Haluze, blbosti, kuriozity V.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Júl 2018, 11:53

Je velmi vela prevadzok, v ktorych sa ani tie tringelty neodzrkadlia na platoch, lebo zamestnavatel berie vsetko, vratane tringeltov, zamestnanci si nemozu zobrat ani cent ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa E001 » 15 Júl 2018, 16:28

Tak rozdiel je aj v tom, že keď dáš tringelt, je to keš. Takto cez kasu sa teší na 50% výpalného /dane a odvody/štát :thumbdown:
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 28 Júl 2018, 14:04

"Pár blbostí (haluzí)" na oživenie tejto témy a na osvieženie v súčasných horúčavách ako vtipno-úsmevné
výroky v reakcii na pretláčanie sa Francie do popredia diania EU "veľkými" vyhláseniami ich premiera. :D

Legendárne citáty o Francúzsku:

„Francúzsko nemá zimu, ani leto ani morálku. Okrem týchto nevýhod je to fajn krajina.
Francúzsko zvyčajne riadia prostitútky“ - Mark Twain.

„Radšej by som mal nemeckú divíziu pred sebou ako francúzsku za mnou“ - Generál George S. Patton.

„Isť do vojny bez Francúzska je ako ísť na lov jeleňov bez akordeónu“ - Norman Schwartzkopf.

„Môžeme tu stát ako Francúzi, alebo môžeme niečo urobiť“ - Marge Simpsonová.

„Ja si myslim, vojna vždy znamená zlyhanie“ - Jacques Chirac, prezident Francúzska.

„Francúzsko ešte len chce ísť do vojny, a nemecká armáda už sedí v Paríži a popíja kávu“ - Regis Philbin.

„Viete, Francúzi mi pripomínajú trochu starnúcu herečku z r. 1940, ktorá sa síce stále snaží o svoj pekný vzhľad,
ale nemá na to tvár“ - John McCain, U. S. senátor z Arizony.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Júl 2018, 20:50

0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1534
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 31 Júl 2018, 12:14

...
Prílohy
adcd.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Júl 2018, 13:46

8O to si turbína z MIGu pomýlila pristávaciu dráhu ,či čo to bolo? :D
..to už je iná flexa... :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa hpeter » 31 Júl 2018, 16:36

sofer lokomotivy "palil gumy" :mrgreen: :potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa gfox » 31 Júl 2018, 16:45

Koľajnice roztopilo a sneh okolo sa ani nezačal topiť? :rolleyes:

Či nie sú roztopené, ale rozklepané ?
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Júl 2018, 17:05

Ale veď jasné, že to je fejk. Mašiny nepreklzujú :thumbup:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5774
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa mr.dred » 31 Júl 2018, 17:12

Niečo podobné mám sem-tam v robote...ale nie také hlboké. Na jednom mokrom úseku trate (v bani) máme vybrúsené jamky asi na 100m. Plynulý prejazd je tadiaľ veľmi zaujímavý - parádne to "dupoce" :lol:
Rozjazd v tom mieste je otázkou kumštu strojníka lokomotívy, lebo keď polovica kolies vagónikov ostane stáť práve v tých jamkách, je nad adhéznu silu lokomotívy súpravou vôbec pohnúť.
gfox napísal:Koľajnice roztopilo a sneh okolo sa ani nezačal topiť?
to je celkom normálne, koľajnica je na podvaloch a podklaniciach - prestup tepla na štrkové lôžko je veľmi malý a to obrovské teplo vzniká len na malej ploche styku kolesa s koľanicou a tú taví postupne - to "vydraftované" miesto má väčší rádius ako koleso. Ináč by sa "privarilo" ku koľaji.
...ale vyvárať by som to nechcel :twisted:

-- Spojený príspevok 31 Júl 2018, 17:16 --
Milos66 napísal:Ale veď jasné, že to je fejk. Mašiny nepreklzujú :thumbup:
dúfam že si to nečítal na internete.... načo potom majú/mali lokomotívy pieskovače... a toto vybrúsila asi nejaká staršia lokomotíva bez kontroly preklzu... a hlavne trulo strojník...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Júl 2018, 17:20

Možno banské mašiny áno, ale klasické trate určite nie. to by musela nastať naozaj veľká porucha rušňa. A to by hádam žiadny rušňovodič nepokračoval v rozjazde.
A na tej fotke nevidno vedľajšie vydratie ani vpravo ani vľavo od druhého motora. Pri rozjazde totižto idú súbežne všetky motory na mašine.

no ako haluz je to celkom podarené.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
gfox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 20:16
Bydlisko: Lovinobaňa
Vek: 53

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa gfox » 31 Júl 2018, 17:41

Veď to nemá byť ako vybrúsené od kolies, však to nie je kolmo na koľaje. Podľa mňa to mal spôsobiť ten predmet v pozadí ako je vidieť aj stopu v snehu.
Ale inak naozaj riešime somariny. :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2018, 13:32

Krátke, ale veľmi výstižné :D

Politik je umelec
ktorý z hmlistých sľubov
vytvorí konkrétne hovno ...
......................................
Keby všetko na Slovensku
fungovalo ako odťahové služby,
tak sme minimálne 25 rokov
pred Švajčiarskom...
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa rudko » 05 Aug 2018, 14:28

Ukazal som tu fotku mamke ktora robila na zeleznici 30 rokov a ta mi hovori ze to je od kolies. Ze sa s tym stretavali bezne pri starych masinach. Sice ze take hlboke este nevidela, ale ze 4-5cm hlboke videla nazivo nie raz
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7722
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Merak » 05 Aug 2018, 18:51

Som si chcel v obchode kúpiť Anténny kábel.
Ale pri tom útlme ma prešla chuť.
A satelitný kábel bol ešte lepší.
Prílohy
IMG_20180805_113851.jpg
IMG_20180805_113905.jpg
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2018, 19:57

Otázne je, ako to s tým útlmom myslel výrobca (? alebo že by balič ?), pretože výrobca koax. káblov bežne udáva zvyčajne útlm v dB na 1km (1000 m ) dĺžky kábla a pri takýchto dĺžkach (1,5 m resp. 7,5 m) by útlm prakticky ani nemal zákazník bežne poznať alebo bežne namerať.
Štandardne však majú vyšší útlm koaxy používané k pripojeniu TV na spoločné rozvody bytoviek, čo sa ale použitím zosilňovačov eliminuje a zákazník prakticky žiadne obmedzenia nezaznamená. Nakoniec zhruba platí, že čím menší priemer kábla, tým je jeho útlm vyšší. Podobne je to aj s konštrukciou vonkajšieho vodiča (u uvedených káblov to bude zrejme opletenie (redšie či hustejšie)ktoré je horšie ako "Cu fólia". Nakoniec dôležité je aj použité dialektrikoum medzi vnútorným a vonkajščím vodičom - často sa používajú lacné plasty ktoré zapríčiňujú vyššie straty - a tie rastú so zvyšujúcou sa frekvenciou prenášaných signálov.
Negatívne vlastnosti koax. káblov súvisia čiastočne aj s ich kapacitou, ktorá ako vieme obrazne vzaté "žerie" vyššie frekvencie. To platí do určitej miery aj pri používaní tzv. tienených káblov v nf (audio) technike. Poznajú to aj gitaristi z prepojenia svojho nástroja so zosilňovacím reťazcom vrátane prepojov efektových krabičiek.
V predaji sú ale aj čo do útlmu lepšie koaxy, ale cena je u nich samozrejme vyššia, lebo sú použité lepšie materiály a aj prevedenie je lepšie.
Najlepším riešením je kúpiť (podľa potreby) v metráži kvalitný koax, kvalitné konektory a zhotoviť si sám doma poriadny kábel. O tých tuctových (lisovaných) konektoroch ako na uvedených typoch na fotkách som nikdy nemal vysokú mienku. Je to asi to najhoršie čo možno kúpiť.
0
muziker

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa pin » 05 Aug 2018, 21:07

Tá hodnota (75 dB) sa nevzťahuje na tlmenie prenosu, ale tlmenie presluchu, teda "priesak" signálu do susedného koaxu. Čím vyššie, tým lepšie.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa cool-zool » 07 Aug 2018, 13:37

Chlapci ešte sa vrátim k tomu obrázku zbrúsených koľajníc !
Podľa mňa je to fejk - fotomontáž ! Tak ako bolo hore spomínané nie je to v jednej úrovni a ešte som nevidel žiadny rušeň , ktorý by mal posunuté dvojkolesie a bol schopný pohybu a ďalšia vec ktorá bola tiež spomínaná každé koľajové vozidlo s vlastný pohonom má aspoň jednu nápravu = dva dvojkolia vždy spolu poháňané (či už je prenos výkonu elektrický , alebo mechanický ) a na fotke nie sú stopy po druhom dvojkolí !!! ( tou poháňanou nápravou som myslel klasický rušeň ktorý by mal teoreticky dostatočnú hmotnosť a výkon zbrúsiť koľajnice , nie rôzne banícke mašinky a ľahké dreziny - motoráčiky - kde by musel brúsiť aspoň 24 hod aby takú dieru vybrúsil ) !
Ďalšie proti bolo tiež spomínané a to je v dnešnej dobe bežné a každý rušeň je s tým vybavený - ,, tzv . protisklzový regulátor výkonu ! ,,
Áno sú rušne vybavené pieskovačom proti prešmykávaniu , ale to funguje iba pri rozbehnutí vlaku na mokrých koľajniciach aj to preto lebo protišmykový regulátor automaticky obmedzí výkon motora ktorý sa dostane do sklzu , a aby sa daný vlak vedel rozbehnúť musí pieskovať aby sa nedostal do sklzu a automatika neznižovala výkon !
Rudko , áno v minulosti pri starých rušňoch (hlavne parných) ten sklz nebol zabezpečený a tam dochádzalo k zbúseniu koľajníc ale nie v takom rozsahu ako je na obrázku a taký rušeň nemal iba jedno poháňané dvojkolesie ale min. tri spojené ojnicou aby zaberali všetky naraz !
A posledná vec : každé železničné koleso je za tepla zlisované s tzv obručou ktorá má vnútorný priemer väčší ako vonkajší - ten čo beží po hlavách koľajníc aby z vnútornej hrany koľajnice obruče udržiavali dvojkolesie na koľajnici a to dosť natesno od vnútorných hrán hláv koľajníc - takže takéto vybrúsenie ako je na obrázku nie je možné , nakoľko ak by to nejakým zázrakom spôsobil rušeň nemohla by byť zbrúsená plocha dovnútra koľajnice , iba do vonka (zvnútra by to obruč odrezala) . . .
Prílohy
adcd[1].jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Aug 2018, 13:55

Videl som to vo Zvolenskom DEPE ako sa zakladajú obruče a bolo mi jasné, že to nie je od rušnovej nápravy, preto ma napadla tá turbína z leteckého motora,alebo čo je to za valec tam v pozadí,ak sa šmýkala po zemi ,kolaje ju trochu pribrzdili a keď obrúsilo lopatky ,tak ešte kus pobehla po zemi.... ale to by bolo vyrylo aj hlbšiu rýhu za sebou na zemi.Vidno tam medzi kolajami aj hodne nabrúseného prachu a okují, takže niečo to muselo brúsiť... akurát ťažko povedať čo, lebo je to evidentne šikmo na kolaje nie kolmo ako náprava.
Tiež je otázka, kto by sa s tým mordoval, len aby vyrobil nejakú fejkovinu ? :rolleyes:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

cthulhu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 18 Máj 2015, 12:51

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa cthulhu » 07 Aug 2018, 14:01

Fake.

Viete, čo sa stane pri takom zohriatí oboch materiálov (koleso-koľajnica)? Asi toto
https://www.youtube.com/watch?v=-aEuAK8bsQg
Zatavia sa do seba.

A za druhé, nie je tam vidno žiadne stopy po tom, žeby to akože zohriate koleso "vyšlo" z vytaveného miesta.
A cool-zool má pravdu, profil kolesa by nespôsobil pravideľné roztavenie materiálu na oboch stranách koľajnice, zvnútra by muselo materiálu chýbať podstatne viac pod úroveň kolesa.
0

Zamknuté