Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 09 Jún 2020, 12:09

Mňa dnes potešil takýto balíček :)

Obrázok

Hore K61 so zdrojom.
V strede K51, SSR, a Danwatt.
Dolu vlajková loď K4 + K200v3 so sieťovou časťou.
Už len objednať veci a cez víkend zložiť :lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1697
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa cs001 » 11 Jún 2020, 19:56

...Tvrdo som pajkoval, (prvy pokus). Pajka 2mm 55%Ag, PB horak. Na prvykrat som velmi spokojny. V predajni, kde som kupoval pajku mi tvrdili, ze PB horakom bez kysliku to nepojde, ale skusil som a nebol problem.
Samotne pajkovanie (4 spoje) trvalo kratko, nasledne cistenie, material scernal a tavidlo sa pripalilo, mi trvalo niekolko hodin. Spotreba pajky bola cca 5cm, material nerez.
Tiez som vyrobil na skusku niekolko vecnych hrotov do trafopajky, ale som ich rozdal kolegom...
Prílohy
Photo0106.jpg
Photo0107.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa hpeter » 16 Jún 2020, 07:57

niklovanie s octom funguje
Prílohy
Screen Shot 06-16-20 at 07.48 AM.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa hpeter » 16 Jún 2020, 15:28

po prelesteni zakladu, nikel je zrkadlovo-chromovy. srobovak len obruseny do ziveho pred pokovenim. (ocel je bledoseda)
pri vyssich prudoch (mnozstvo bublin) viac matny efekt, s posunom trochu do strieborno-zlta.
Prílohy
20200616_150029.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa oravan » 16 Jún 2020, 23:06

Siglent sds1202x-e 200Mhz tak je to doma tešil som sa ako malé dieťa a napodiv dodržali termín dodania .
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa miroja » 24 Jún 2020, 15:06

V teme "co ma dnes nahnevalo" som pisal, ze mi prestala fungovat externa (LPT) Zip mechanika. Podarilo sa reinkarnovat :-)
Problem v jej zdroji (externy, do zasuvky, linearny stabilizovany 5V/1A) bol v studaku na hlavnom filtracnom kondiku. Preto tak lietalo napatie.
Samotna mechanika bola nakoniec OK. Ja som ju skusal s inym zdrojom a s otvorenym vrchnym krytom (rozobral som ju, potreboval som odtial dostat Zip medium) a vtedy sa po zasunuti diskety len nachvilu rozbehol motor, hlavy sa ani nepohli. Viem, ze tam je opticky snimac, tak som to skusal aj v uplnej tme, spravanie sa nezmenilo. Vcera som ju zlozil (plastove kryty, ktore drzia na zazracnych zapadkach v zazracnych miestach, takze dalsie rozoberanie je ako operacia s endoskopom) a mechanika zas facha :-) . Bud teda treb aozaj riadnu tmu, alebo nejaka zapadka z vrchneho krytu zapadla niekam, kde zapadnut mala. Uz som to viackrat nerozoberal...
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa jenda23 » 26 Jún 2020, 16:29

Sice to není elektro, ale o to příjemnější změna. Dnes nový přírůstek. Letos oslavil kulaté osumdesáté narozeniny a stále v dobrý kondici.
Prílohy
mosin.JPG
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa BFX » 28 Jún 2020, 10:43

Dalsie vinikajuce video od Alana.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Wili » 29 Jún 2020, 11:52

Dnes ma potesil asi najrychlejsi balicek v zivote vzhladom k vzdialenosti ktoru cestoval. Zo Shenzenu do Prahy DHL za 48h vratane colnice :rolleyes:

Obrázok
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Hop377 » 29 Jún 2020, 13:04

To bolo z JLC? To mas pradnu rychlost, ja som mal najrychlejsie za 4dni aj s colnicou.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Wili » 29 Jún 2020, 13:30

jj z jlcpcb, colne papiere mi poslali uz v nedelu na pripravu, v pondelok rano preclili a poslali link na platbu a o pol hodinu na to uz vyrazili s balikom ku mne...

vzdy som si myslel ze okolo vsetkeho clenia, danenia a posty je zla legislativa, ale ono tie vsetky institucie su skor 100 rokov za opicami oproti tomu "ako by to mohlo fungovat" ked sa chce :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa josek » 29 Jún 2020, 14:37

Potešil ma kuriér s krabicou, v ktorej bola hračka G1200. Vidím už akosi horšie, toto je pre mňa vyhovujúca kompenzácia
Snímka.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jún 2020, 16:52

jenda23 napísal:Sice to není elektro, ale o to příjemnější změna. Dnes nový přírůstek. Letos oslavil kulaté osumdesáté narozeniny a stále v dobrý kondici.

Jenda, už je to tady?A kterým směrem vyrazíme? východ? západ? :ignore: :wink: :D :pain: :axe:
Už som s tej globalistickej propagandy celý domotaný,že ani neviem kde je sever.... vlastne zaujímavé, že zo severu nám dávno nič nehrozilo, teraz skôr z Juhu,presnejšie juhovýchodu. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Jún 2020, 17:21

Wili, ak ten predzosik vyjde ako zamýšľaš, zase to bude riadny masaker.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa lacog » 29 Jún 2020, 17:47

5ko napísal: Jenda, už je to tady?A kterým směrem vyrazíme? východ? západ? :ignore: :wink: :D :pain: :axe:
Už som s tej globalistickej propagandy celý domotaný,že ani neviem kde je sever.... vlastne zaujímavé, že zo severu nám dávno nič nehrozilo, teraz skôr z Juhu,presnejšie juhovýchodu. :D
až tak dávno to nebolo:
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk ... _Spi%C5%A1
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jún 2020, 21:30

Veď hej, ale odvtedy dali pokoj, no možno teraz ,keď sa zase pchajú amíkom do :butthead: ,budú machrovať. :wink: :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Drakoush » 30 Jún 2020, 09:30

Tri mesiace som čakal na balík, ktorý sovietska pošta nebola schopná doručiť. V pondelok minulý týždeň som im písal a včera to už bolo doma.

Najhoršia skúsenosť, od sovietov už nikdy nič. Z číny všetko chodí normálne, Bulharsko došlo o dva týždne, Ukravina tiež tak a Sovietský Zväz jediný meškal. A ešte mi odpisovali v azbuke, hoci som im písal anglicky.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Stefan31 » 30 Jún 2020, 12:36

Ranná návšteva na balkóne ....

Stefan31
Prílohy
Návšteva.jpg
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa deepspace » 30 Jún 2020, 12:41

Drakoush napísal:Tri mesiace som čakal na balík, ktorý sovietska pošta nebola schopná doručiť. V pondelok minulý týždeň som im písal a včera to už bolo doma.
To si ma nepotesil, ide mi z ruska jedna vec a od 19.06. Tam svieti vystup z colnice. A odvtedy sa nic nedeje.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jún 2020, 13:38

No asi to poslali po tom sokolíkovi a on chudák zablúdil k Stefanovi31,lebo PSČ bolo napísané azbukou.
Horšie by už bolo len čakať doučenie z Galapág,keby to poslali korytnačkou. :D

No ale mňa potešilo, že sa mi podarilo priviesť k životu jeden akumulátor Leaftron LT12-12Ah,tak že som ho v stredu otvoril, striekačkou som do neho pomaly pridával destilovanú vodu a po naplnení zapol na nabíjačku.Po dvoch dňoch výkrmu napätie vyšlo z pôvodných 0,5V na 12,5V a po zaťažení žiarovkou 55W/12V pri odbere 4,5A vydržala svietiť 3,5 hodiny ,kedy som ju vypol pri napätí 10,5V a dal znovu nabíjať.
Po víkende som to vypol, napätie bolo15V a vyzerá to, že ešte poslúži, lebo aj teraz má napätie 12,95V a pri zapojení H4 klesne len na 12,6V. :applause:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok