpil feldu na začiatok..ale iba od dobrého zdroja...a prečo myslíš že ide kupovať auto na rok? za 2500 eur na rok auto? to nech ešte šetrí. V jednom martinskom bazáre je Fabia za 3700 eur..ročník 2002...comfort výbava..zelená metalíza..1,4 16V (75PS) dobrý stav..keby som toľko mal hneď beriem
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

joži

Príspevok od používateľa joži » 01 Feb 2009, 13:12

ked tak tocite okolo tych felicii, aj 1,9D je VW motor, a vstrekovacie cerpadla tam odchadzaju o 100tis. km. 1, 3, ci 1,6 nie je v nicom rozdiel, akurat v krutaku, aj to minimalny. Ved tie motory su tie iste od skodoviek o fabie. 1,6 ma tu nevyhoidu, ze nema rozvodovu retaz ale remen, a takisto vodna uma je hnana rozv. remeno. uz som vydel nejednu pumpu rozsypanu, a chlapec sa bal, aby mu nedomiesalo ventily. Ja mam na felte natocenych 125tis, a retaz som nemeni, vlastne nic, ani vodnu pumpu, a v pohode.

Používateľov profilový obrázok
Martinekk
Power user
Power user
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Trenčín city
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinekk » 07 Feb 2009, 20:26

Prečo je podľa teba rozvodový remeň nevýhodou? Chápem, pokiaľ je výrobca dement a navrhne motor tak, že pri roztrhnutí remeňa (popravde by k tomu nemalo dôjsť nikdy) by sa nemali stretnúť piesty a ventily. Realita je iná, že... Rozvoďák je u môjho auta predpísané vymeniť po 80tkm, investícía do 20eur. Výmena trvá maximálne hodinku, aj s umytím rúk. Reťaz je dobrá tak na pohon vyvažovacieho hriadeľa, aj to tak mám. Na tatkovom Subaru sa rozthol rozvoďák, a nič sa nepremiešalo. Holt, v servise nevymenili remeň a on to po asi tak 250tkm vzdal... Ten motor jazdí dodnes.
Na začiatky by som si kúpil bárs aj feldu, je veľlká šanca že to niekam opreš. Aspoň nebude toľko škody. Áno, aj ja som s týždňovým vodičákom mal malý incident, schytala to pneumatika, prerazená o obrubník. Disk aj geometria vpohode. Dosť záleží čo od auta čakáš, či si schopný si spraviť údržbu a drobné opravy sám... A tak ďalej.
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 07 Feb 2009, 20:40

Martine, naa ty si sa tunak kde vzau? :wink:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 07 Feb 2009, 21:06

co by ste povedali na ford mondeo combi rv 2004, manual, 1.6tdi 120tis sk, 8000€ ?
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
DODO252
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 03 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Topoľčany
Vek: 30

Príspevok od používateľa DODO252 » 07 Feb 2009, 21:10

iwo1222 napísal:co by ste povedali na ford mondeo combi rv 2004, manual, 1.6tdi 120tis sk, 8000€ ?
podla mna sa to oplati len bacha na odtocienie tachaca !
0

Používateľov profilový obrázok
Martinekk
Power user
Power user
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Trenčín city
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Martinekk » 07 Feb 2009, 21:31

Janči, no... Prišiel som sem kuknúť, v bazári dakto zháňal reprô, tak som sa registroval a ponúkol, no... Koniec OT...
0

Napísať odpoveď