Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 30 Jún 2020, 21:41

Dneska som si "vypočul kritiku" na to že to "kazetové" auto-rádio robí to isté čo robilo pred tým aj keď som všetko možné premastil, prečistil a aj x - krát testoval čo niektorých rodinných príslušníkov privádzalo do stavu :axe: ...
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jún 2020, 22:26

Asi si premastil aj prítlačnú kladku na mechanike. :lol: :potlesk:
Alebo všetky sedadlá prelož do prívesného vozíka a máš pokoj....budú počuť len vietor vo vlasoch. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa E001 » 01 Júl 2020, 00:22

Problém môže byť aj v kazetách. Ťažko povedať, ako boli v minulosti tie ultratenké pásiky mechanicky namáhané a na akých mašinách bežali. Mohlo dôjsť k mechanickej deformácii pásky, alebo pri použití v autorádiu aj otrasy mohli spôsobiť nerovnomerný návin. Ono je to na dlhú debatu. Ináč dnes by som neriešil používanie autorádia s kazeťákom. Neviem, do akého auta to máš namontované. Ak je to "veterán", do ktorého to pasuje v rámci zachovania dobových zariadení, tak áno. Ak máš auto strednej triedy, tak by som tam dal čosi, čo má CD-čko, prípadne USB vstup na prehrávanie MP3 a až pri vyššej triede audiosystému v aute by som trval na pehrávaní súborov FLAc.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Júl 2020, 06:14

E001 napísal: tak by som tam dal čosi, čo má CD-čko
a až pri vyššej triede audiosystému v aute by som trval na pehrávaní súborov FLAc.
To si už trochu prekombinoval, či? :applause: :applause: :applause:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Júl 2020, 12:28

No v poslednej dobe ma naštvalo dosť vecí, tak to dám naraz.
Najprv mi ladovec dosekal všetku úrodu v záhrade, dva záhodny cibulky som dal do kompostu zhnitej,
v skleníku mi cez týždeň vytrhlo hadicu z postrekovacej hlavice,lebo som zabudol zavrieť gulák a tak mi ho vytopilo,našťastie hadica striekala pár dní do múru a nie do hriadky s paradajkami a feferónmi, takže nevyplavilo nič, len chodníky a tak to vsiaklo do zeme.
-no a čo ma dorazilo, tak že mi na poli jelenica obhrýzla listy z dvoch presadených štepených sliviek.Akoby nemala v hore čo žrať,príde do dediny ponad dialnicu po železničnom moste, obhryzie mi stromky a ide nazad.Možno sa ešte zaškerý psom za plotom . :mrgreen: Asi to musím dookola zamínovať. :D
Prílohy
IMG_20200613_143509.jpg
IMG_20200620_181706.jpg
IMG_20200626_181311.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Júl 2020, 18:27

Mám asi nasierací týždeň. :mrgreen:
V sobotu som si našiel dvoch kliešťov,dúfam, neboli besné.ale zatial mi stopy vybledli,len aby to nebola encefalitída. :mrgreen:
Tak ich je všade ako nas...é.
No a včera kontrola z Inšpektorátu práce...na kotolňu a výťahy....ani boh to nedá zase doporiadku tie vyťahané revízne správy zo šanonov čo kontrolovali. :finga: Ešte dnes som to celý deň ukladal a triedil ako po tsunami.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa oravan » 09 Júl 2020, 22:19

stačilo nie mazať ale vymeniť remene
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa marioo » 09 Aug 2020, 13:33

Audi A6 C6 ... odhnitý kábel
Bosch ... “kvalita”
Prílohy
4EC2F701-4364-4355-B028-80CADFDB3B46.jpeg
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa deepspace » 09 Aug 2020, 14:15

To vyzerá odhnité viac ako kábel :)
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Atlan » 09 Aug 2020, 16:25

Posli grete, urcite ma auto viac ako 2 roky tak smer srot. To je totiz ekologicke.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa marioo » 09 Aug 2020, 17:40

deepspace: kábel ktorý bol v nejakej gume... tam sa zrejme v zime hromadila slaná voda z dialnice a takto to dopadlo...
atlan: Gretka by to vyriešila jedným škaredým pohľadom a zaškúlením :)
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4485
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 09 Aug 2020, 17:46

čo vám tá chuderka s aspergerom urobila? veď ona to myslí dobre....
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 09 Aug 2020, 18:55

Ona áno , ale tí okolo nej nie . Len si hrabú pre svoj piesoček .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4344
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa misocko » 20 Aug 2020, 22:11

tak nebolo to dnes ale tento mesiac
pocas dovolenky som stratil firemny mobil (ziadna skoda mam narok na novy , ale mal som ho rad - zneisol bez problemov pady a aj ked sa rozpadol , vzdy po zlozeni fungoval, a mal som tam nejake veci ktore som nesinchronizoval a teda som o ne prisiel)
kym mi firma da druhy (SIM mi dali hned), dcera mi darovala svoj stary , popraskany ale pne funkcny.
ten som vcera zabudol vo forme 2000 Tonoveho lisu. Reakcia bola rychla, trocha dymu, zastavilo sa to este pred uzatvorenim na plny tlak. Cvhilu som cumel na to co to vypadlo po otvoreni z formy, potom som si to v kliestach pozrel z blizka a pochopil ze je to moj mobil. Pre istotu som ho hodil na par hodin do vedra s vodou , keby nahodou baterka chcela pokracovat v zacatej reakcii (mobil bol uplne roztapnuty a roztaveny)
som zvedavy kolko SIM kariet mi este zamestanavatel da zadarmo :lol:
takze som bez telefonu...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Aug 2020, 23:59

Babička od Boženy Němcovej by povedala-šťastný to človek. :D :D
Užívaj si dovolenku bez vyzváňania toho debila a daj pusu tomu lisu na hydraulický valec. :D
Kto ťa bude potrebovať, ten ťa prezvoní a uložíš si číslo, ak ho budeš potrebovať aj ty.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa marioo » 21 Aug 2020, 09:16

misocko: chceme vidieť foto zlisovaneho mobilu, ďakujeme
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Aug 2020, 14:47

Aj ja. To bude elektronicka palacinka. :D

To ja som raz prd par rokmi vystupoval kolegovi z
roboty z auta. Ked odchadzalo auto, tak som pocul ze "chrrrr" ale nevenoval som tomu pozornost. Potom som si spravil taku tu kontrolu vreciek ako kluce, penazenka, mobil.....kde je mobil? Pozriem na cestu kde som vystupoval a tam chudak s popraskanym displejom, vypnuty.......umrel. vypadol mi z vrecka kabata (mal plytke vrecka) pri vystupovani z auta ro no na stopu kolies auta.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

olu
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 02 Nov 2016, 14:35
Bydlisko: medzi HC a TT

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa olu » 23 Aug 2020, 06:57

Inak foto toho zlisovaneho mobilu by sa aj hodilo do temy "uhadni co je na foto"... By som tiez chcel vidiet ako vypadal.

Cca pred 10 rokmi mi kamarat priniesol mobil, tiez ho presiel autom, ze potrebuje z neho data. Mal popraskany display ale isiel. Po vymene dsp ho pouzivam doteraz, baterka vydrzi este aj teraz 3 - 5 dni. A ze vraj tie dotykove nic nevydrzia :D On ho mal na stastie v puzdre.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa zipaj » 23 Aug 2020, 18:11

Veď sa ho len jemne dotkol kolesom auta a nevydržal :-)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Aug 2020, 13:56

Nedávno som kúpil vrták Heller 16mm HSS za 8€ /čo je zhruba cena polovice vrtačky Narex 550 z rokov 80tich./ a aj keď som predvrtal do pásoviny dierku 5mm, nepodarilo sa mi prevrtať hlbšie ako po vonkajšiu hranu vrtáku, ktorú zlízalo do oblúčika a ďalej sa nepohol ani o mm. :mrgreen: Musel som pohladať starý poctivý ,, KSS,, a ten to prebehol ako do masla.
Dnes som ho išiel reklamovať.Predavač ma vyťažoval akými otáčkami som vrtal, do akého materiálu,či som chladil... tak som sa ho opýtal, čo to znamená to HSS,pretože ja mám pocit, že je to označenie HovnoSušenéStvrdnuté a nie vrtáku pre vysokorýchlostné vrtanie.Navrtal som v živote viac dier ako on má vlasov na hlave a bude ma presviedčať, že to je vrták takej cenovej kategorie, a nedá sa reklamovať, lebo je to spotrebný materiál, mal som si kúpiť kobaltový za 20€./ten by možno prevrtal Alobal /Normálne som rezignoval,vzal som si ho nazad a povedal som, že ho budem používať na vrtanie dier do ementálu,ak sa pri prvej diere nezlomí. :finga:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok