Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Sep 2015, 06:00

Nikto nikde nepise podrobnosti - ako?
Kto bol na emisnej s D, vie ako sa robi. Mno a ako dosiahnut lepsie emisie pri max. otackach?
Mozna tak pracou EGR - ten je pokial viem vo vykone zatvoreny.
Takze ak niekto napise ako to v skutocnosti je, mame sa o com bavit.
Ako by podla vas vypadalo vyjadrenie VW, keby slo o beznu prevadzku EGR ( nikto nepozna jeho presne spravanie ) ? - to same ako teraz.
Mozna ste si niektori vsimli, ze akonahle je nieco pravidelne v spravach, chce nam niekto nieco natlacit do hlavy - preto som veeelmi opatrny.

Napis
elmoto napísal:A s tou Toyotou to mas dajake pomylene. Tam bola aj zvolavacia akcia a oprava v servisoch vymedzovacim plieskom.
Najdi k tomu clanok.

Ja som nasiel hovoriaci o chybe vodica.

Princip je jednoduchy - "pocuje cece japonec nak vela tu predavas, treba s tym daco spravit". Tos sa urobi naka aferka, potom zvolavacka.
"Ak chces predavat nadalej, musis spolupracovat"
0

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa divnyjean » 29 Sep 2015, 07:10

Nejaký piatok už žijem v Oregone, tak si dovolím ku tomu niečo napísať:
- zistenie emisného podvodu bolo výsledkom práce univerzity, pri svojej výskumnej činnosti, nie z dôvodu, že EPA pásla po VW
- žalobu na federálnom súde ale podala EPA potom, ako tieto výsledky boli overené (zas tu nie je nikto tak tupý, aby si to niekoľkokrát a nezávisle nedal overiť kvôli budúcim sporom), a navrhla pokutu vo výške 18mld. Takú pokutu ale žiaden súd neschváli, odhaduje sa, že skončia s pokutou niekde okolo 2 - 6 mld.
- donedávna bolo používanie dieslov v osobných autách v mnohých US štátoch zakázané, resp. sa nepoužívali, nakoľko nevedeli splniť emisné normy, ktoré sú mimochodom v globále prísnejšie ako tie európske.
- pri cenách paliva (benzín), ktorý v súčasnosti kolíše okolo 60 eurocent/liter (v prepočte) a cene nafty, ktorá je zaťažená vyššou daňou, len blbec by kúpil naftové auto kvôli pekným očiam. VW to skúsil so svojimi naftovými plechovkami, lebo benzínové motory od nich sú tragédia a US trh nie je zvedavý na ich triturbo polvalce a deklaroval, že majú Cleandiesel a hravo splnia požiadavky emisných noriem. A navyše, aj pri vyššej cene nafty vodiči ušetria pri ich spotrebe peniaze. Preto sa po prevalení kauzy promptne VW priznal ku tomu, že o probléme VEDEL a v tichosti ojebával.
- VW má horšie predaje v USA, ako napríklad koncern Fiat/Chrysler, o predajoch koncernu Toyota, či Hyundai/KIA môže akurát tak snívať, tak svojím ojebom sa snažil dobiehať uvedené automobilky, na čo ale stále nemá dostatočné portfólio produktov. Golf a Passat, či pár Audín to nedokáže zachrániť, najmä nie pri cenách tých vozidiel. Tie kraxne sa kupujú hlavne vo veľkých mestách, kupujú to ženy, študenti, nižšie zarábajúci obchodníci, rozni hipsteri a pošahanci, čo si idealizujú Európu ako raj na zemi, kde je všetko naj.
- VW na niekoľko rokov na US trhu skončil, lebo si to tu nikto nekúpi, minimálne dovtedy, pokiaľ neprídu s novými modelmi a kompletnou znenou predajnej politiky, či dokjonca farbami showroomov, lebo to si ľudia pamätajú.
- ďaleko väčším problémom pre VW bude, ak začne upravovať svoje vozidlá, aby vyhoveli normám. To budú tisícky žalôb súkromných osob, či skupín, a to bude vo výsledku stáť viac, ako dostanú oficiálnu pokutu. Tu je doslova hobby vysúdiť na niekom aj posledné trenky za jeho pochybenie.
- vo všeobecnosti kauza sa vaic nafukuje v európe, ako tu, tu to preválcovali prezidentské voľby, šport a drobné škandály hviezd, či celevríť. Tu za tým nikto politiku nehľadá, keď čítam európske weby, tak každý druhý za tým vidí nejakú ekonomickú vojnu medzi USA a Nemeckom, či dokonca konšpirácie, že to je tlak na Nemecko, aby ešte viac sa nechalo domrdať utečencami. Či sa neprihrieva aj takáto polievka oficiálne neviem, ale moc tomu neverím, lebo dokázateľne ojebávali a dokázateľne sa priznali. A kecy o tom, že prečo sa to vytiahlo teraz vyvrátila EPA, keď potvrdila, že čakala na viacero testov. A verte, že tvrdo teraz testujú aj ostané diesle, čo sa tu na trhu objavili. Pravda je, že ich je málo.
- aj tu som zachytil, že čo američania vykrikujú, že ich autá žerú 20 litrov a určite nemajú ok emisie, ku tomu len toľko, že emisie sú progresívne, tak ako v eu, nikto totiž nečaká, že 6litrový V8 bude mať rovnaké emisie, ako litrový trojvalec. Vo výsledku má ten V8 lepšie hodnoty emisii vztiahnuté na litrový výkon, ako ten litrový motor z kosačky pre niekoľko dôvodov, ktorými sú efektivita, výkon a záťaž. V US platí ale iný predpis, ktorý stanovuje maximálnu spotrebu vozidiel, čo všetci plnia, plní to aj tom môj V8
- prúser z VW škadálom je s NOx a nie s dýmivosťou, ktorá má pramálo spoločné s dusíkatými zlúčeninami, takže nie každý diesel, čo dými, má aj NOx emisie v zadku. Tie dýmovnice sú výsledkom tuposti uživateľov, nie primárne automobiliek, resp. hambou emisných kontrol a metodiky tých kontrol
- žijem v zastrčenej oblasti Oregonu, nedaleko hraníc s Idahom a Washingtonom a žiadne VW som tu nikdy nevidel, zato ako perličku napríklad už niekoľko Fiatov Multipla :D
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dxr » 29 Sep 2015, 08:03

Zrovna Multipla je hnusna ani nie skatula ako kacica vnutri sa sedelo ako tak. VW poznam len SDI a TDI-cka.
SDI je hrooozne lenive a TDI clovek musi davat pozor na to turbo inak ho musi kazdu chvilku opravovat.
Ale ostatne casti aut su OK z pohladu europana su aj horsie znacky napriklad ich dcera Skoda a Peugeot.
Nemyslim si ze je problem VW auto problem je ze podvazdali a prisli im na to. Problem je ze ak to VW neustoji
dotkne sa to slovenskeho HDP lebo sme na nom do velkej miery zavisly.....

Hnevaju ma vodici ktori si nastavuju navigaciu a idu po dialnici 40tkou a Slovenska posta ktora na vymenu
smeny musi zavret na 30minut a pritom maju 6 okienok ako by to neslo urobit plynulo s polovicnym poctom okienok.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Sep 2015, 08:23

dxr: ale ked na dialnici je znacka mpr 40km/h tak proste rychlejsie ist nemozes (neviem, ci este je, ale od jari bola na useku Hybe-LM).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa miroja » 29 Sep 2015, 08:38

Stavaju tam ten odedlovaci betonovy plot..
Ale ani ta 40-tka nezbranila tomu, ze prave v tom useku terz v lete jeden vodic zbehol z rychleho pruhu a zotal tam tusim styroch robotnikov, co tam prave vtedy robili.
Dalsia moznost, ze nesiel 40, alebo telefonoval, alebo si nastavoval GPS, alebo pozeral do nejakych papeirov, alebo... sa skratka precenil.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 29 Sep 2015, 08:38

xmilos no ono ty si nasiel clanok a ja viem, ze to bolo predmetom zvolavaciej akcie nakolko som na tom pracoval aj ja a bola tam uprava pedalu.

Ano bolo par pripadov kde si za to mohol vodic ja osobne viem o takych pripadoch na vozidle inej znacky kde si zakaznik pod nohy drbol 3ks kobercekov a ked zatlacil pedal na podlahu tak sa mu pretlacil cez okraje kobercekov a pri navrate nazad zavadil o koberceky a tie ho zadrali v stlacenej polohe a sialeny zakaznik tu prisiel kriciaci, ze sa mu pedal nevratil a ze videl ako je stlaceny a on s hrozou pozeral ako mu auto zrychluje no debil. Ked som mu to ukazal co sa mu stalo ostal ako obareny a ticho odisiel.

Este raz to, ze ostatne motory inych výrobcov nesplnaju normu Euro6 aj ked deklaruju je vecou slozitej techniky na to aby sa to dalo dosiahnut a tak v prevadzke sa stanu vychylky ktore ale niesu umyselne.

VW ale vedome a s cielom zakomponoval do riadiacich jednotiek vybavenie ktore rusi riadenie motora na splnanie noriem Euro5 a Euro6.
A toto ma stve ako mohol toto zamerne robit a tym to ma dopad na nas. Ja tu neobhajujem inu znacku ja tu poukazujem co zamerne spravil VW. Ak budete mat male deti a denne ich budete vozit do skolky a zo skolky tak vam pride na rozum, ze ich prave otravujeme kedze vyrobca nedodrziava to co nas moze tu na tejto planete zachranit. Kludne si mozeme povedat serme na to sak co nas po nasich detoch, vnukoch, vnuckach ja si mam teraz svoje prachy ja si uzijem o to ostatne nech zdochne. Prepacte za tie hrube slova ale co myslite kam by to ten VW dalej dotiahol? 11milionov viac otravujucich motorov je pre Vas malo? Kludne sa mozu pridat dalsie automobilky?
A neserte tu na ameriku . Mozeme byt vdacny, ze tam sa niekto takyto nasiel co sa do toho pustil. Vid prvy odkaz z google co som sem dal.
Nam tu mozu aj z rite obzierat maso a budeme sa tvarit ved to je dobre to nevadi.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 29 Sep 2015, 10:34

Keď auto v režime odrbu dokáže splniť emisné normy, tak je to vec software. Tak nech súd nariadi VW group spraviť zvolávaciu akciu, nahrať nový software, emisie budú OK a problémy so svojimi zákazníkmi nech si riešia sami. Majiteľ auta, ktorý sa nedostaví na zvolavacku dostane mastnú pokutu od príslušného štátu. Ak dôjde zmenou software k zmene deklarovaných parametrov, nech si VW group zákazníkov kompenzuje. A súd nech im dá nejakú poriadkovú pokutu, pretože tie kompenzácie by boli zrejme väčšie ako teraz pokuta.

Nuž, ja len toľko, ale je to v rukách iných :-)
0

JanoP

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa JanoP » 29 Sep 2015, 11:54

Ten
Dym
Ignoruj

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa elmoto » 29 Sep 2015, 12:39

ano lh takto to bude, bude sa musiet prehrat sw motora ale kedze to spravili so zamerom /zamer bud zvýsenie zivotnosti a tym kvality vyrobku, zvýsenie lepsieho chodu motora v porovnani s konkurenciou ktora splna emisne normy a tak konkurencieschopnost ich vyrobkov..../ tak to bude mat dopad na cinnost a chovanie motora. Tu nastava dalsi problem a to, ze tieto veci sa zacnu kazit alebo zmenia chovanie oproti parametrom ked si zakaznik vyrobok kupoval, sa to zacne riesit ako reklamacia a podvod na koncovom zakaznikovi a s tym dalsie tahanice a toto moze VW dostat uplne na kolena a pod ciernu zem.

Mozno to nebude mat az taky dopad a to ignorovanie plnenia normy nieje tymto zariadenim az take významne. Vsetko je to mozno ale hajzli toto nemali robit voci nam.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Sep 2015, 17:00

Jednoducho asi si treba uvedomiť,že žiadny motor nedokáže spalovať naftu , bez vzniku CO,NOx,alebo iných splodín ,to jednoducho nejde ,a niečo tam musí zostať,takže odrbávať spotrebitelov aj komisie ,či merače sa donekonečna nedá.Jedine tým spôsobom, ako to urobil VW,ale aj monoho iných ,ktorím sa na to zatial asi neprišlo.
Takže buď sú blázni tí čo vymýšlajú emisné normy a netušia, že je to už technicky nemožné vykonať, alebo konštruktéri,ktorí sa im to snažia dokázať.
Ale aj tak za tím vidím už spomínané boje medzi výrobcami, ktorí už siahajú aj po tých najsilneších kalibroch ohovárania, aby sa presadili sami na trhu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 29 Sep 2015, 17:37

To že tam splodiny sú, nikto nepopiera, to že sú tie normy prísne tiež nie. Technicky to zvládnuteľné je, toho dôkazom je to, že aj inkriminované motory to zvládnu, ale s iným nastavením. Nejde o ohováranie, ale o smutný fakt. Bez ohľadu na to, či sa dokáže niečo podobné aj u iných výrobcov motorov.

Tie normy nevymýšľajú úradníci spoza stola. Normy tvoria aj zástupcovia výrobcov, odborní vedeckí pracovníci, a samozrejme aj úradníci (zástupcovia ľudu, kt. ich zvolil ako zodpovedné osoby do verejných funkcií). Nebyť týchto noriem, bohvie kde by sme boli s našim ovzduším.
Je ale taktiež nespochybniteľné, že my, ako zákazníci, máme stále väčšie nároky. Ak by nám dnes stačili autá s výkonom 50kW, tak by tie normy možno nemuseli byť také prísne. Sám by som bol zvedavý, koľko emisií sa vyprodukuje pri vývoji a výrobe zariadení na znižovanie emisií.
Ale ak sa na to pozriem reálne, nie je veľká šanca, že sa s tým niečo spraví. Nemecko si svoj podnik nedá položiť na kolená, zákazníci si svoj komfort neodpustia... a keďže momentálne neexistuje reálna alternatíva k spaľovacím motorom, tak je to zas len o tom, že si podebatujeme na fóre, alebo v krčme, a nič sa nezmení.
Takže ruku na srdce. Ak chceme aspoň zmierniť dôsledky nášho bytia na tejto Zemi, a dopriať našim potomkom život, mali by sme byť na takéto pochybenia citlivejší a nesnažiť sa ich bagatelizovať.

Prepáčte ten pátos na záver, ale považujem za dôležité sa k tomu vyjadriť (nie som žiaden zelený, ale na budúcnosti mi záleží).
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Sep 2015, 18:51

JanoP napísal:Ten
Dym
Ignoruj
Môj nezadymí ani keby si chcel :D

Inak sranda čítanie ....
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 29 Sep 2015, 19:05

Odstran DPF a nestihnes sa kukat :) (toto nieje lakanie na odstranenie, ani nic podobne ale iba drobne vysvetlenie :) )
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 46

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa lh » 29 Sep 2015, 19:12

mato3000 napísal:
JanoP napísal:Ten
Dym
Ignoruj
Môj nezadymí ani keby si chcel :D

Inak sranda čítanie ....
Ty máš TDI? Myslel som že BMW
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Sep 2015, 19:17

Ake mas auto? TDI ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Sep 2015, 20:37

Stale nevieme o aku SW upravu sa jedna.
Prva perlicka v dnesnych spravach.
Emisie na D, t zn. click down a merame. Upravou map - iek sa da dosiahnut, ze na mnozstvo vzduchu sa vstrekne menej paliva.
Oki - ale efekt iba pri plnom kotli
Pri normalnej jazde sa popisovana SW uprava NEPREJAVI!!! T.zn,. mnozstvo spalin je v oboch pripadoch rovnaka. Jedine kedy sa da hovorit o zvysenych spalinach ( pokial hovorime o speci mapke pre emisne ) je plny plyn - ako dlho a casto sa dakto jazdit?
Pokial sa nedopracujeme k pravdivym informaciam - spekulacie a politika.

T - traktor
D - diessel
i - inside
0

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zylo64 » 29 Sep 2015, 21:04

Mňa zaujíma jedna vec. Ak VW odstráni ten sw z riadiacej jednotky a motory pri testoch už nebudú mať skreslené parametre, čo sa stane ak prídem na emisnú kontrolu a motor nesplní emisné normy a ja emisnou kontrolou neprejdem?
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa oravan » 29 Sep 2015, 21:07

asi áno ale budú to musieť zrejme servis odstrániť nejakou úpravou neviem a možno len určitý ročník len upravia
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Sep 2015, 21:13

zylo64 napísal:Mňa zaujíma jedna vec. Ak VW odstráni ten sw z riadiacej jednotky a motory pri testoch už nebudú mať skreslené parametre, čo sa stane ak prídem na emisnú kontrolu a motor nesplní emisné normy a ja emisnou kontrolou neprejdem?
Ako ECU zisti, ze je na emisnych? - Jedine napojenim na komunikacnu linku.
Mno zatial som nebol na STK, kde by to takto robili - takze no stress
0

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 532
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dudoo » 29 Sep 2015, 21:35

Podľa neoverených info išlo o toto:
ECU to nejako vyhodnocuje, že stačí mať zaradený neutrál a už nejako blokuje otáčky/ výkon motora vstrekovanie, tak aby do výfuku išlo len minimum. Inak sa to však má správať pri zaradenej rýchlosti a zosnímaní pohybu kolies oboch náprav, ževraj vtedy už je to úplne iné kafé. Ale neviem čo je na tom pravdy, presnú metodiku tohoto softu nepoznám.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok