Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa miroja » 31 Máj 2018, 08:12

Nuz ja som doteraz zil s informaciou, ze kamery na mytnych branach fotia ECV a porovnavaju ho s databazou zaplatenych mytnych poplatkov. Aspon tak mi to hovorili chalani z Towercomu(Skytool). To si budem musiet asi dat pozor v zatackach okolo Novej Bane, Zarnovice ...
Isto bol ten 150 eckovy priestupok foteny kamerou z mytnej brany (brana sa da poznat, tak, ze ma na konstrukcii MW antenu nasmerovanu na najblizsi vysielac Towercomu)?
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 31 Máj 2018, 16:04

0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa miroja » 31 Máj 2018, 16:17

Presne to. Su nielen na cestach, ale aj na dialniciach.
Ten snimac namiereny dole je na komunikaciu s vnutornou jednotkou a kamera mala byt na zistenie EC. No mozno sa sa to odvtedy zmenilo, alebo sa mylim a niekto ma presnejsie info.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Máj 2018, 19:15

Ponad R1 z BB do ZV sú pri tých mýtnych aj iné menšie kamery spustené trochu nižšie a to by mali byť policajné.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 31 Máj 2018, 19:35

xmilos napísal:150€ je kua dost. Mna to po mnesom nahanani vyslo na 20€ za +15 v obci. Boli slusaci.
panečku , sa nehanbíš ??? za rýchlosť 20E :rolleyes: to nevieš na to poriadne šlapnúť ?

ja som schytal 180 na výjazde na dialnicu za BA na Malacky asi 100m pred značkou koniec mesta a šiel som 131 km/h ... tiež boli slušný, úplne slušne sa ma spýtali, či som slepý, že som ich nevidel :pain: ... ja som bol v tom, že už som na dialnici, pretože ja si pametám keď bola značka koniec mesta asi 500 vzadu a vôbec som si neuvedomil že už je dávno úplne inde.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 31 Máj 2018, 21:10

mato3k na com to jazdis btw? ;p
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Samanko » 31 Máj 2018, 21:16

kks ani nepiste o tych pokutach, okrem ineho.. Dostal som do ruk octaviu I nachipovanu a ze idem skusit co ta starenka este vie v jednej castri rakuska ktorou som chodil pravidelne, v ten den uz asi 530-ty krat - ci pana, ze takmer v najlepsom tam boli ti tmavomodri peniazopytaci = 500eur + vodicsky na dva tyzdne,,, 176km/h v 90tke.. auuuuu
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12417
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa boraicho » 31 Máj 2018, 22:14

na felicii mam spotrebu 6.2 s opravenym vyfukom. A stále trvam na tom že chcem auto 40kW-50kW ale so spotrebou 2,5 litra.
Načo mi je do mesta 1,2liter so 130koňmi? ked aj tak viac ako 50 nemožem?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Máj 2018, 22:36

Samanko napísal:kks ani nepiste o tych pokutach, okrem ineho.. Dostal som do ruk octaviu I nachipovanu a ze idem skusit co ta starenka este vie v jednej castri rakuska ktorou som chodil pravidelne, v ten den uz asi 530-ty krat - ci pana, ze takmer v najlepsom tam boli ti tmavomodri peniazopytaci = 500eur + vodicsky na dva tyzdne,,, 176km/h v 90tke.. auuuuu
Nie že by som rýpal, ale... Tak Ti treba! :D Rozhodne Ťa nešetrili.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 31 Máj 2018, 22:51

boraicho napísal:na felicii mam spotrebu 6.2 s opravenym vyfukom. A stále trvam na tom že chcem auto 40kW-50kW ale so spotrebou 2,5 litra.
Načo mi je do mesta 1,2liter so 130koňmi? ked aj tak viac ako 50 nemožem?
inspiraciu hladaj na shell eco marathon, a hybrid/el. car forach. niektori majitelia su schopni v spotrebe ist do extremov, viacmenej uspesne.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Samanko » 31 Máj 2018, 23:16

Drakoush akoze.. fakt som jazdil podla predpisov krasne a hento mal byt fakt iba test na par kilometroch absolutne rovneho prehladneho useku. Dokonca aj tich policajtov som davno videl, avsak oni maju tak debilne uniformy tmave, ze to ani ho nevyzera jak policajt z dialky :D
..na druhu stranu, na odpoved, ze 500 je prilis vela mi slusne odpovedal, ze aj 176 je prilis vela :D Nikdy som na toho policajta ani zle slovo nepovedal, naozaj ukazkove spravanie, spravodlivost, serioznost, ohladuplnost.. Uplne normalny clovek ktory si robil svoju pracu. Take su pravidla..

Na druhu stranu,

- slovensky retardovany fizel vyleti z auta, este sa ani nepozdravi a uz sa vyhraza a nadava (naozaj otrasne) vodicovi do koko*ov atd.. bezdovodne, lebo si mysli, ze je viac ako ostatni.

- dopravny policajt privolany k nehode oznami skodcovi, ze bud mu da 20 eur alebo mu policajt napise pokutu vo vyske o ktorej este porozmysla, ale vopred ho upozorni, ze moze az do 850 eur.

- na dialnici za nenormalne prekrocenie rychlosti 118km/h (bolo tam obmedzenie koli oprave zvodidiel) pol hodiny trepe hlupe zvasty (fakt hlupe) do vodica a potom mu da na vyber, ze bud 50 eur bez blocka alebo 150eur s blockom

- policajti ktori pravidelne pokutuju ludi fajciacich na nastupisti, ktore je hned vedla policajnej stanice si veselo na policajnej stanici fajcia tak, ze smrad sa siri po celej budove. Sedel som na stolicke ani nie meter od neho ked si siel hajzel zapalit - ked som nanho vysulil oci tak si dal tu cigaretu za ucho.

.. a takto by som mohol pokracovat. Zialbohu, slovenski policajti sa vo velkej vacsine spravaju ako banda totalnych debilov s prazdnymi hlavami, ako svine ktore behaju po chlieve bez vychovy. Nie vsetci, samozrejme, ale velka vacsina. Imho ma byt policajt vzorom, autoritou, priamym predmetom spravodlivosti samej avsak tieto nase skorumpovane ***** asi nie.
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 31 Máj 2018, 23:42

To tak býva, raz si troška dupneš na plyn a zrovna vtedy merajú :D

Inak súhlasím. Musíš uznať, že chybu si spravil len a len Ty a on zas konal svoju prácu. Stalo sa, čo už. Buď rád, že si dostal "len" 500€ :)

Slovenskí policajti sú proste Slováci. Honia si ego, lebo majú uniformu. V civile by to bol priposratý človek, lebo nemá pri sebe 9mm a hlavne nie je verejným činiteľom.
No nie všetci slovenskí policajti sú rovnakí. Aj medzi nimi sa nájdu slušní ľudia, ktorí slušne pozdravia, bavia sa na úrovni atď.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa joži » 01 Jún 2018, 13:17

len ne margo mýtneho poplatku. Dáta sa synchronizujú z centralnou databazov vždy raz za den asi o polnoci, čiže ak si náhodou vbehol na dialnicu a do konca dna si kupiš aspon 10€ mesaščnu eznamku tak sa vyhneš pokute.

-- Spojený príspevok 01 Jún 2018, 12:20 --
boraicho napísal:na felicii mam spotrebu 6.2 s opravenym vyfukom. A stále trvam na tom že chcem auto 40kW-50kW ale so spotrebou 2,5 litra.
Načo mi je do mesta 1,2liter so 130koňmi? ked aj tak viac ako 50 nemožem?
kup si dieslovu feliciu a lej do toho 50:50 naftu:prepalený vyfiltrovaný olej a budeš mať realnu spotrebu 2,5l nafty. Ale jazdiť za tebou by som teda nechcel....
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mirosne » 01 Jún 2018, 18:26

Páni,všimli ste si,že téma má názov "Aké auto,názory,postrehy-všeobecne".Čiže sem posudzovanie pokút absolútne nepatrí,venujte sa prosím meritu veci.Poprípade založíme novú tému. :thanks:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa muziker » 06 Jún 2018, 21:06

Hm ... zaujímavé zistenie, keďže nastal veľký pohon na čarodejnice v podobe spaľovacích motorov (najmä dieslov, aj keď sa hojne spomínajú aj benzínové):
Elektromobily mnohí prezentujú ako spásu životného prostredia a jedinú alternatívu pre budúcnosť. Je to ale naozaj tak? Doterajšie štúdie skôr naznačujú, že atmosféru zaťažujú viac ako autá s konvenčnými motormi. Viac na https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/4 ... eri-vedci/
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Jún 2018, 21:10

Emisie vyprodukované pri výrobe sa ale ignorujú. Krátkozrakosť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 07 Jún 2018, 19:25

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/mo ... -internetu
cim viacej citam o vag, o to viacej sa utvrdzujem ze jeho vyrobkom treba za kazdu cenu vyhnut.
robit zo zakaznikov dojne kravy a idiotov, to maju odvahu.. :finga:
Firmě se jako bumerang dokola vrací potíže s motory TSI interně označenými kódem EA111, které trápí poruchy způsobené nekvalitními rozvodovými řetězy.

Nesrovnalosti v motorovém prostoru člověk pozná podle chrastivého zvuku po nastartování. Uvolněný řetěz je slyšet, než ho systém dopne. Právě během napnutí ale dochází k přeskočení řetězu mimo původní zuby uložení, což může mít pro motor zcela fatální následky. V nejhorším případě se „potkají” písty s ventily a nastává náhlá smrt motoru.

Volkswagen už v minulosti přiznal chybu na své straně a vše zdůvodňoval nekvalitní výrobou subdodavatele, který nedodržel domluvené standardy. Automobilka jako akt dobré vůle slíbila přispívat z vlastní kapsy na řešení závad.
Plnou podporu, tedy řešení případných problémů v režii automobilky, měli mít k dispozici majitelé maximálně tříletých vozidel s nájezdem do 100 tisíc kilometrů.
Úhrada poloviny nákladů se týkala starších vozidel, které by se měly posuzovat individuálně.
Úplnou smůlu měly mít šestileté automobily a starší, nebo ty s nájezdem přesahující 200 tisíc kilometrů, třebaže i u nich se až v tu chvíli mohl projevit problém, který byl způsobem výrobcem.

Manželský pár z jihoněmeckého Crailsheimu ale říká, že jejich VW Jetta TSI s nájezdem 78 tisíc kilometrů má již podruhé špatný řetěz. Od první výměny a opravy vačkové hřídele uplynuly další tři roky a řetěz je potřeba zhruba za 1 600 Eur (41 300 Kč) vyměnit znovu.
Je to znovu ten samý špatný komponent, automobilka ale v tomto případě dává od řešení ruce pryč a přispět nechce ani haléřem. Požadovaná úhrada je pro manželé absurdní - logicky si myslí, že rozhodující není věk vozidla, ale samotného dílu.

Spoleh není v tomto případě v podstatě na nikoho. I autorizované servisy provádí test odolnosti proti nevítanému průšvihu jen v případech, kdy si zákazník stěžuje na neobvyklé zvuky z motoru, ačkoliv by jinak mohl závadu odhalit včas.
este ze nenapisali meno toho "zleho nekvalitneho vyrobcu" rozvodoveho kitu. celkom realne by to skoncilo zalobou voci vw :finga: kolka revizia uz je preboha v obehu, a furt sa to sere ...
dpč co retaz ma byt celozivotna, a "zly,fuj remen" sa meni az po ~200tis.. klobaskove inzinierstvo made in germany
0

dufi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06 Dec 2014, 22:52
Bydlisko: Bahon

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa dufi » 07 Jún 2018, 20:30

Ma tu niekdo skusenost s novou Astrou s motorom 1.4T?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Jún 2018, 21:28

hpeter, pozri sa aké vykuchané sú to motory. to je presne tá "EKO" spoločenská skupina čo nedá pár E naviac za poriadny motor. Takže sa nediv že nechcú prispievať na staršie, tu sa moc nepočíta s najazdením 200k km a viac
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Jún 2018, 21:32

Boris, to nevysvetlíš.
Problémom totižto je, že ľudia majú mylnú predstavu o cene a to z jediného dôvodu - záplava lacných šmejdov. Keď sa dokáže vyrobiť telefón za 100€, tak potom je jasné, že Apple za 1300 je predražený a platí sa tam za značku. Ale nikto nevie, čo je vnútri tých telefónov... Každý sa tomu hovno rozumie, podstata je, že sa DÁ vyrobiť aj za 100 a hotovo.
Podobne je to s autami. Keď Dacia dokáže vyrobiť favoriť za 10k, tak potom u VW, Audi a iných značiek paltíš za značku. Zase každý hovno vie, čo je pod kapotou.

No a potom to príde - telefón za 100 seká, nič tam nejde po dvoch rokoch. A auto za 10k to isté po 100k km.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok