Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2016, 07:59

Marek1975 napísal:mne dodnes meškajú zásielky z ich predajnej akcie 11.11
je to sranda, ale mne objednavky koncom novembra prisli do 2 tyzdnov, ale ta hlavna (orange pi zero) objednavana zaciatkom novembra prisla az pred par dnami. Asi na poste maju LIFO system miesto FIFO. :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Dec 2016, 08:18

Pretekaju buffre, to je jasne.

Mne vcera prisiel balicek, merac na nastavovanie satelitov. Objednavany 2.12., cize oneskorenie tam urcite je. Ale co je lepsie, vdaka naprasku pred Vianocami asi trosku menej dbaju na zdanovanie, lebo presiel cisty :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
fresh87
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 14 Sep 2014, 18:11
Bydlisko: Drábsko
Vek: 26

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa fresh87 » 21 Dec 2016, 08:36

Ako oni to maju pekne rozšľahané ..

Niečo chodí mesiac a niečo dva týždne, mynule som objednal jednoduchú skúšačku do auta a prišla za 4 dni :D a poťáky ktoré potrebujem ako soľ tak chodia už 43 dní
0
" Ľahšie je rozbiť atóm, ako predsudok " - Albert Einstein

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2016, 08:51

alidedko napísal:Ale co je lepsie, vdaka naprasku pred Vianocami asi trosku menej dbaju na zdanovanie, lebo presiel cisty :D
No neviem, mne stopli balicek, kde bolo 5 esp8266, ds18b20, modul fm radia a pod. totalne kravinky (ale nastastie po 2 dnoch isiel dalej), ale orange pi zero presiel cez colnicu bez zastavenia :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa flyron » 21 Dec 2016, 14:20

Dôležité je strážiť si ochrannú lehotu. Cca 3-4 dni pred jej skončením žiadam predavača cez chat na objednávke o jej predlženie ( môže ju predlžiť aj viac krát) Ak predavač neodpovedá a nepredlžuje lehotu, treba otvoriť spor tesne pred ukončením ochrannej lehoty 1-2 dni, alebo aj pár hodín. U niektorých predavačov dosiahneš svoje aj priamo u nich po dohode cez chat.
Ak lehotu prešvihneš, tak spravidla už nič nevybavíš. :butthead: :butthead: Na objednávke máš číslo, ktoré môžeš sledovať priamo cez tlačidlo na objednávke alebo na www.17track.net
Raz moje číslo poslali do Mexika, dosiahol som plnú náhradu. Ak tovar dostaneš , ale nemá objednané parametre, môžeš žiadať vrátenie peňazí úplné, alebo čiastočné. Ak predložíš dostatočné dôkazy máš vysokú šancu na rozhodnutie v tvoj prospech. Za účelom možného sporu, ak sa ukáže, že tovar nemá deklarované parametre si nechávaj obal balíka ( raz som kôli tomu prehral spor - a spor som prehral iba raz - tovar mal byť oceľový a bol z hliníka - svorka, predavač v spore tvrdil, že tovar som kúpil inde - nuž aj rozhodca z Ali môže byť vôl a ako dôkaz chcel obal z balíka) Raz som natrafil vyslovene na podvodníka, ktorý mi tovar vôbec neposlal ale predložil v arbitráži dôkazy - fotky z balíka a sledovacích služieb že balík bol doručený na Slovensku ( kreatívne použil photoshop a sledovacie číslo z iného cudzieho balíka) - tento obchodník už skončil, bol preverovaný v Číne a vykopli ho z Ali.
U čínskych obchodníkov sa stáva pomerne často, že nadsadzujú parametre predávaných výrobkov a kreatívne sa ťa snažia ukecať alebo naviesť aby si prešvihol ochrannú lehotu. Treba myslieť dopredu ako budeš prípadne dokazovať svoju pravdu a ešte na tom môžeš aj zarobiť. Parametre elektronických výrobkov sa dokazujú obecne komplikovane, v tomto prípade doporučujem študovať aj recenzie iných zákazníkov na stránke tovaru alebo napr. aj na youtube / ak ide o niečo drahšie/ a vyhnúť sa nedôveryhodným predavačom alebo výrobkom. Niektorí predavači na získanie pozornosti na začiatku predávajú pravé výrobky za veľmi dobré ceny a neskôr, keď získajú dobré recenzie a veľa objednávok zasielajú už fake výrobky alebo dvíhajú ceny. ( napr. Li-ion barérie) ( majú cca 2 mesiace na odrbávanie) Ak napíšeš zlú recenziu, môže sa stať, že nebude uverejnená ( asi na to obchodník má vplyv) Teda ak je pri výrobku veľa objednávok a málo recenzií s rozdielom viac ako 6 týždňov od objednania treba zbystriť pozornosť.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2016, 14:47

flyron: predlzit mozes aj priamo v objednavke, je na to tlacitko a len zadas o kolko dni. Ale musi to potvrdit aj obchodnik.
Co sa tyka hodnotenia, obchodnici nemozu mazat, ale robia to tak, ze proste tovar zrusia a nahodia novy s tym istym obrazkom, a popisom. Vsimol som si to nedavno, kedze to, co ma zaujme si davam do kosika a casto sa mi stane, ze ten produkt je uz zruseny, ale ked si kliknem na obchodnika a vyhladam, tak ho tam ma.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa marek181818 » 21 Dec 2016, 14:53

Tak mne moj meskajuci balicek dorazil .Len na ebayi nieco na predlzenie neni ? Lebo pri jednom mam napr do 29.12 len z toho je u nas plno sviatkov takze to dalej nepojde.
0

flyron
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 15:46

Re: meškajúci tovar z Aliexpresu

Príspevok od používateľa flyron » 21 Dec 2016, 16:48

Inak keď už sme pri tých zásielkach do EU, nemáte niekto skúsenosť s dovozom 2W lasera ? Mám tušenie, že colnica by mohla namietať.
Aké mate skúsenosti s platením cla (nie DPH-toto som už platil) a čo sa v praxi zmenilo po máji 2016 /spoločná colná smernica EU/
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa muziker » 22 Dec 2016, 20:09

Nedokážem potvrdiť pravdivosť tohto, ale dnes sa v tlači sa objavila správa, že:

dnes 16:11 - Čínsky internetový obchodník Alibaba Group sa vrátil v Spojených štátoch na čiernu listinu firiem, ktoré predávajú falšovaný tovar.
0
muziker

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Dec 2016, 21:10

Boraicho: zblizka je cokolvek blizsie, nez Cina. Cize Anglicko, Irsko, Nemecko, Lotyssko, ... :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa hpeter » 23 Dec 2016, 00:01

Pozeram ake su cenove hladiny takych lepsich oscilo, a merakov na "doma". Napr 12bit oscilo cca aj 9k€ a generatory >2k€. Plan B- PXI, ak clovek nema zaujem o nakup jednotlivych merakov,aj planuje ich ovladat cez pc. Rychly prieskum (vf som teraz nesledoval) na ebay dopadol tak, ze za slusne peniaze cca 200-500-<2k€ (v priemere za kus hardveru) sa daju zohnat jazdene pxi karty, mainframy a kontrolery. Cena daleko od rigolu, ale nie uplne mimo dosah.
mxiexpress x4 kit (standard x1) , prazdny hybrid mainframe: (pxi+pxiex sloty)
rele karta , generator12bit/16MHz (aj ine typy)
daq 18/16b AIO 24xDIO 500kS http://www.ebay.com/itm/291824250827?_t ... EBIDX%3AIT
24b 204kS 2/2 AIO http://www.ebay.com/itm/142066492515?_t ... EBIDX%3AIT
6 1/2DMM http://www.ebay.com/itm/NI-PXI-4070-Dig ... Sw-itXulS6
Aspon co mna zatial zaujalo a urobil som si zalozky, ak by to bolo aktualne do buducna. Ceny novych su uplne inde. Napr. mainframe PXIe-1073 ~1400€ aj laptop variant,najlacnejsia z fungel novych..
Obrázok
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Jan 2017, 11:50

boraicho napísal:MNE SA ZDA žE TIEž SOM NIEKDE videl lancejšie na ali a niečo na ebay a sa mi vidi že nejake veci som kupoval z ali lebo na ebay som nenašiel a opačne...
Výnimka potvrdzuje pravidlo :D

1,92€ za kus, teda 9,6€ za 5ks
https://www.aliexpress.com/item/1PC-DC- ... 56826.html

9,4€ za 5ks, teda 1,88€ za kus. Nie extrémny rozdiel, ale poteší :D
http://www.ebay.com/itm/391430115168?_t ... EBIDX%3AIT
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jan 2017, 12:13

muziker napísal:Nedokážem potvrdiť pravdivosť tohto, ale dnes sa v tlači sa objavila správa, že:
dnes 16:11 - Čínsky internetový obchodník Alibaba Group sa vrátil v Spojených štátoch na čiernu listinu firiem, ktoré predávajú falšovaný tovar.
To je zaujimave, lebo aliexpress (alibaba) je nieco ako cinsky e-bay. A kedze vacsina predajcov funguje na oboch, takze aj e-bay predava falsovany tovar.
A kazdemu je na prvy pohlad jasne, ze ak kupuje nieco hlboko pod cenu, tak to original nebude. Parkrat som zistil, ze na pohlad rovnaky tovar od roznych predajcov ma obcas dost rozdielne ceny a aj kvalitu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Mlino319
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 03 Feb 2016, 19:17
Bydlisko: KE-okolie

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Mlino319 » 02 Jan 2017, 15:38

alidedko napísal:
boraicho napísal:MNE SA ZDA žE TIEž SOM NIEKDE videl lancejšie na ali a niečo na ebay a sa mi vidi že nejake veci som kupoval z ali lebo na ebay som nenašiel a opačne...
Výnimka potvrdzuje pravidlo :D

1,92€ za kus, teda 9,6€ za 5ks
https://www.aliexpress.com/item/1PC-DC- ... 56826.html

9,4€ za 5ks, teda 1,88€ za kus. Nie extrémny rozdiel, ale poteší :D
http://www.ebay.com/itm/391430115168?_t ... EBIDX%3AIT
tak tu je v podstate to isté za oveľa menšiu cenu, ten drahší z Ali ani nemal feedback
https://www.aliexpress.com/item/Hot-DC- ... b5fa880cc8

objednával som z Ali z jedného shopu zásielku na 2x kôli colnici, poslané v rovnakom čase a pritom 3 týždňový rozdiel v doručení
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Balík z Aliexpress vs. colná správa

Príspevok od používateľa Feneon » 02 Jan 2017, 18:01

Čaute. Chlapi, mnohý určite kupujete z Ali. a možno ste sa stretli s tým že vám zachytili colníci balík. Tak toto sa stalo bráchovi. Dnes prišiel list..., sprostý multimeter za 23€.

Chceli by nejaký doklad potvrdzujúci cenu tovaru, niečo ako faktúru, pokladničný blok alebo výpis súčtu. Akurád problém je v tom že na výpise z účtu bude uvedená jedna pladba (cez 100€ - viec položiek), ale konkrétna pladba za zachytený multimeter tam nieje... :? Tak čo s tým ? Poraďte... :oops:
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Balík z Aliexpress vs. colná správa

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Jan 2017, 18:09

Posli im printscreen order z ali, kde je rozpisana polozka.
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Balík z Aliexpress vs. colná správa

Príspevok od používateľa Feneon » 02 Jan 2017, 18:35

dik, pošlem. Už si to tak urobil ? Zožrali to?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Jan 2017, 19:10

Nema bielu farbu, je mi to nanic.

Zelenych a cervenych mam plnu ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Balík z Aliexpress vs. colná správa

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jan 2017, 19:47

občas, ale neni to pravidlom. Ale na výpise je určite aj jednotlivá platba, predpokladám, že kupoval viac vecí od viacerích ľudí, takže tie platby šli postupne. Len treba poriadne hľadať . Každý balík má svoj doklad a ak to poslali v jednom, tak sa berie celá suma obsahu.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Balík z Aliexpress vs. colná správa

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Jan 2017, 20:32

Hej, sken OP, vypis z uctu, printscreen s ali a prehlasenie ze je to len pre mna. Naposledy minuly tyzden.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok