Rekonštrukcia drážok na LP platni

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Máj 2017, 12:20

Moj nazor je tiez taky isty.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2017, 12:24

Čo pokazíš na pokazenom?
Tak isto je potom otázne, prečo vôbec liečia chorých na rakovinu... aj tak im to nepomôže,ale aspoň sa snažia. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 03 Máj 2017, 13:50

Pánové, podstatné je, že se podobný postup pokusí aplikovat i na něčem docela jiném. Tohle je taková ta odvrácená strana kutilství, která jednak končí u míchaček z pračky a sekaček z kočárku, jednak u šílených přebastlených kravin typu zesilovač jistého fčelaře. Takže já osobně bych navrhoval, ať se na to vykašle, protože se tím nic nenaučí a ničemu tím nepomůže. Leda pokud má dost času zabývat se nesmysly.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2017, 14:25

Keby pračlovek čakal ,kým mu donášková služba prinesie pizzu ,doposial by sedel na strome alebo v jaskyni a tiež by sa nič nenaučil. :wink: Ale ani by nič nepokazil, to máš pravdu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Stefan31 » 03 Máj 2017, 14:29

Aj keby sa podarilo odstrániť to preskakovanie drážok na LP, v mieste vzniknú silné lupance a nová ihla to bude mať za chvíľu spočítané .... to radšej niekde z netu kúpiť tú istú platňu a tešiť sa z muziky, ktorá nebude mať doprovod praskania táborákového ohňa, tá LP nie je žiadny unikát a aj finančne to bude výhodnejšie, ako nová ihla....

Stefan31

Tu ich je zopár a cena od 1,- ojra ..... v stave ako nová za cca 8,- ..... kupujem odtiaľ, a zatiaľ bez problémov....

link: https://www.discogs.com/sell/release/886581?ev=rb
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Máj 2017, 17:03

Ja som sa nechcel vadiť, ani nikomu protirečiť. Len mám takú skúsenosť s LP. Proste ak je to poškriabané a ihla tam skáče ako koza na paši, tak taká LP patrí do koša a pokúsiť sa zohnať takú istú niekde inde. Treba si uvedomiť, že šírka drážky je omnoho menšia ako hociktoré ihly predávané v obchodoch. Riešiť v dnešnej preškrabávanie je nezmysel. Radšej treba vynaložený čas minúť na prospešnejšiu činnosť, kde sa človek naučí naozaj niečo užitočné.
Hlavne treba na tie LP dávať bacha. Nech nespadnú, alebo nech sa nemajú ako pošriabať - zničiť. Používať kvalitné prenosky, čistenie, kefy, roztoky, práčku. V tomto vidím význam a vynaložené úsilie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Máj 2017, 17:36

Veď samozrejme je treba zvážiť rozsah poškodenia,či je to len jeden škrabanec cez dve tri drážky,alebo je dokaličná celá LP teda,či sa s tým oplatí babrať,alebo nie.
Nebudem sa trápiť kôli nejakému Modusu,ked je ich plný antikvariát,ale Jimiho Hedrixa sa oplatí skúsiť zreparovať.
Mám aj staré šelakové platne, ktoré boli zlomené nakríž a po zlepení sa dali prehrať,aspoň kôli nahratiu do PC a potom cez filtre ,,opraviť,, zvuk, lupance na spojoch a šum.Potom to stačilo napáliť na CD a.... Kamaráti na stráž,či Krištof Veselý znelo jak zamladi. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 03 Máj 2017, 18:27

Chlapi,ďakujem za rady,tá LP je už v prdeli,asi budem zhàňať ,,novú" v lepšom stave,lebo aj tak tá LP bola v zlom stave
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa Jirka84 » 03 Máj 2017, 18:31

To Schwarz15,
přesně jak píšeš, a protože jde o tento obsah:
https://www.discogs.com/master/523037

tak ji můžeš sehnat od 1 do 5éček třeba zde díky prodeji těch radiomagneťáků v jiném vláknu :wink: :
https://www.discogs.com/sell/list?maste ... 3037&ev=mb
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Rekonštrukcia drážok na LP platni

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Máj 2017, 23:22

zylo64 napísal:Ospravedlňujem sa, viem, že to nie je priamo k téme, ale nedá mi nezaspomínať si na roky 1984-86, keď sme bol spolu s kolegami "v zelenom" každý pondelok potajomky pozerali hitparádu Formel Eins. Bol to dobrý adrenalín a v tom čase to sledovanie kandidovalo na "súťaž o zlatú mrežu", ale to riziko stálo za to. :thumbup:
Ahoj,pokud jsi dával výstroj,tak ano. TC-
0

Napísať odpoveď