Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

vladca
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 15:40
Bydlisko: Domaňovce, okr. Levoča

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa vladca » 11 Feb 2020, 15:29

no pozerám jak teľa na nové vráta .... pár minút na to ako som písal predajcovi sa objavilo toto:

2020-02-11 17:42 Foshan City, leaving the International Small Pack Processing Center, the next stop , Guangzhou International
2019-12-23 04:15 Guangzhou, Airlines
2019-12-22 01:06 Guangzhou, delivered to air transport
2019-12-22 01:06 Guangzhou, delivered to air transport
2019-12-21 14:41 Guangzhou, Guangzhou International has been exported directly sealed
2019-12-21 08:07 Foshan City, leaving the International Small Pack Processing Center, the next stop , Guangzhou International
2019-12-20 15:11 Foshan City, "International Small Bag Processing Center" has received, agent: agency administrator
2019-12-20 10:16 Logistics order created


to si snáď robia srandu ... 8O
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa medved » 11 Feb 2020, 19:11

generátor z 19.1. na aliexpress, teraz odpísal číňan..

Dear customer, Due to the outbreak of the epidemic in China, all express delivery is tentatively scheduled to start transportation on February 12. We are very sorry, this uncontrollable incident is something we can't avoid.

tak hádam sa to už pohne a aj zvyšok sa poodosiela
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa Milos66 » 12 Feb 2020, 17:41

Milos66 napísal:Mne už jedna várka od nich prišla, len táto druhá nejak zasekáva. Ak nič, tak na konci týždňa im napíšem. Na stránke píšu, že majú kôli tomu výrusu problém. No to asi každá čínska firma.
Ľady sa pohli. JLCPCB mi zmenili status na odoslané od nich. No dali si teda na čas.
Objednávku som robil 21.januára.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

milami
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 06 Feb 2008, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa milami » 13 Feb 2020, 15:35

Tak už nám to Brusel zatrhne , tých "do 22€"

Kód: Vybrať všetko

https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/drobne-zasilky-z-cinskych-e-shopu-pristi-rok-zdrazi-skonci-u/r~c4d4b3904e6511ea80b50cc47ab5f122/
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5781
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Feb 2020, 16:27

To sa dalo čakať.... budú mať na vyššie platy... :evil:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa medved » 13 Feb 2020, 16:43

Idioti... a ešte okrem iného sa predĺži aj čas dodania...
Podle něj lze očekávat, že si budou čínské společnosti ve větší míře pronajímat sklady v EU a z nich dodávat zboží. "Český zákazník tak v případě skladu v ČR obdrží od čínského dodavatele rovnou fakturu s českou DPH, čímž mu odpadne starost související se clem a dovozním DPH," dodal.
Čínští obchodníci se podle dřívějších informací již novým pravidlům přizpůsobují a staví po Evropě obří mezisklady. AliExpress například nabízí dodání vybraného zboží ze zemí EU, včetně logistického areálu v Jenči u Prahy.
snáď sa postupne rozbehnú tieto sklady...
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 394
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa rakato11 » 13 Feb 2020, 16:58

Podle mě ale stejně veškeré zboží co se dá nyní z Číny objednat v těch skladech nebude a jak už to bývá tak to co zrovna budeme chtít to bude přímo v Číně.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa stefanSK » 16 Feb 2020, 16:02

Vrátim sa k nedávnej diskusii o limite kedy sa platí DPH, CLO a čo sa započítava do ceny tovaru.
Doteraz som si myslel, že limit 22€ pre platenie DPH je cena tovaru + cena dopravy. Ale po krátkom hladaní som na
www.preclievas.sk/informacie/zasielky-22-eur/ našiel, že :

"Hodnota prepravných nákladov sa v tomto prípade nepripočítava k hodnote tovaru. To znamená, že ak je hodnota tovaru napríklad 15 EUR a za prepravu si zaplatil 10 EUR, zásielka je oslobodená od dovozného cla aj DPH, aj keď si celkovo za tovar zaplatil 25 EUR.

Ak si si objednal zo zahraničia tovar, ktorého hodnota nepresiahla 22 EUR, nebudeš platiť ani clo ani DPH."

Podľa toho ako na tejto stránke funguje kalkulačka:

https://www.preclievas.sk/sluzby/kalkul ... neho-dlhu/

tak limit 22€ je iba cena za tovar, ale ak cena tovaru prekročí limit 22€, tak DPH sa platí zo sumy= cena tovaru + cena prepravy+ prípadné clo.

Moja otázka je: je to skutočne tak?
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa medved » 16 Feb 2020, 16:22

Ak to máš ako dokázať colníkom... :pain: .. ešte som podobnú situáciu neriešil. Tiež žijem v tom, že je to súčet a výsledná suma. Ktovie, čo by povedali, kebyže napr. pošlem printscreen z ebay, cena tovaru a cena pošty. Doklad za paypal je všetko spolu a z toho sa zvyčajne platí DPH prípadne aj CLO.

Ono teraz je tu skôr otázka, ako to bude ďalej. U susedov na Čechách vraj majú rušiť limit 22€ a bude sa platiť DPH za všetko a všetky balíčky sa budú preclievať a stáť na colnici...
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5781
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2020, 17:09

medved napísal:Ono teraz je tu skôr otázka, ako to bude ďalej. U susedov na Čechách....
Od 2021 to má platiť v celej EU :evil:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa Atlan » 16 Feb 2020, 17:11

Pokial by si vedel to odbavit jednym klikom, tak to prezijeme. Ale navstevovat pre kazdu blbost postu a colnicu....
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa medved » 16 Feb 2020, 17:22

Tak colnicu poriešiš od PC z domu... len neviem si predstaviť to zdržanie balíčkov, ak všetko pôjde cez colnicu a ešte za všetko platiť DPH.. no fasa, dlhší čas, viac papierovačiek, vyššia cena. Aj keď pri tých pár eurových záležitostiach to zas toľko nenavýši, len sa to zas predĺži a nutnosť riešiť somariny o preclenie :evil:

mr.dred: aha dokonca v celej EÚ od 2021 ? No ta pekne... to už ani náhodne nič neprejde bez platenia DPH pri vyšších cenách balíčkoch.
0

vladca
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 15:40
Bydlisko: Domaňovce, okr. Levoča

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa vladca » 20 Feb 2020, 13:07

vladca napísal:no pozerám jak teľa na nové vráta .... pár minút na to ako som písal predajcovi sa objavilo toto:

2020-02-11 17:42 Foshan City, leaving the International Small Pack Processing Center, the next stop , Guangzhou International
2019-12-23 04:15 Guangzhou, Airlines
2019-12-22 01:06 Guangzhou, delivered to air transport
2019-12-22 01:06 Guangzhou, delivered to air transport
2019-12-21 14:41 Guangzhou, Guangzhou International has been exported directly sealed
2019-12-21 08:07 Foshan City, leaving the International Small Pack Processing Center, the next stop , Guangzhou International
2019-12-20 15:11 Foshan City, "International Small Bag Processing Center" has received, agent: agency administrator
2019-12-20 10:16 Logistics order created


to si snáď robia srandu ... 8O
hurá zásielka dorazila dnes ... 65dní ... hlavne že platbu už mám refundovanú na účte, nedodržanie termínu :D
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa spin90 » 20 Feb 2020, 13:57

Pokoj, ved cinania spravia sklady v EU a bude to bez cla a s expresnou dopravou. Ale asi to nebudu suciastky no :D
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2473
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa Edgar » 20 Feb 2020, 14:52

Atlan napísal:Ale navstevovat pre kazdu blbost postu a colnicu....
Ak Ti ostane na colnom úrade zásielka tak Ti príde oznámenie z pošty, všetko môžeš riešiť mailom kde potom pošleš screenshoty transakcie z daného obchodu a z platobného systému (aplikácia banky/PayPal/oskenovaný výpis z účtu a pod.).
Ak je to všetko schválené tak domov Ti príde žltý lístok že máš zásielku na pošte a rovno pri prevzatí doplatíš DPH prípadne aj clo plus poplatky pre poštu za zastúpenie v colnom konaní v ktorom je aj poštovné za ten list o zadržaní zásielky, to som platil okolo 3,50€.
Ale taktiež si neviem predstaviť ako to tu bude vyzerať keď to zavedú na zásielky za 0,30€
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 394
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om II.

Príspevok od používateľa rakato11 » 20 Feb 2020, 17:48

Ano, je to přesně tak jako to popisuješ, mohu jen potvrdit.

Včera a dneska jsem byl mile překvapen, přišly mi věci které jsem ještě nečekal. Včera mi přišel 3 in 1 LCD Mobile Battery Tester, objednaný 20.1.2020 a dnes přišel Infračervený senzorový spínač, objednaný 24.1.2020. Tento infračervený senzorový spínač chci použít do hliníkové lišty s LED páskem pod kuchyňskou linku tak jsem zvědavý jak bude fungovat. Mám tam jedno LED světlo z LIDL-u které jsem již musel opravovat (Vadná jedna LED dioda-svítila polovina LED-ek a následně odešla další LED ve druhé polovině a spálil se rezistor na výstupu zdroje). Světlo má vypínač což je dosti nepraktické když mám špinavé ruce a potřebuji rozsvítit, tímto spínačem by se měl rozsvítit LED pásek pouhým pohybem ruky v blízkosti toho spínače.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

bulige3r
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 14 Jún 2018, 14:45
Bydlisko: Slovensko, Poprad

Nakupovanie z Ebay, AliExpress, Banggood, iné ... ?

Príspevok od používateľa bulige3r » 02 Mar 2020, 22:49

Krásny večer CZ/SK užívateľom .

Určite to tu bolo možno XY krát omielané, ale aktualizovať nové poznatky nezaškodí .

- Chcel by som sa informovať, z ktorej z čínskych stránok sa oplatí nakupovať výkonové polovodiče a rôzne polovodiče všetkého druhu za najlepšie ceny s nejakou tou istotou, že sa to bude približovať k originálom, hlavne ak sa jedná o nejaké výkoné polovodiče a poprípade aj integrované obvody (operáky a pod ... ) poprípade na čo si dávať pozor .

- Z akých čínskych stránok najradšej nakupujete a aké máte skúsenosti ?
- Objavili ste v poslednej dobe nejaké šikovné sady, meriace prístroje, náradie, ktorými ste boli prekvapený, prípadne niečo šikovné odporučiť, čo by za to stálo ?

Moje skúsenosti - Osobne nakupujem cez ebay, cez ali som nakupoval raz a to som mal zlú skúsenosť: (doprava strašne dlho trvala, jednalo sa o dva kúsky TDA1562Q za ktoré som vysolil 30€ a aj to boli fake, už podľa vzhľadu bolo zrejme, že to Philips nie sú) . Taktiež arduino, veľa známych kupovalo arduino cez Ali, boli síce funkčné, no často zamŕzái, blbli alebo arduino dokázalo rozhodiť rôzne rušenie, pole . Prevažne nakupujem cez ebay, oproti ali sú tam ceny o niečo vyššie (pár centov) no často má prekvapí rýchlosť dodania (2týždne), 80% balíkov (koncom 3 alebo v 4 týždni od odoslania už prichádzajú . Často krát má prekvapí, že veci dorazia z anglicka alebo iných EU štátov, aj keď to je od čiňanka objednané . Taktiež ako plus dávam sledovacie čísla balíkov, ktoré netreba skopírovať a hľadať niekde po webe, ale priamo v aplikácii ebay je to možné odkontrolovať, ako plus taktiež dávam, že každý Číňan Vám na správu odpovie do 24h, prípadne nemá problém vrátiť peniaze alebo poslať znovu danú vec podľa vášho rozhodnutia . Samozrejme sa mi stalo, že balík vôbec nedošiel, no zo stoviek zásielok to boli dve, stalo sa mi, že balík prišiel behom týždňa no stalo sa, že to trvalo aj 6týždňov. Ďalej ako plus ebay-u dávam bezpečnosť platby ak platíte cez paypall a garanciu vrátenia peňazí (ak by sa náhodou niečo stalo, že predajca s vami nekomunikuje máte dve možnosti - kontaktovať paypall alebo ebay a tam už je tá garancia v topke . Ako minus dávam určite prehľadnosť, web nieje moc priehľadný ako aj samotná aplikácia .

Tak teda aké sú vaše skúsenosti ?

Zlúčenie podobných tém. upravil: 4.3.2020 mirosne
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakupovanie z Ebay, AliExpress, Banggood, iné ... ?

Príspevok od používateľa Mek » 02 Mar 2020, 23:20

Z Ciny vykonove suciastky a MCU zasadne nekupujem. Prilis vysoke riziko fake-ov. Aj tu na fore sa obcas niekto ozve, ze mu nejaky Atmel nefunguje, a potom vysvitne, ze ho ma z Ciny.
Kupoval som drobnosti ako trebars mosfety 2N7000, varikapy BB910, ktore su u nas nezohnatelne, dalej tlacidla do panelu a rozne dalsie drobnosti, ktore v TME ani Avelmaku nemaju, alebo su predrazene.
Celkovo mam dobre skusenosti, iba raz nastal zadrhel, ked som si objednal kablik k SDR a Cinan poslal nejaky uplne iny, stacilo poslat fotky a vratil mi peniaze. Bol som odhodlany kupit znova od neho, nech mi posle spravny kablik, ale ejhla, medzitym cenu zdvojnasobil. Tak som sa nanho vykaslal a kupil od niekoho ineho.
Inak si vzdy davam pozor, aby som sa vosiel do 20€ kvoli clu. A hlavne viem, ze budem mesiac-dva cakat, kym to pride. Ak mi to ponahla, poobzeram sa po europskych predajcoch, alebo slovenskych e-shopoch.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nakupovanie z Ebay, AliExpress, Banggood, iné ... ?

Príspevok od používateľa romiadam » 03 Mar 2020, 01:57

bulige3r,
Z ciny kupuj len to co sa "neda nekvalitne vyrobit". Skor este tak pasive suciastky ako odpory, cievky, keramicke kondenzatory, a pod ale polovdice, IO a MCU vobec. Ani tie snimace teploty DS18B20 by som tam nikdy nekupil.
Tam je vsetko napodobnene a na :butthead: Koledujes si o nervy a stres ze preco to neide vsak je vsetko OK.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nakupovanie z Ebay, AliExpress, Banggood, iné ... ?

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Mar 2020, 06:34

Aj pri pasívnych súčiastkach si koleduješ o problém, lebo napäťová pevnosť a pod. To sú veci, nad ktorými amatéri moc nepremýšľajú, ale ak budeš stavať niečo soeťové, tak sa Ti to môže vypomstiť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok