Z čoho spraviť čelné sklo ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2530
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa enigma » 21 Aug 2016, 10:02

skús kontaktovať Nitrasklo na Levickej .... alebo aj Arrivu , alebo kto už zabezpečuje MHD v NZ .... možno budú ochotný predať ti sklo z busu ..... za pokus to stojí .... a je omnoho lepšie ako polykarbonát . budú , resp. sú tam aj stierače ?
0

alois

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa alois » 21 Aug 2016, 10:09

K tomu mi aj páni v zelenom dali požehnanie.......

Prežehnali sa pred tým čo videli, alebo si dostal ŠPZky? Nakoľko to nie je asi veterán, tak iná legálna možnosť neexistuje.

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Aug 2016, 10:12

VĎaka za radu, skúsim sa popýtať.. :thumbup:
Vieš čoo, stieračov mám z áut plno tak by som tam jedny aj dal ale to skôr len preto aby boli, hovorím, v daždi chodiť nebudem, možno budu dobré aby zmyli prípadný prach a pod ale to sa uvidí ako sa mi bude chcieť, potrebovať ich nebudem

Nie, oni uz maju skusenost s mojimi strojmi, a nie nechytilim a na tom ani ma nechytia lebo s tym na ceste jazdit nebudem... ale aj oni sa radi pozru ked to prenasam :D
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

rudo7117
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: NO

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa rudo7117 » 21 Aug 2016, 10:15

Neviem čo stále špekuluješ. Ako som písal, u sklára ti odrežú lepené sklo aké chceš. Rozumej dve vrstvy skla, medzi nimi fólia. Keď sa rozbije popraská, ale drží pohromade. Presne ako predné sklo v aute. Nič lepšie tam nevymyslíš. Takéto sklá mám vymenené v traktore a oproti obyčajnému sklu boli o trochu drahšie.A nemám s nimi žiadny problém ani na STK.
0

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa vlasto » 21 Aug 2016, 10:42

Isto tam môžeš použiť aj Lexan
Je pružný a odolný... Ale časom sa isto(akokoľvek budeš dávať naň pozor)doškriabe,pretože ho budeš musieť občas utrieť od prachu..
Ako ti radia najlepšia voľba je lepené sklo
Ako sa rozhodneš je natebe
0

alois

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa alois » 21 Aug 2016, 11:09

...daj fotku stroja, radi sa pozrieme aj my...

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Aug 2016, 11:19

Mne je jasné že lepené sklo by bolo najlepšie len ho je problém zohnať za rozumnu cenu... preto hladám aleternatívu, keby to má byť na nejaké seriózne práce samozrejme že by som kúpil avšak je to viac menej len taký projektík ktorý je len pre príležitostnu prepravu hocičoho...

Samozrejme foto môžem pridať pre zaujímavosť len prosímvás, také veci ako načo mi to bude a je to zbytočnosť nechcem počuť, je to podla mňa, vždy som chcel mať takéto niečo aj keĎ využitie to nemá, dosť som sa pri stavbe naučil no a určite to je lepšie využitie času a aj peňazí ako väčšini mojich drahých spolužiakov ktorý za tie iste peniaze a ten istý čas majú - :vom: :weedman: :vom: :vom: :weedman: :partyman: :vom: :vom: :partyman: :weedman: :weedman:
IMAG0466.jpg
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
MAT555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 19:21
Bydlisko: Bardejov

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa MAT555 » 21 Aug 2016, 12:16

Pekna masinka....sam mam taky stroj ,az nato ze to mam zo 120 :) cize motor vzadu ale pre lepsie rozlozenie hmotnosti pred napravou(otoceny diferencial)....ide to jak pes :)
Ako ti to ide po terene s tym prednym nahonom? nejake drapaky by to este potom chcelo :) :) :)
Sklo urcite nejake ...ja nemam ...ani nechcem ale niekedy by bodlo :) :) hlavne ked si rafes po luke ...alebo ked ides vecer a musky ti idu do oci :)
Prílohy
buggy1.JPG
buggy2.JPG
0

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa vlasto » 21 Aug 2016, 14:19

Na ten"Lexan"by som poznamenal ak by ta to zaujímalo
V niektorých auto závodných špeciáloch sa používa ako čelný priezor výlučne polykarbonát..(asi kôli hmotnosti)
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Aug 2016, 18:22

Oo vidím že tu je ďalší milovník spalovacích motorov :D Dobré :thumbup:
Vieš čo ja som zatial neskúšal takéto schopnosti, zatial som skúšal len po záhrade dorpedu dozadu, velmi dobre sa s tým zatáča...
No až bude všetko hotové potom s tým pôjdem na skutočný krst ohňom a uvidíme, ona totiž nebude parkovať u mna doma takže nieje možné to potom opravovať (len v prípade núdze).

No ja viem že polykarbonát a sklo to je značný rozdiel, no mne by nejak nevadilo keby sa to oškriabe (kym cez to vidim je dobre) no a keby to vybledne
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

alois

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa alois » 21 Aug 2016, 19:18

vlasto: motorkové štíty detto.
Roy820: bezkomôkový Lexan mám na južnej strane celoročne už 12 rokov bez zmeny priehľadnosti a nezkrehol.

Autíčko je pekné, pláve to?

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Roy820 » 21 Aug 2016, 19:39

Inak to je pravda, motorkové štíty sú dokonca velmi tenké a napriek tomu pevné :wink:
Tak to je super informácia, ono vlastne ide aj o to aký sa použije, mám vybratý lexan ktorý je určený do exteriéru a teda by nemal byť nejak náchylný. Začo vďaka používatelovi Charlie282

Vieš čo, toto som pôvodne robil s tým že to bude Kubelwagen ak poznáte, avšak zmenilo sa vela vecí, aj to že motor nakoniec šiel do predu a tak z toho vzniklo niečo neznáme... ale už ma v mysli máta aj schwimmwagen ale to by už nebolo tak jednoduché :ignore:
Tu ešte nočná fotka v plnom svite, no a ešte počaš práce, pekne vidieť tie velké blatníky a svetliská, to sa mi na tom najvioac páči, pôsobí presne tak ako som chcel :wink:

IMAG0431.jpg
IMAG0405.jpg
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
MAT555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 03 Nov 2014, 19:21
Bydlisko: Bardejov

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa MAT555 » 21 Aug 2016, 19:50

Blatniky z predu mi pripominaju Gazik :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa xmilos » 22 Aug 2016, 08:20

Praga V3S ma rovne celne sklo.
0

alois

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa alois » 22 Aug 2016, 17:48

aj toto a dokonca v pevnom ráme...v meste v zápche je to fajn, nedá sa to preliačiť či oškrieť :roll:

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa hpeter » 22 Aug 2016, 18:03

karmy za vozitka

ja by som radsej prilbu.. ochrana hlavy gratis.
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Roy820 » 23 Aug 2016, 20:06

Tak ám po známosti polykarbonát, zdá sa že je fajn, vôbec sa neprehýba, no uvidim ako, zatial ho nechám a keĎ tak sa neskôr porieši niečo iné, vďaka všetkým za rady :thumbup: :thumbup:
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Z čoho spraviť čelné sklo ?

Príspevok od používateľa Duro » 24 Aug 2016, 00:47

pri nedavnej instalacii kolega rozbil sklo na mieru. Myslim ze bolo dvojvrstve a kalene (padol mu vrtak, celkom sajba a popraskane na male kusocky uplne cele). cca 3m2 a stalo to tusim 150eur. Takze si myslim, ze by to slo vyrobit aj za normalny peniaz.
0
Merať znamená vedieť.

Napísať odpoveď