Projekt "Electico"

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1401
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa Amaterr » 10 Sep 2015, 12:41

pred rokmi som mal mladeho kolegu ´ povecsine sa niekde " zasil ", nafetoval sa toulenom a ked sme ho nasli tak trepal ´ ze si spravi auticko podla toho znameho serialu a do hodiniek blabotal aby pre neho prisiel ´ :) :) , podobnost ciste nahodna ´ ? ako keby som bol na nejakom polskom fore a nik mu nechce a nevie rozumiet ´
p . Oravec , prezident zdruzenie podnikatelov spominali , ze nasim studentom chyba tvorivost ´ ako velmi sa mylil :)
0

majkx
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Okt 2012, 15:39
Bydlisko: Veľký Šariš
Vek: 27

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa majkx » 10 Sep 2015, 22:09

Chalani nepáči sa mi iba jedna vec....to ako nas hned odpisujete...to ze namiesto podpory nas tu sudite podla poctu prispevkov...tato stavba nas ma aj nieco naucit, dst nám nejaku skusenost...ja nejdem vtvarat seriovku nových modelov tesla...skusenosti ktore nam chybaju predsa musíme nejako ziskat...a toto je skvela prilezitost na to...

To ze neviem kolko miesta budem mat na trandy...samozrejme ze to mam odmerane, nechavam si tam rezervu nejakych 10cm, keby nam nahodou nieco do priestoru motora pribudlo...najskor musime motor osadit, potom dolsdit detaoly nebude problem...

K tomu "nosicovi sendvicov"... Je vidiet aspon ake zaciatky ste mali vy...neviem, vy si myslite ze ty ľudia su uplne vygumovany? Ze su nic, lebo tu nemaju ucet a 3600 prispevkov? Maju za sebou kopu praktickych aj teoretických skusenosti, tak ich tu prosim nedehonestujte...Dakujem


Nie vsetko co mame spravene/naprojektovane tu hned publikujem... Popravde sme uz omnoho vpred nez sme boli na začiatku...mame k dispozicii igbt tranzistory za celkom lscny peniaz ktore dokazu dokonale pokryt vykonove poziadavky motora...zvazujeme ich aplikaciu, este musim zvazit co bude lepsie v pomere vykon:cena

Momentalne sa pracuje na analogovom snimaci plynoveho pedalu, s naslednym pwm vystupom (program spraveny, odskusany v laboratornych podmienkach, vyhotovuje sa hardver ktory sa priamo nainstaluje do auta)

Okrem toho sa pripravuje vysustruzenie vyssie spomínaných mechanických casti...


Zatial tolko....

Dakujem za podporu aj kritiku
Odkaz haterom: Vase zmysluplne prispevky nas len motivuju a posuvaju vpred...dufam ze vam dokazem opak toho co pisete, a ze vam dokazem ze aj Dvaja neskuseny studenti a "Nosic sendvicov" nieco dokazu aj ked tu nemaju 3200 prispevkov
0
4.Rocnik SPSE-PO , Elektrotechnika , Priemyselna Automatizacia

Project Electico : http://svetelektro.com/Forum/project-el ... 40861.html

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Sep 2015, 22:20

:potlesk: Tak ja v mene webu svetelektro.com ďakujem za vyčerpávajúcu prednášku a rád by som sa za všetkých zúčastnených užívateľov opýtal, kto z nás Ťa, alebo lepšie povedané Tvoju partiu skladajúcu sa z Teba, kamaráta a svačinářa, súdil podľa počtu príspevkov?

Ja som sa to nikde totiž nedočítal a nechcel by som, aby sa tu niekomu krivdilo. Predsa len medzi zúčastnenými sú aj ľudia na úrovni a viem zaručiť, že ich hodnotenie tohoto projektu nebolo na základe počtu príspevkov, ale na základe informácií, ktoré si im tu poskytol...

To sa zas nepáči mne.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa alidedko » 10 Sep 2015, 22:26

Ja sa napriklad tesim na finalny vysledok. Chcem video.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa zawin » 11 Sep 2015, 08:40

majkx, pises ze stavba tohto zariadenia vas ma nieco naucit a chcete ziskat pri nej nove skusenosti. Ale zatial z tvojich prispevkov nemam absolutne pocit ze tomu tak je. Je tu viaceri prispevkov kde sa vam snazili skusenejsi poradit, ale tvarite sa ako keby sa vy tomu najviac rozumiete.
Bol by som rad keby ste zacali nejakym konceptom riesenia, nacrtkom blokovej schemy ako to bude pracovat. Napriklad ako chcete vyriesit riadenie otacok resp. krutiaceho momentu, ako budete budit tranzistory, ako budete riesit odvod tepla, napajanie ....
Zatial to co ste tu prezentovali je tak 1% celkovej prace.
Kazdopadne drzim vam palce.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4485
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa nalimko33 » 11 Sep 2015, 10:50

zawin: prečo je tento pokec vlastne v sekcii Môj výrobok?
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Project Electico

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2015, 11:47

Pýtaš sa ho, akoby to bola zawinova téma.
Každopádne vďaka za pripomienku, tuto to nemá čo robiť, táto sekcia slúži na dokončené diela.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Projekt "Electico"

Príspevok od používateľa mirosne » 11 Sep 2015, 20:55

Téma presunutá tam,kde patrí,keď to bude vyzerať ako prezentácia projektu,téma bude preradená naspäť.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Projekt "Electico"

Príspevok od používateľa Duro » 16 Aug 2016, 20:51

Nedavno slo predomnou Tico a ked som videl ako je male a ze ma kolesa uzke skoro ako bicykel, tak som si spomenul na toto usmevne vlakno a tak ma zaujima ci ste to nakoniec zrealizovali. Ked to Tico bolo predomnou mal som pocit ze by to utiahla lepsia aku vrtacka ;)
0
Merať znamená vedieť.

fagi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 18:09

Re: Projekt "Electico"

Príspevok od používateľa fagi » 17 Aug 2016, 18:25

vidíš po výsledkoch ani muk asi sa Elon Musk o komkurenciu báť nemusí :D
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Projekt "Electico"

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Aug 2016, 18:46

Pravdepodobne sa prave strieka a cakaju kym uschne farba. :-) . Potom to este prelestia a daju to sem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď