Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5774
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Aug 2017, 06:32

Nie len dnes ma nahnevalo........... seriema už dlhodobo. SUSEDOV KOHÚT !!! Od štvrtej neustále kikiríka... jeho vytrvalosť je neprekonateľná... Frekvencia kikiríkania je 4x za minútu a vydrží aj dve hodiny v kuse. Potom si dá na pol hodinku pauzu - dobije DURACEL a zase frčí ďalej. Väčšinou to moc neregistrujem, ale keď prídem o polnoci z poobednej ,kým zaspím, sú dve-tri hodiny a o štvrtej začne vyjefták ziapať - tak mám dosť. Ešte aj tieto vysoké teploty.... vyvetrať sa dá horko ťažko len neskoro v noci a sotva sa začne brieždiť musím okná pozatvárať kôli ziapačovi....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 02 Aug 2017, 09:53

Akurat kukam, ze ktoru vzduchovku si kupim, aj tvoje problemy by vedela riesit :D :D :finga:
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Aug 2017, 11:56

Zopár petárd šmarených jeho smerom ked začne koncertovať a začne aj on radšej znášať vajcia. :lol:

Ale ja by som mohol premenovať túto tému, na -čo vás nasralo tento týždeň, lebo v poslednom čase sa mi obzvlášť ,,darí,,. :wink:

V nedelu som večer zapojil doma satelitný prijímač, lebo ho prenášam na chalupu a späť, a on ani ťuk, ..nie je signál...takže servis, lebo je v záruke... :mrgreen:

V pondelok idem do služobnej Fabie dotankovať PHM ako vždy na konci mesiaca do plnej nádrže .... v utorok sadnem do auta a motor čudne breše a ledva naštartoval.Pozriem na bloček z pumpy a skoro ma drblo... 20 litrov TEMPO plus 95... do 25 litrov zbytku nafty,čo bolo v nádrži :mrgreen:
Pamätám sa , že som ako vždy vzal žltú pištolu, tak nechápem, ako som si nevšimol,čo je na nej,že tam nie je diesel.
Dnes som to zaviezol do servisu, všetko musia vyčerpať, zaplatím za opravu a nový filter, a ešte musím zo svojich natankovať komplet 45 litrov do nádrže. takže ,som si ,, zarobil asi stovku ,,,dúfam, že ten mix miniem aspoň v kosačke alebo centrále.

V piatok som tankoval do svojho benzín na Metropumpe vo Zvolene a platil som ženinou kartou.... včera ju pýtala a ... karty nikde... :mrgreen:
Volal som do Metra, tam nie sú, takže jediná nádej, že som ich vyložil s nákupom na chalupe. :wink:

Včera som vymieňal kamarátovi v reštaurácii poistný ventil na bojleri,lebo prepúšťal,statočne ma očliapalo,lebo akurát chytilo vzduch cez trubku ,takže som zvalil rukou flašu z fermežou,no ako ináč, ako na stojace Huaweiko, ktorým, som si v podhlade svietil ,no a nacuclo to svinstvo do mikrofonu, takže teraz ma nikto nepočuje.Vystriekanie cez otvory IPA pomohlo ,ale dnes ráno je to zase hluché,takže asi to nerozchodí, fermež je sviňa. :mrgreen:

Dcérin Ford Focus včera,
zdochol asi 100metrov pred barákom, takže ho museli dotlačiť domov.Našťastie nie na poslednej svetelnej križovatke pod kopcom.
Vypadla jej komplet elektrika,našťastie to bola iba vydratá svorka na kontakte baterie,tak,že sa nedala dotiahnuť,museli prebrúsiť drážku,aby sa dala stiahnuť,kým kúpi novú..
Samozrejme všetko rozkódované od centrálu, cez rádio a sťahovanie okien..... :mrgreen:

Ešteže zaťkov švagor prežil včera totálku na Oktávii po pár kotrmelcoch.Aspoň jedna dobrá správa. :D

Ako by to nestačilo,dnes som skoro zameškal do roboty, lebo mi zdochla baterka v hodinkách.. a sa mi zdalo, že nejako mám stále dosť času. :wink:

Asi si lahnem na gauč,otvorím pivo a zvesím zo steny MonuLízu,lebo určite by mi aj tá spadla s klinca na hlavu. :lol:

Tomu Slnku už asi jednu pridrbem,ak neprestane prikladať bukovô. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 02 Aug 2017, 12:15

Ty kokso, 5ko poznam podobne situacie, ja tiez zazivam ale toto je uz fakt moc :D Ty sa radsej slahni do postele a ani sa neprikryvaj, bo sa tou perinou este udusis :D
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa djwiktor » 02 Aug 2017, 12:38

Nebolo by lepsie radsej lahnut len na hoolu zem ? Aj z tej postele z matrace moze pruzina do chrbta strelit, alebo povoli daky spoj na posteli... ja by som to neriskoval :D

Kazdopadne tiez dobre poznam situacie tymto podobne - jak sa hovori, ked sa dari, tak sa dari :)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 02 Aug 2017, 12:48

5ko napísal:V pondelok idem do služobnej Fabie dotankovať PHM ako vždy na konci mesiaca do plnej nádrže .... v utorok sadnem do auta a motor čudne breše a ledva naštartoval.Pozriem na bloček z pumpy a skoro ma drblo... 20 litrov TEMPO plus 95... do 25 litrov zbytku nafty,čo bolo v nádrži :mrgreen:
Pamätám sa , že som ako vždy vzal žltú pištolu, tak nechápem, ako som si nevšimol,čo je na nej,že tam nie je diesel.
Dnes som to zaviezol do servisu, všetko musia vyčerpať, zaplatím za opravu a nový filter, a ešte musím zo svojich natankovať komplet 45 litrov do nádrže. takže ,som si ,, zarobil asi stovku ,,,dúfam, že ten mix miniem aspoň v kosačke alebo centrále.
zdravim nedavali ste to nahodou do Trenčína do PTA ? :D
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Aug 2017, 12:56

To pivko radšej z plastovej fľaše.
Do vane si obleč plávaciu vestu, šmirgeľ pod nohy a aj všetky el. spotrebiče vynes z kúpeľne.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Aug 2017, 15:49

Chlapi ,vďaka za prejavenú sústrasť,ani ja to nikomu neprajem,lebo fakt už mám nervy v prdeli,dúfam, že to už skončilo.
Auto je už v garáži, oprava 48€,nová nafta 49€, takže asi to preženiem cez moju poistku-škoda spôsobená zamestnávatelovi- ,nech sa mi aspoň niečo vráti,nech ju neplatím zbytočne. :wink:
Takže zo stovky mi ostalo len na jedno pivo, na poldeci už nevydá. :mrgreen: ,takže asi zaparkujem dnes doma v pivnici a šiahnem na staré zásoby. Len dúfam, že sa zase nevyleje Rudlovský potok a nevytopí ma tam ako potkana. :wink: :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 03 Aug 2017, 12:46

5ko, začni poškuľovať po dôchodku.
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 08 Aug 2017, 23:15

Myslel som si, že drobnú stavbu ohlásim na obci, dám im tam údaje zákonom požadované, mnou vypracované(predpokladal som, že na drobnú stavbu to stačí), ale omyl! Odpoveď skoro po tridsiatich dňoch ma zaskočila, pýtajú zasa to, čo som im dodal,(zrejme mám zájsť za architektom alebo vyštudovať vysokú stavebnú) ale najlepšie je to, že stavebné riešenie stavby vypracované projektantom alebo osobou s príslušným vzdelaním. A pritom sa jedná o drevenú garáž, ktorú postaví firma na betónovú platňu. Myslel som, že ma porazí. Však právomoc obecným úradom dal štát práve kvôli drobným stavbám na zjednodušenie úradného konania takýchto stavieb. Keď sa tupci dostanú do funkcii, tak to je hrôza.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Aug 2017, 07:39

burizon: o tom mi ani nehovor, niektori sa musia tvarit na uradoch velmi dolezito. Ja som chcel cisticku, kedze na ulici uz 7 rokov slubuju kanalizaciu. 4 mesiace som behal po vsetkych moznych uradoch a nikto nechcel dat povolenie, vraj ked daju ostatni, tak aj oni. Tak som sa nastval, zmenil to na zumpu a do 10 minut vybavene povolenie. Clovek chce nieco urobit pre prirodu a toto ma za odmenu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Aug 2017, 08:42

Príslovie hovorí: Kto má úrad, ten má rozum.
Ja hovorím, že komu dal PánBoh úrad /a teda aj razítko/, mal mu dať aj rozum.

Dajte hovno na policu, hneď si myslí, že je lekvár.

Problém bude asi v tej betonovej platni,na takú stavbu treba stavebné povolenie.
Oznámenie stačí na stavbu, ktorá nie je pevne spojená zo zemou/bez základov,max pätky/ a je odstránitelná.
Treba si pozrieť stavebný zákon,lebo sa to často mení.najlepšie je dobre vychádzať so starostom...,ako vždy a vo všetkom na Slovensku. :wink:

PS- aspoň jedna dobrá správa, karty som našiel ,ako som predpokladal na chalupe. :applause:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ice_age
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra, Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ice_age » 09 Aug 2017, 10:19

5ko, vynimocne sa asi mylis.
Toto je zo stavebneho zakona:
Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to
a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

Ak stavba nie je pevne spojena so zemou (polozis niekam lodny kontajner), tak by si nemal so stavebnym uradom riesit vobec nic. Ak uz nejako upravujes podklad, tak potrebujes minimalne ohlasenie. Na to, co pise burizon, by malo stacit ohlasenie drobnej stavby (tiez ma caka nieco podobne, lebo planujem postavit maly pristresok/sklad pre prislusenstvo ku vcelam a vytacanie medu).
Zjavne si vsak uradnici zakon vysvetluju inak, zazil som to aj pri stavbe domu...
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Milos66 » 09 Aug 2017, 10:20

Nič ťa nenaserie viacej ako keď sa ti cez dovolenku poserie miešačka :finga: :finga: :finga: . Práve pred chvíľkou sa mi odtrhol bubon od prevodovky. Netuším ako to opravím.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Aug 2017, 11:25

Milos66: ma sa to hybat? -> WD40, nema sa to hybat? -> Lepiaca paska :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 09 Aug 2017, 13:02

ice_age, ty si včelár? Ja tiež, dokonca je to teraz moja hlavná činnosť. Čo sa týka vybavovania drobnej stavby, možno sa nemusíš obávať. Ako príklad uvediem, že niektorým kolegom včelárom dal richtár štempeľ na počkanie a hneď mohol začať stavať, inému richtár povedal, že stavaj a dokumenty vybavil sám. V každej obci je to inak, záleží od IQ a EQ dotyčného richtára. Tak ma napálili, že som upustil od zámeru, nebudem si predsa na stavbu drevenej búdy objednávať architekta alebo projektanta. Mimochodom, nikde v zákone som sa nedočítal, že jednoduchý situačný výkres a technické riešenie stavby musí robiť projektant a toto ma hlavne napálilo, že to po mne silou-mocou chcú.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Aug 2017, 13:04

Volakedy sa na miešanie betonu používalo také dlhé drevo, čo malo na konci také placaté železo-volali to tuším lopata. :D
Akurát od toho boli na dlaniach mozole. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Aug 2017, 17:18

Milos66 napísal:Nič ťa nenaserie viacej ako keď sa ti cez dovolenku poserie miešačka :finga: :finga: :finga: . Práve pred chvíľkou sa mi odtrhol bubon od prevodovky. Netuším ako to opravím.
zvarit sa neda?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Milos66 » 09 Aug 2017, 20:19

pocitujlasku napísal:Milos66: ma sa to hybat? -> WD40, nema sa to hybat? -> Lepiaca paska :D
Keby toho bolo treba za dve lopaty, tak to namiešam aj vo fúriku, ale treba mi ešte tak cca 10 mašín. Takže zajtra rozoberám a skúsim to zavariť.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

ice_age
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra, Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ice_age » 09 Aug 2017, 22:04

burizon napísal:ice_age, ty si včelár? Ja tiež, dokonca je to teraz moja hlavná činnosť. Čo sa týka vybavovania drobnej stavby, možno sa nemusíš obávať. Ako príklad uvediem, že niektorým kolegom včelárom dal richtár štempeľ na počkanie a hneď mohol začať stavať, inému richtár povedal, že stavaj a dokumenty vybavil sám. V každej obci je to inak, záleží od IQ a EQ dotyčného richtára. Tak ma napálili, že som upustil od zámeru, nebudem si predsa na stavbu drevenej búdy objednávať architekta alebo projektanta. Mimochodom, nikde v zákone som sa nedočítal, že jednoduchý situačný výkres a technické riešenie stavby musí robiť projektant a toto ma hlavne napálilo, že to po mne silou-mocou chcú.
skor zaciatocnik ako vcelar :) tento rok som sa k tomu konecne dokopal, zatial mam len 3 rodiny a 2 oddelky, co som z tych 3 spravil. Casom chcem tak do 10 rodin plus oddelky na obnovu. Mam sice velku zahradu, ale som v meste a susedia by mohli zacat protestovat, ak by toho bolo viac. Nemam sa velmi od koho ucit, takze samostudium... Akurat som zistil, ze pripravene nastavky, ramiky, suse, medomet, kyble,... sa mi hromadia v dielni a pivnici, tak to chcem nejako serioznejsie ulozit, nech to ma aj nejaku hygienu.
Kde vcelaris? Ak to mas ako hlavnu cinnost, kolko mas rodin (nemam predstavu, pri akom cisle to cloveka uzivi)?
Ten jednoduchy situacny vykres a technicke riesenie stavby by mal stacit aj jednoduchy nacrt rukou na papier. Aspon tak mi to vravela znama, architektka. Ale vzdy zavisi na konkretnom stavebnom urade. U nas v Nr boli par rokov dozadu papezskejsi nez papez, uvidim co ma caka teraz.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok