Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 26 Sep 2015, 22:42

Najhoršie sú na tom konektory cinch na kábel od Slona. Celé z mäkkého PVC a ešte aj blbo zanitované stredy z tenkého pliešku. Na tie sa stačí len blbo pozrieť a už sa rozpadávajú... :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dxr » 26 Sep 2015, 22:52

Hellios: a co take tie stare hnusne PL-ka co sa tu volakedy povalovali kazdom supliku ?
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 27 Sep 2015, 01:40

Platilo to aj pre ne. Bakeliťáky boli ok, ale len dovnútra, tefloňáky tiež, ale tie lacné boli humus.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 10:18

Ani nie dneska ale odkedy sa to prevalilo. Ja neviem dokedy by takto svinky volkswagen podvadzal a otravoval tuto planetu. Normalne mam chut ho zazalovat za vedome poskodzovanie zdravia ludi a nasich deti. Esteze v rodine nemame tohto hnusneho nemca. Je to mozne , ze nechal planetu otravovat 11milionmy hnusnych dieselovych motorov, najhorsi spalovak na emisie.

Sam som sa cudoval a aj nespocetne vela ludi po svete ako moze tak dymiet motor od volkswagnu co ma euro5 na ceste ked pred nim ide rovnako napriklad francuz HDI s 10rokov starsim motorom s euro 4 a ten nezadymi ani keby chcel. Ano zadymi ale ked ma poruchu a je v zlom stave ale vw to ma od vyroby ako, ze normalne.

Nenarazam na Vas co ste si vw kupili ste v tom nevynne ale od vyrobcu ako je VW je to neskutocne svinstvo takto vedome toto robit. To nieje konstrukcna chyba alebo nedokonalost to je vec ktora bola vytvorena naschval.

Fuj.
0
nie som tu

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Sep 2015, 10:31

Teraz otázka: myslíš, že je to jediný diesel s takýmto podvodom?

Podľa mňa ich je oveľa viac. Preto jazdím na benzínovej atmosfére vytvorenej francúzmi a som spokojný.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 10:59

No myslim, že ano.
Ak niektore motory inych vyrobcov nesplnaju euro5 a terajsie euro6 ci 6.1/vid. na internete clanky o testoch / je to len konstrukcnou nedokonalostou a odchylkami ale nie vedomim riadenim.

To co spravil koncern VW je strasne a samotny Bosch ho na to pred 7rokmi upozornil.

Ja poznam francuzske peugeot diesle a viem, ze su v poriadku. Zaviedli po mercedese masovo ako prvy FAP casticovy filter ktory je od Euro 5 povinny vsade. Teraz maju najpokrovejsiu techniku na znizovanie NOx. Ked prisiel BMW so svojim motorom do Peugeotu nastala katastrofa a nechapem ako takyto vyrobca ako je BMW moze nieco tak hrozne nekvalitne skonstruovat. Mozete na zabozrutov nadavat kolko chcete ja sa s tym stretavam a nedam na neho dopustit.

Cudujme sa ked na francuzovi spravite vo FAP dieru alebo ho vyberiete tak sw riadenia motora to spozna po par km ci par krat vytocenim na vyssie otacky, ze FAP je nepritomny. Alebo upchate EGR. U toho svinskeho VW ho vyberiete a nic sa nedeje a jazdite dalej. Hajzli.

Tak ako pises ten benzinak je cistotnejsí niekolkonásobne.
0
nie som tu

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa TomasNM » 28 Sep 2015, 11:05

elmoto napísal:Ani nie dneska ale odkedy sa to prevalilo. Ja neviem dokedy by takto svinky volkswagen podvadzal a otravoval tuto planetu. Normalne mam chut ho zazalovat za vedome poskodzovanie zdravia ludi a nasich deti. Esteze v rodine nemame tohto hnusneho nemca. Je to mozne , ze nechal planetu otravovat 11milionmy hnusnych dieselovych motorov, najhorsi spalovak na emisie.

Sam som sa cudoval a aj nespocetne vela ludi po svete ako moze tak dymiet motor od volkswagnu co ma euro5 na ceste ked pred nim ide rovnako napriklad francuz HDI s 10rokov starsim motorom s euro 4 a ten nezadymi ani keby chcel. Ano zadymi ale ked ma poruchu a je v zlom stave ale vw to ma od vyroby ako, ze normalne.

Nenarazam na Vas co ste si vw kupili ste v tom nevynne ale od vyrobcu ako je VW je to neskutocne svinstvo takto vedome toto robit. To nieje konstrukcna chyba alebo nedokonalost to je vec ktora bola vytvorena naschval.

Fuj.
Coze sa to prevalilo?
Daj nejake detaily.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Sep 2015, 11:09

Že je benzín čistejší mi nikto nevyvráti. Ale čo je horšie, dementi sa predbiehajú v tom, komu to viac kadí, lebo no smoke, no fun. Magorizmus.

0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa divnyjean » 28 Sep 2015, 11:11

elmoto napísal:Tak ako pises ten benzinak je cistotnejsí niekolkonásobne.
Tak, tak, preto jazdím na 5,7l V8 HEMI
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 11:49

TomasNM to nemyslis vazne!

https://www.google.sk/webhp?sourceid=ch ... on+scandal

https://www.google.sk/webhp?sourceid=ch ... ie+skandal

ide dole hubou. Zaloba za zalobou.

Inak ano diesle nam sposobuju astmu a rakovinu za rakovinou :( aj ja mam diesel 1,4HDI spotreba 3,9-4,6 a smutim za svojou 21rocnou benzinovou 1,6 s 90 erdzajucimi konikmi fnuk.
0
nie som tu

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Sep 2015, 12:55

a co tie autobusy traktory a nakladiaky, ktore si veselo cmudia, myslim, ze tie skodia viac, ako osobne auta, kde je milion filtrov.
Sam mam diesel, ale v zivote som ho nevidel cmudit, aj ked dam plyn na podlahu. Lenze co sa tyka spotreby, tak na dlhe trasy by som sa pri benzine nedoplatil.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 13:23

No take priemerne druzstvo ma cca 10-15 traktorov. Taky priemerny panelak 80aut. Taka priemerna dedina ccc. sto az tisic aut. Takych traktorov denne ale chodi cca 5. Takych aut ale denne na prepocet toho druzstva stovka. To iste plati k tym lesnym traktorom, autobusom...

Ako neviem co si tym chcel povedat. Ze kludne sa moze takto dalej chovat VW a automobilky ved to neskodi ved tu mame traktory. Ale aj tie v dnesnej dobe musia splnat emisne normy.

Ako pises v osobnych autach je milion filtrov ano ale v pripade VW tam boli len ako privesok na klucoch a pomali ti otravuju zdravie. To ale iste plati pre nakladiaky a autobus ktore v dnesnej dobe maju tiez tie filtre a je to funkcne. Ci mas inu skusenost? Ja nie. Tak isto kamiony maju normu euro 6 uz davno aj znizovanie NOx.

Ja teraz nezatracujem diesle ale poukazujem na nutnost ich cinnosti pod kontrolou zariadenia striehnuceho na dodrziavanie produkcie skodlivych emisi ! Co VW vedome rusil aby mohol svetu ukazat ake on ma vykonne, bezporuchove motory.

Vies co teraz nastane ked bude mat clovek na tom motore sfunkcnene dodrziavanie emisneho predpisu? No bude v riti. Nakolko mu stupne o tolko percent poruchovost a naklady na servis o kolko percent tento system v porovnani s konkurenciou nebol funkcny a to bude tak 80%.

Je to na dlhu debatu ale toto sa pre nasu planetu nema robit. A VW je v tomto strasny hajzel. Cez 11milionov motorov nas tu vedome viac otravuje ako by mal byt menej skodlivy.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 28 Sep 2015, 13:41

Cista politika.
Onehdy Toytota - problem s plyn. pedalom sa ukazal ako chyba jazdca.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dan21 » 28 Sep 2015, 13:48

Ako povedal pan Winstin Churchill:
Verim len tym statistikam, ktore si sam sfalsujem !!
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 14:28

no politika nie aj GM malo v amerike problem a dostal pokutu ale tam nebol ziaden zamer, tu je to jasne potvrdene a dokazane zamer vyrobcu. Toto je ten rozdiel a nie konstrukcne chyby na nedokonalosti. Toto nieje nedokonalost ale sofistikovane zariadenie/softver na klamanie.

A s tou Toyotou to mas dajake pomylene. Tam bola aj zvolavacia akcia a oprava v servisoch vymedzovacim plieskom.
0
nie som tu

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dan21 » 28 Sep 2015, 14:32

Najtazsie je vzdy dokazat umysel :-)
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 14:42

VW to priznal, ze to tam dava. Sud nebude trapit dovod umyslu ale umyselne pouzitie je tu dokazane a vyrobcom priznane.
0
nie som tu

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dan21 » 28 Sep 2015, 15:02

No neviem ci im umysel dokazali. Ukazali akurat na nezrovnalosti v tom co namerali a co VW deklaroval. Keby sa neboli priznali tak neviem :-)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Sep 2015, 16:56

pre upresnenie, netyka sa to len VW, ale aj skodovky a tusim este niekto. Ono, co si budeme nahovarat, urcite to bude viac automobiliek, ono papier znesie vela, a dodrzat vsetko v reale je dost problem, pokial auto nema stat dvojnasobok toho, co teraz.
To je pokracovanie zakazu klasickych ziaroviek, vykonnych vysavacov a dalsich veci.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Sep 2015, 20:31

Boze ale ved koncern VW je, volkswagen, skoda, seat, audy, porsche.... sa pozri http://sk.volkswagen.sk/sk/Podnik/konce ... nacky.html

Tie motory mohli byt dodavane aj inym nekoncernovym vyrobcom ako napriklad Preugeot dodava motory do mitsubishi, volvo, mazda,...

Ok dost o tomto spinavstve.
0
nie som tu

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok