Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2594
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 25 Jan 2018, 10:35

A to vám ešte neposlali SMS, že máte na pošte tzv. nadrozmerný balík, ktorý sa v pohode zmestí aj do menšej tašky.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 35

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ferguson » 25 Jan 2018, 12:07

Uspech by bol, keby mi nejak sms prisla... Niekedy nepride ani "zlty papierik"...
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa djwiktor » 25 Jan 2018, 12:58

Mne takto posta prednedavnom zdvihla tlak, prisila smska - nadrozmerna zasielka. Okej, vravim si moze byt, lebo mam toho naobjednavneho viacej a niektore budu krabice... O to viac vylepseny den som mal, ked som nadiktoval cislo zasielky a tetka mi s usmevom podala malu zltu obalku od cinana. Skoro ma je**o. Tak som si zavolal zasa veducu a narobil poriadky... Uz aby bol konkurencia pre tento statom zhnity monopol.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2594
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 25 Jan 2018, 13:00

ferguson napísal:Uspech by bol, keby mi nejak sms prisla... Niekedy nepride ani "zlty papierik"...
Veď som hovoril, že už mi zásielku oznámili raz aj telefonátom, že to chcú poslať späť.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Jan 2018, 14:28

djwiktor napísal:Mne takto posta prednedavnom zdvihla tlak, prisila smska - nadrozmerna zasielka. Okej, vravim si moze byt, lebo mam toho naobjednavneho viacej a niektore budu krabice... O to viac vylepseny den som mal, ked som nadiktoval cislo zasielky a tetka mi s usmevom podala malu zltu obalku od cinana. Skoro ma je**o. Tak som si zavolal zasa veducu a narobil poriadky... Uz aby bol konkurencia pre tento statom zhnity monopol.
nadrozmerna = nevojde do schranky. bezne zasielky postarka nenosi az do bytu. Tak je to v podmienkach posty.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 25 Jan 2018, 20:26

Kde ako, ja s poštou nemám až také zlé skúsenosti, aj dnes mi doniesla poštárka zásielky z číny až domov na 2. poschodie v bytovke a boli to obyčajné zásielky čo by sa určite nevošli do schránky + nemáme výťah, niekedy ma čaká oznámenie (vytlačené na počítači), to asi keď robí druhá poštárka, alebo ak toho má veľa. 1x možno pred desiatimi rokmi mi doručili poškodenú tuzemskú zásielku (doporučený list), v ktorom niekto zrejme hľadal poklad a bolo to prelepené žltou páskou s textom poškodené pri preprave, ale bolo jasne vidno rozrezaný papier, nedávno mi zase došiel balík obliaty použitým motorovým olejom, ale to mal na svedomí nejaký debil, olej vytiekol z balíka položeného na mojom, aj kuriér bol nasr**ý, pretože mal zababranú celú dodávku (zrejme použitá autosúčiastka).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa medved » 25 Jan 2018, 20:39

pocitujlasku napísal:nadrozmerna = nevojde do schranky. bezne zasielky postarka nenosi az do bytu. Tak je to v podmienkach posty.
Ta naša poštárka práve naopak, vopchá do schránky aj také balíčky z Číny, čo až nechápem, ako sa jej to podarilo napchať tam... až kým raz dačo nepoškodí...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Jan 2018, 08:08

To zalezi od postarky, ked som mal home office u sestry, tak postarka nemala problem. Vedela, ze som doma, tak zaklopala (bezne to bolo 6-10 balickov, ktore by sa urcite nevosli do klasickej bytovkovej schranky).
Vsetko to zalezi od postarky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 26 Jan 2018, 12:26

Nebolo to dnes, ale STN 33 2000-6:2017-01 je prevzata zase raz v en jazyku.. Nieze by som tomu nerozumel, ale fakt nemam zaujem zaplatit cez 20 eur niekomu, kto to mozno este ani poriadne necital...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jan 2018, 14:37

medved napísal:
pocitujlasku napísal:nadrozmerna = nevojde do schranky. bezne zasielky postarka nenosi az do bytu. Tak je to v podmienkach posty.
Ta naša poštárka práve naopak, vopchá do schránky aj také balíčky z Číny, čo až nechápem, ako sa jej to podarilo napchať tam... až kým raz dačo nepoškodí...

Však,vieš ako sa hovorí ,, Musí sa vmestiť-svadba bola drahá! :D ,,

Nie je aj ona náhodou číňanka?.Lebo len oni vedia natlačiť do krabičky od cigariet aj buldozér,akurát že potom, ak niečo vybalím, už nie je toho boha, aby som to napratal dovnútra tak, ako to tam pôvodne bolo.Na to musia mať asi špeciálne kurzy balenia.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 29 Jan 2018, 19:59

NAHNEVALO MA, že sa zase nedajú nahrať obrázky väčšie ako 2M !!!

Idem každý zase prežuť sw a nadrať to čo ma dnes nahnevalo.. takže ďakujem ZAWIN za nahnevanie druhykrat....

-- Spojený príspevok 29 Jan 2018, 20:02 --

Toto ma nahnevalo...

-- Spojený príspevok 29 Jan 2018, 20:04 --

Takže teraz k tomu čo ma nahnevalo....

Termostat.. najprv vrazil 16A a 25A istič a potom sa prejavil zapachom...
Prílohy
Smart-switch-01-s.jpg
IMG_5155.JPG
IMG_5172.JPG
IMG_5163.JPG
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Jan 2018, 20:33

Pekneeee.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 29 Jan 2018, 20:44

Pritom odcvakol som káble aby som vedel čo sa stalo.. aj tak som to nezistil lebo som si myslel, že zle dotiahnute a iskrilo to tam... ale skrutky boli na fest dotiahnute...

Nechápem .. tak zatiaľ "oprava" výmenou svorky aspon kým nepríde nový...
Prílohy
očistiť...
očistiť...
naletovať.. a zosilniť cestičky k rele...
naletovať.. a zosilniť cestičky k rele...
a vyskúšať :)
a vyskúšať :)
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 29 Jan 2018, 22:48

Tam musel byť studený spoj, alebo "kvalitný" bezolovnatý cín
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Marek1975 » 29 Jan 2018, 22:57

Bezolovnaty cin je aj kvalitny, Teda ako ktory, na ten co mam ja sa nemozem stazovat, a to ho ho denne vytocim niekolko metrov, skor by som to v jeho pripade videl fakt na studeny spoj
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 29 Jan 2018, 23:02

Zrejme studenak na tej svorke a od nej sa to hrialo ten polšak vyzera cely vypaleny... od neho aj vodiče... ale v svorke boli napevno priskrutokovane....

Keby to bolo v drevostavbe bez krabice tak to možno aj zhori... asi je ťažke sa chraniť proti niečomu podobnemu
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa rudko » 29 Jan 2018, 23:04

v praxi som sa stretol aj s takymito pripadmi
- svoka bola utiahnuta tak ze ju "roztrhlo" a kontakt sice dotiahnuty, ale pruzny, teda sa casom vypalil
- strhnuty zavit na skrutke
- svorka "vykrutena" v plosaku velkou silou pri utahovani

inak co sa tyka toho ze bola dobre utianuta to moze dost klamat. nakolko ked sa ti svorka takto vypecie tak sa doslova zalepi aj vodic v nej aj sktutka, cize sa vsetko javi ako dobre dotiahnute
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jan 2018, 23:21

,,. asi je ťažke sa chraniť proti niečomu podobnemu,,

Ale dá sa, akurát by sme museli číňanom pomôcť opraviť ten múr, aby teraz nemohli spoza neho vyvážať takéto nepodarky. :D


Mne sa minule stalo, že ked som do krabičky tlačil pohybový senzor,tak sa mi podarilo vytrhnúť tú trojitú svorkovnicu z plošáku,lebo to nezvádlo ani ohyb 1,5mm CYKYny.Ešteže sa to dalo priletovať nazad.
Kludne sa ti mohlo stať niečo podobné, že pri montáži ti drôt natrhol spoj na plošáku a už si to nemal ako zistiť,kedže si to uzavrel a fugovalo to -chvílu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 30 Jan 2018, 00:09

5ko fungovalo to skoro 4 roky..
a mam tam 2,5 ku drôt - privod za ňou wago a potom kúsok lanko 2,5 ku presne kôli tomu, že keby som pritlačil 2,5 ku drôt tak to vytrhne aj z plošaku...
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1539
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 08 Feb 2018, 08:54

Rozjíždím externí paměť u STM32 k BootLoaderu a co čert nechtěl. V pátek jsem si ji připojil k STM32. V pondělí jsem ji začal oživovat, neúspěšně, všechno zkontrolováno. Úterý jsem začal být trošku nevrlý :oops: , program překopaný od začátku, ale data nechodila.
Ve středu jsem vše rozebral, složil znova, protože jedu formou kitů. Středa, stále nic nejede. Už jsem byl hodně nasraný a šel jsem radši na pivo. :finga:
Dneska, po dvou hodinách, už jsem byl bezradný. :butthead: Opět kontroluji zapojení. A ono ejhle, jeden d.e.b.i.l.n.í. drátek uletěl o jedno místo (opět). Drátek byl přehozen a úúúúúž to frčí. :finga:
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok