Kredit

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pat
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: kusok od Púchova

Kredit

Príspevok od používateľa pat » 30 Dec 2008, 17:34

Zdravim páni
sa mi doniesla do uší takáto blbosť:vraj keď pošlem dve SMS v tvare "GO nukecs" tesne po sebe na tel. č.7604 príde mi na mobil kredit 100Sk...
neplatí na O2 a kreditné paušály
Vraj to aj funguje -som neskúšal bo mam paušal... :D
Je to vôbec technicky možné takto zblbnúť systém operátora?
0
to chce klid...

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 30 Dec 2008, 17:39

Vylúčené - dobre si naletel! :P

Ale zasa teoreticky by sa to určite nejako dalo ale asi by to nepustili von..
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
pat
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: kusok od Púchova

Príspevok od používateľa pat » 30 Dec 2008, 17:50

Som nenaletel bo som to neskúšal ani nemienil skúšať a ani nemám ako :lol:
ale zas na strane druhej... existujú servisné SMS-napr.pošleš niečo na nejaké čislo a príde ti SMS s nejakou informáciou napr.čislo BTS z ktorej máš signál
..nooo moje vedomosti okolo GMS su... ...skoro žiadne :oops:
0
to chce klid...

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 30 Dec 2008, 17:53

Asi si dostal email, ktorym niekto chce nalakat debilov aby napr. podporovali hlasovanie za jeho oblubenu superstar, do politickej diskusie ze niekto netrepe kraviny alebo podobne hlasovanie.
nooo moje vedomosti okolo GMS su... ...skoro žiadne
Vidno, pise sa to GSM ;-)
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
DODO252
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 03 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Topoľčany
Vek: 30

Príspevok od používateľa DODO252 » 30 Dec 2008, 17:59

naa to cilo co si napisal tak akurat len tebe stiahne z kreditu a nie prida!
0

Používateľov profilový obrázok
pat
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: kusok od Púchova

Príspevok od používateľa pat » 30 Dec 2008, 18:10

sa clovek ponahla... :? :oops:
0
to chce klid...

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 31 Dec 2008, 09:01

Tento fenomén oficiálneho dobitia kreditu a skrytého hlasovania (a určite nie za cenu normálnej SMS) je mne známy cca 5 rokov. Je to niečo podobné ako keď na kreditnej SIM karte urobíš toho:

Niekomu zavoláš a hovor ukončíš vypnutím telefónu (vypnutie, vytiahnutie batérie). Ak je MT vypnutý tak nemôže prísť SMS ktorá ti vlastne znížuje kredit. Podobne bol na tom kód ktorý sa zasielal ako hovor ktorý bol ešte lepší v tom že si nemusel vypínať mobil a blokoval SMS automaticky.
0

Používateľov profilový obrázok
Juraj111
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Juraj111 » 08 Feb 2009, 18:53

Ja som tusim na lamkach.net videl na fore nejake 20 ciferne cislo a nakoniec zadas ktore chces volat a volas zadarmo ale tiez som radsej neskusal
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 09 Feb 2009, 06:56

Napríklad toto?

*35*0000*16# odoslať ako hovor a potom voláš zadara. Iba na kartách easy a paušáloch fix.
0

Používateľov profilový obrázok
Juraj111
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Juraj111 » 09 Feb 2009, 07:28

datam napísal:Napríklad toto?

*35*0000*16# odoslať ako hovor a potom voláš zadara. Iba na kartách easy a paušáloch fix.
Uz si to skusal
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 09 Feb 2009, 08:59

:)
0

Používateľov profilový obrázok
pepo.bn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03 Apr 2008, 00:00

Príspevok od používateľa pepo.bn » 21 Feb 2009, 04:09

datam napísal:Napríklad toto?

*35*0000*16# odoslať ako hovor a potom voláš zadara. Iba na kartách easy a paušáloch fix.
Nechce sa mi veriť , že by aj tu na fore u niektorých platilo ,,Največia radosť je škodoradosť". Budem rád ak sa mýlim . Odoslanim kodu *35*0000*16# sa vám na tel.čísle z ktorého to odosielate do siete GSM u vášho operátora zablokujú prichadzajúce SMS-ky (nebude k vám SMS-ka doručená) . Kod na spetné odblokovanie je #35*0000*16# . Nie všetky odoslané kody (POZOR pri zadávaní na zmenu jednéj ,,pozície" aj v tomto kode) do siete GSM sú bez dôsledkou , tj. návrat do pôvodného stavu si v niektorých prípadoch operátor spoplatňuje , čo je mimochodom ten lepší prípad . Takže , nedajte sa nachytať ,,tiež podnikatelom", ktorý budú tvrdiť , že vám vedia ,,upraviť" váš mobil na volanie ,,zadarmo" čoho dôkazom z ich strany by mal byť nedoručený SMS výpis o zmene vášho kreditu . Vzhladom na ,,všeobecnú utajenosť" týchto kodou sa už dlhšiu dobu medzi operátormi pracuje na ich sporadických zmenách podla istého neverejného klúča , takže tie ktore platili včera , nemusí platiť aj dnes . Pepo
0

Cool3nK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: skalica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Cool3nK » 21 Feb 2009, 07:40

nikdy !!! riadna blbost!!!
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 21 Feb 2009, 08:52

pepo.bn napísal:
datam napísal:Napríklad toto?

*35*0000*16# odoslať ako hovor a potom voláš zadara. Iba na kartách easy a paušáloch fix.
Nechce sa mi veriť , že by aj tu na fore u niektorých platilo ,,Največia radosť je škodoradosť". Budem rád ak sa mýlim . Pepo
...DataM to napísal ako krásne ironický príklad dôverčivosti poniektorých ;)

inak je to blbosť

Používateľov profilový obrázok
andrewwwww
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kredit

Príspevok od používateľa andrewwwww » 21 Feb 2009, 10:03

pat napísal:Zdravim páni
sa mi doniesla do uší takáto blbosť:vraj keď pošlem dve SMS v tvare "GO nukecs" tesne po sebe na tel. č.7604 príde mi na mobil kredit 100Sk...
neplatí na O2 a kreditné paušály
Vraj to aj funguje -som neskúšal bo mam paušal... :D
Je to vôbec technicky možné takto zblbnúť systém operátora?
je to kravina! a poriadny podvod. A je toho plny pokec.sk .....uz mi stim setci lezu nanervy... :evil: :evil:
0

Používateľov profilový obrázok
logan105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa logan105 » 21 Feb 2009, 11:27

poznam jedno co fungovalo ale iba na kredite 0800123613p3333#3179#04#p0cislo netusim ako ani preco ale spoluziaci a sestra volali v kuse a nic, tusim to cez volaco prepajalo
0

Používateľov profilový obrázok
pepo.bn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03 Apr 2008, 00:00

kody GSM

Príspevok od používateľa pepo.bn » 21 Feb 2009, 13:42

kofo napísal:...inak je to blbosť
Tu by som ti trošku oponoval . Naozaj existujú takéto kody a využívajú ich hlavne niektoré zložky št.správy ale aj operátori pri servisných úkonoch na svojej sieti. No ako som už uviedol , kody sa z dôvodu ich zneužitia spradicky menia .Takže pozor na špekulantov aby ste sa aj vďaka ním ,,zadarmo dovolali" (čísla ktoré sa operatývnym kodom ,,zaktivujú" sú monitorované jak operátorom , tak aj ,,majitelom" daného kodu) aj tam , kde vás zároveň budú aj ,,operatývne" riešiť . Pepo
0
Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vediet ako na to .

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 21 Feb 2009, 16:26

Ak niekto ten kód skúsil tak ma to teší ešte viacej. :lol:

O servisných kódoch na GSM viem od časov vzniku GSM. Problém je že sú viazané na konkrétnu SIM takže ak by si aj nejaké získal tak sú ti nanič. Na nete nájdeš kódy napríklad na presnú lokalizáciu mobilu, odoslanie info o signále a bunke, alebo dokonca reset bunky :lol: ale neviem prečo každý píše že nefungujú :wink: že by nesedelo číslo SIM a bola tam autorizácia ??? Na mojom starom alcatele bolo menu kde sa dalo dostať ku kopec informáciám k bunkám ktoré sú v dosahu. Niektoré veci tam sú zamknuté a nikto nevedel ako na to. Obdobie objavovania GSM je už dávno za mnou a tak to prenechávam ďalšej generácii.
0

Používateľov profilový obrázok
pepo.bn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03 Apr 2008, 00:00

Príspevok od používateľa pepo.bn » 21 Feb 2009, 20:21

datam napísal:...Problém je že sú viazané na konkrétnu SIM takže ak by si aj nejaké získal tak sú ti nanič...
Až 99% kodou siete (je mi známich 62) je použitelných v prípade každého čísla (overené) a aj u ktoréhokolvek operátora , zahraničných nevinímajúc (bol by preblém s roumingom) . Tvoja poznámka platí len v prípade deaktivácie (zapnuť/vypnuť) služby . Tá už je naozaj možná len z čísla ktoré ju ,,spustilo" alebo cez operátora ktorý si za takúto službu nechá občas zaplatiť . Príliš často si ludia mýlia kody siete s kodmi telefonu , čo občas býva dosť ,,drahý" omyl pre majitela telefonu . Pepo
0
Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vediet ako na to .

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 23 Feb 2009, 07:13

Samozrejme že som nemyslel kódy ako napríklad zablokovanie prichádzajúcich hovorov alebo SMS. To by som chcel upresniť a ak by si čítal môj príspevok tak by si to aj pochopil. Tieto kódy sú dostupné v určitej obmedzenej forme v každom mobile priamo z menu!

Originál servisné kódy siete? No 62 ich určite nieje takže tebe známe kódy niesú servisné k sieti ale pravdepodobne k službám čo je trošku rozdiel. Servisné kódy k mobilom sú úplne iná kategória.

Cchel by som iba ujasniť že tarafikácia a hodnota kreditu nieje na SIM a ani v mobile. Má ich u seba operátor takže nejaké volanie zadarmo je prakticky nemožné. Osobne nepoznám nikoho kto by zadarmo volal alebo posielal SMS dlhšiu dobu a operátor na takéto veci pomerne rýchlo reaguje lebo národ drží tak spolu že sa takéto veci rozšíria rýchlostou svetla a samozrejme aj k operátorom.
0

Napísať odpoveď